Pethushka

Film o ženách, o jejich síle, nekončící lásce, smíření, zahořklosti a boji s touhou ovlivňovat životy druhých. O tom, jak ta nejhorší máma je zároveň nejlepší máma a nejhorší táta je ten nejlepší táta. Hned na začátku na mě dýchl Tchajwan, tak jak ho znám, jak ho mám ráda. A za ruku mě jím pomalu provázela nejstarší z žen, pro mě hlavní hrdinka. Budila ve mně respekt a zároveň mě uklidňovala svojí zkušeností a jistotou. Chen Shu-fang, smekám před Vámi. ()

Dudek

Joseph Chen-Chieh Hsu svým filmařským stylem velmi připomíná Hirokazu Koreedu. Podobně jako on nahlíží na osudy lidí z téměř až dokumentárního hlediska. Nejde mu ani tak o zobrazení divácky atraktivních momentů plných vyhrocených emocí, ale spíše se soustředí na jejich důsledky a jemné detaily v životech jednotlivých postav a tím nejdůležitějším prvkem, stejně jako u Koreedy, jsou tu samozřejmě interakce mezi nimi. Gu wei vychází z velmi podobné premisy jako Koreedovo drama Umimači diary. Snímek je též zaměřen na ženské postavy a soustředí se rodinu, která se musí opětovně vyrovnávat se ztrátou svého otce, manžela, dědečka a přítele, jakožto i se svými démony z minulosti. Přestože oba snímky postupně spějí k usmíření a soustředí se na hodnotu rodiny, jejich ráz je v mnohem odlišný. Gui wei je snímek vyprávěný v dlouhých záběrech, velmi pozvolném tempu a jasně vychází z východní kultury. Jedná se ale o film, který mluví o životě, rodině, střetu starého a nového, či smíření, tedy tématech, které jsou snadno srozumitelné divákům po celém světě. ()