Chlapům slzy nesluší

• Veľká Británia Big Boys Don't Cry

Kruté časy strávené v dětském domově by nejradši vymazal z paměti. Smrt dávného kamaráda, kterou vyšetřuje policie, mu je ale nemilosrdně připomene. (Netflix)

Aljak

Tak to bola riadne silná téma, ktorá mala sama o sebe veľmi vysoký potenciál. Lenže film pôsobí až príliš ťažkopádnym dojmom a mám pocit, že všetko pôsobilo tak že "no čo už, stalo sa". Paul vytváral dojem rezignácie, a všetky tie psychicko-depresívne výkyvy pôsobili tak trochu nútene. Škoda, že tej retrospektívy tu bolo pomerne málo, keďže práve to malo šancu oživiť tú priamočiaru atmosféru. 2* za námet, no škoda, že ten scenár bol taký... podpriemerný. ()

lykan9

Chlapům slzy nesluší je slušně odvyprávěným příběhem o týraných a zneužívaných dětech z dětského domova, který ukazuje, co za zvěrstva se může dít a co to v lidech zanechává i v jejich dospělosti. Zdálo by se, že toto drama o beznadějnosti, ale naštěstí ukazuje i naději, když aspoň jedna z obětí toto překonala a žije plnohodnotný život, i když k němu vedla dlouhá a trnitá cesta. Samotný film majstrštyk sice není, ale téma je tak silné, že toto dílo povyšuje na slušný nadprůměr. ()

Korpy22

Nejsmutnější na tomto filmu je, to, že je životopisný. Když si člověk přestaví fungování dětského domova a týrání a znásilňování kluků, tak se z toho dělá špatně. Ne vždy ale dobrý námět dělá automaticky dobrý film. Tenhle film má dobře našlápnuto, hlavní představitel je velmi přesvědčivý, ale celkový spád a energie filmu zde chybí. Mohlo by to být svižnější a lépe pro diváka uchopitelné. ()