Rodina Addamsovcov 2

• Česko Addamsova rodina 2 (viac)

Morticia a Gomez s istým znepokojením sledujú ako ich deti dospievajú a začínajú sa vyhýbať rodinným večeriam a ďalším spoločným aktivitám. Preto sa rozhodnú upevniť rodinné putá a vyraziť na poslednú strašnú rodinnú dovolenku. Naložia teda dcéru Wednesday, syna Pugsleyho, strýka Festera a ostatných členov rodiny do veľkého karavanu a vydajú sa na ďalekú cestu naprieč Amerikou, aby sa opäť zblížili a zažili nové vzrušujúce dobrodružstvá. Mohlo by sa na tom niečo pokaziť? (Forum Film SK)

filmfanouch

Addamsova rodina se v roce 2019 vrátila v animované podobě. Při skromném rozpočtu 24 milionů dolarů film v kinech vydělal 203 milionů dolarů, což znamenalo jasnou investici do pokračování a tedy i další příhody Gomeze, Morticie, Wednesday, Pugsleyho a Festera Addamsových. Dvojka se poté vydává směrem road movie, kdy se rodina vydává na dovolenou. Jde ovšem o Addamsovi a tak se pochopitelně nemůže jednat o normální rodinu. A vlastně ve finále dvakrát nestojí za to film vidět.   Jednička byla vlastně celkem fajn. Nešlo o nic speciálního, měla ovšem své hravé momenty a i animace vlastně měla své vlastní kouzlo. Dvojka nemá prakticky nic. A přijít zrovna u Addamsovy rodiny se zápletkou o spojování rodinných pout je snad ještě bizardnější než dohromady celá rodina Addamsových. Addamsova rodina 2 navíc bohužel o poznání více cílí na dětské publikum a v součtu jen překvapí tím, jak strašně nevtipná a víceméně infantilní je. Strašný pokles v porovnání se zmíněným prvním dílem, který skutečně měl své momenty.   Addamsova rodina 2 v podstatě zahazuje potenciál, který se společně s vyprávěním o téhle podivné rodince nabízí. CGI animace je pořád slušná, Oscar Isaac jako Gomez, Charlize Theron Morticia či Chloë Grace Moretz jako Wednesday jsou za mikrofonem pořád fajn a děti si to celé ve finále nejspíš opět užijí. Po vzoru prvního filmu ovšem chybí absence temného humoru, který k Addamsově rodině vždy tak nějak patřil a velmi pravděpodobně se od něj neobejde chystaný hraný seriál Wednesday od Tima Burtona.   Těžko vlastně říct, jakou má v téhle podobě Addamsova rodina budoucnost, protože to celé po druhém filmu působí neskutečně vyčerpaně a některé nápady (očividný odkaz na Carrie) působí skutečně jako by byl někdo v produkci na drogách. A vlastně to kromě té animace a výkony za mikrofonem nepůsobí, že by se někdo dvakrát snažil.   Rychle splácané pokračování, které nedosahuje ani kvalit slušného prvního filmu. Sympatický nápad o tom, že se Addamsova rodina vydá ze svého typického prostředí je ve finále využit pro účely záchodového humoru, který má potenciál pobavit skutečně snad jen ty nejmenší ratolesti. U těch nejspíš film vyhraje na plné čáře, rodinný doprovod jen ovšem bude kroutit hlavou. A doufat, že případná trojka bude o poznání stravitelnější...... ()

B!shop

Ze zacatku jsem si rikal, ze narozdil od nemastnyho neslanyho prvniho dilu tohle bude slusna jizda. A ze zacatku skutecne byla, vraci se oblibeny postavy, jedna ujeta scena strida druhou a az po odjezd na vylet je to hodne fajn. Bohuzel pak se ubere na vtipech, zacne se hrat na rodinny hodnoty, zabava jde do kytek a dostaneme se nekam na uroven prvniho dilu a obcas i pod jeho uroven. Takze nakonec me spis mrzelo, ze z toho tvurci nevytezili daleko vic, naslapnuto k tomu meli. ()

NinadeL

Opět více pro děcka, než předchozí projekty, ale i tak je příjemné, že Addamsovi stále žijí. Scénář animované dvojky více méně odpovídá Hanna-Barbera seriálu z roku 1973, rodinka cestuje po Spojených státech a užívá si to. V dabingu navíc zaniká kouzlo originálního obsazení (perfektní je hlavně Bette Midler jako babča, příšerný je Snoop Dogg jako bratránek It). Ale dobře došli do cíle a člověk může plynule navázat seriálem Wednesday, který letos chystá Netflix. ()

*CARNIFEX*

Vyskladané na totožných chybách ako v prípade jednotky. S Rodinou Adamsovcov je to ako s Krotiteľmi duchov. Proste klasika, ktorú len sťažka niekto nejakým remakom reštartuje. Navyše, bez vtipu to skrátka nemôže fungovať. ()

pepo

Prilis blbe, prilis infantilne a prilis nechytlave. Zasmial som sa asi dvakrat. Nedojal ani raz. Moje pocity boli celu poldruha hodinu niekde medzi strasne sa nudim a priserne ma to sere. Milujem povodny serial, Sonnenfeldove filmy a celkom sa mi pacil aj predchadzajuci diel. Toto je vsak nieco v style horsieho Hotelu Transylvania (ktory fakt nenavidim). Tesil som sa, no obrovske sklamanie. Tato particka ma na viac v ramci humoru aj predavani rodinnych hodnot. 3/10 ()

Shakers

Dvojka sa síce menšie hodnotenie, no mňa jednotka ma moc nebavila, za to dvojka prišla o chlp lepšia, vtipnejšia, akčnejšia, zábavnejšia, štýlovejšia, aj keď musím uznať, že ani toto nie je žiadny zázrak. Ako jednohúbka na nudnú pol hodinku fajn. 55% - 3* ()

silentname

Ani po druhýkrát to nedopadlo ideálne. "The Addams Family 2" je asi lepším filmom, než bol prvý animák, no to nehovorí veľmi veľa. Animácie sú celkom schopné, rodinka Addamsovcov ma vie občas pobaviť a je tu niekoľko fórov, kde som sa úprimne smial, no vo výsledku to ako kvalitný film rozhodne nefunguje. V prvom rade je podstatné si povedať jedno. Addamsovci sú vynikajúci. A mám ich rád. Ale toto nie je najlepšia reinkarnácia, s ktorou prišli. Osobne by som asi viac odporúčal vidieť starý seriálfilm, alebo animovaný seriál z roku 1992. Popravde aj neobľúbená moderná nová rodinka addamsovcov ma bavila viac. Mal som pocit, že tie postavy boli vtipnejšie, a mali väčšiu charizmu, než tieto postavy, ktoré tu máme možnosť vidieť teraz. Nepovedal by som, že sa im občas nepodarí ma pobaviť, no prečo sa vŕtať v tejto verzii, keď existuje niekoľko ďalších, lepších možností, kde môžete tieto postavy vidieť v lepšom svetle. Ale na druhú stranu je fajn, že Addamsovci tentokrát vyšli zo svojho bežného prostredia. Nikdy som ich predtým asi nevidel ísť na dovolenku. A navštívili tak pár pekných miest. No potom je tu aj príbehová línia, ktorá je úprimne vysoko čitateľná a bude vám okamžite jasné čo sa bude diať. Povedzme to takto. Keď prvýkrát uvidíte nášho hlavného zloducha, budete vedieť, že je to náš zloduch. A nie je to zrovna originálne. Za jedno pozretie to možno stálo, ale aj tak je mi jasné, že s touto rodinou existujú kvalitnejšie projekty, ktoré ma bavili viac. A minimálne som mal pocit, že rodina Addamsovcov vždy pôsobila vtipnejšie a zaujímavejšie. Títo sú asi tí najmenej zaujímaví zo všetkých verzií čo som videl. Hodnotenie: C+ ()

Arsenal83

Polovičatý film natočený pre deti aj dospelých a tak bol aj spracovaný. Polovičato pre jednu aj druhú skupinu a tým pádom neuspokojivo pre obe. Menej zábavné, než by divák čakal a bez tej typickej gotickej atmosféry, ktorá Adamsovcov sprevádza už desaťročia. Tu žiaľ toto chýbalo, prešlo to zbytočne do moderna. ()

Stanislaus

Druhé dobrodružství "nejmorbidnější americké rodinky" zaostává za svým předchůdcem, a to je celkem škoda, protože Addamsovi nabízí skvělý materiál pro trochu netradiční rodinný film, v němž se nešetří černým humorem. Podobně jako u jedničky, tak i zde se vše točí okolo rodinných problémů a hledání své identity, což je vděčný, ale zároveň tuctový námět. Zpočátku si film ještě snažil zachovat typicky ponurou atmosféru, nicméně pak už se to začalo rozjíždět do příliš barevných odstínů (což byl i tak trochu problém u jedničky), přičemž člověk takřka po celou dobu věděl, jak to celé skončí. Oceňuji pár popkulturních narážek (Čelisti, Carrie a Ostrov dr. Moreaua), nicméně musím zkonstatovat, že v tomto případě byl potenciál této značky až trestuhodně nevyčerpán. Lepší dvě hvězdičky! ()

Lacike

Jednotka bola skvelá, štýlová a dostatočne prívetivá aj k dospelým divákom. Dvojka je veľkolepejšia, pestrofarebnejšia a bohužiaľ oveľa infantilnejšia a zameraná hlavne na deti. Zápletka je tiež horšia a ni tých pár vážnejších scén, ktoré by chceli diváka dojať, nefungujú. Páčil sa mi len znova vydarený SK dabing a tak 2-3 vtipy. Jednotku si pozriem opakovane, dvojku znova nie. 4/10. ()

corpsy

Menej politických názorov, viac divotvornosti, ako minule. Možno sa niektorý tvorcovia pozastavia nad tým, že pchať všetky možné, dnes nasilu módne názory a smery, nieje vždy zárukou diváckej odovzdanosti. Toto pokračovanie tak popustilo ešte viac uzdu fantázii a prinieslo o chĺpok klasickejšie poňatie. ()

Alementina

Je to pro deti. Moje netere si to pustili po prvim shlefnuti druhy den cely znovu a smali se u toho. Nejsou tam vtipy pro dospely, ale deti to bavit bude. Fakt by tu dospely nemeli hodnotit filmy pro deti... Takze hodmoceni neni me, ale hodnotim za netere... Za me povedenejdi nez 1. ()

higuain

Což o to, že to bude kravina u Addamsovy rodiny už tak nějak čekám a beru to s rezervou, ale tohle už bohužel postrádá i tu Halloweenskou atmosféru, pro kterou se na podobný filmy dá jednou ročně koukat a díky který byla i jednička ještě celkem fajn. ()

M.i.k.e

jednička byla bídná a dvojka je ještě o něco málo horší.Příběh je průhledný,humor nefunguje,moderní hudba sem nepasuje a to samé platí i u stylizované animace,která v dnešní době patří spíš k průměru.Slavná jména v dabingu to zachránit nedokáží...40% ()

KajusaK

Určitě slabší než první díl, ale na hodnocení to zase nesedí. Jednou se určitě podívat dá. Část s cestováním je super, konec jde do kopru. ()

filmmovier

V zásadě je to na stejné úrovni jako jednička. A zatímco na tu jsem byl hodný a udělil jsem jí čtyři hvězdy, u dvojky to už neudělám. Jak říkám, je to na stejné úrovni, takže jsem se bavil v zásadě stejně a opět víc, než jsem čekal, protože hromada vtipů se fakt povedla. A čert pak vem, že ten příběh je už od prvních minut zcela a absolutně předvídatelný. Opět mě potěšila také klasická addamsovská znělka (včetně písně) a návštěva bratránka Itta. Jenomže to prostě nemá to kouzlo původního seriálu a Sonnenfeldových skvělých filmů, takže tentokrát nechám hvězdy tři. Ono těch 6/10 tomuhle animáku vlastně dost sluší. Je to dobrý, mohlo to být mnohem a mnohem lepší a víckrát to asi vidět nemusím. Ale kdybych na to někdy narazil, rozhodně to neurazí. Takže tak. ()

oveckaoa

Tak, že točily to dva režiséři Buchet a Klobás  a chlápek co jim tam dělal střihače a dopadlo to tragicky. Většina vtipů jsou jednorázovky na uchechtnutí třeba tahle květina je na veganské stravě jí pouze vegany a v podstatě zde není nic z čeho by se člověk smál tak moc až by se za břicho popadal (to nebylo ani v jedničce, ale člověk by čekal, že se polepší ) .   Záporák zde většinu filmu není a celkově toho moc na chválení není. Do kina bych na to nešel ani zadarmo. 40 procent si myslím, že je i moc, ale zase 20 mě přijde málo a dávám tragickým animákům . Edit jedničce jsem dal 20 procent tohle je trochu lepší ()