Populární písně o květinách a jejich významu ve vzájemných vztazích. V provoněném pořadu uslyšíte mj. písně "Slunečnice", "Zlatý déšť", "Šeříky až bílé", "Pampelišky", "Kytička fialek" a "Podívej, kvete růže"... Květomluva je způsob, jak sdělit své pocity a názory jiné osobě za pomoci květin, zejména jako symbolický prostředek milostné komunikace. Diskrétně vyjadřuje city a názory, které by se obtížně řekly slovy nebo by bylo jejich slovní vyjádření v dané situaci nežádoucí a společensky nepřijatelné. Rozkvět v Evropě květomluva zaznamenala v 19. století, ve viktoriánské epoše v Anglii. I na území Čech a Moravy byla květomluva v dobách národního obrození populární a symbolika květin byla často obrozenci aplikována i na kulturní jevy. Významy mohly být v různých dobách různé, protože během let se význam některých květin měnil a zapomínal. Ale pokud byste přeci jen chtěli blízké osobě vyjádřit své něžné city, pak vězte, akácie znamená tajnou lásku, bodlák urážíš mě, ibišek opěvuje něžnou krásu, žíhaný karafiát je odmítnutí, lilie vyjadřuje čistotu, červený mák útěchu, žlutý tulipán žárlivost a nachová orchidej – očekávám vaši přízeň. Nejen druh květin, ale také barva dává květinám svůj význam. Tak například rudá růže je láska, modrá věrnost a zlatá důstojnost. (Česká televize)