Podaří se týmu s rozhádaným Peacemakerem a Adebayem zlikvidovat zdroj energie, nebo jej mimozemšťané nakonec využijí k teleportaci? (HBO Max)

MERKATtv

Skvelé finále. Veľmi cením, že po ohlásení druhej série neskončil tento seriál cliffhangerom ako ehm ehm Loki. Páči sa mi, že to zostalo také isté ako minulé epizódy, nebol to úplny CGI shitfest ako konkurenčné seriály a ak aj hej tak vyzeralo dostatočne realisticky, vtipy stále takisto debilné a žiadna z postáv nevyšla náhodne zo svojho charakteru. Cameo v epizóde skvelé. Naozaj veľmi ma bavila táto posledná epizóda. ()

tomik99

Jsem rád, že jsme konečně u konce. I finále drželo rozpočet na uzdě a prakticky celá epizoda se odehrává na farmě v noci, kde po většinu času prd vidíme. Efekty otřesné, ale nechme je být. James Gunn je prostě šílenec, ale postavy psát umí. Oceňuji, že dokáže tak bravurně mezi nimi rozdmýchávat konflikty a emoce. Druhou řadu nutně nepotřebuji a zřejmě bych ji i vynechal. Závěrečné cameo potěšilo, ale pouze podtrhlo nevyhnutelné - tento Gunnův přístup se do staré DC Zacka Snydera absolutně nehodí. Je to jakoby se setkaly postavy z úplně jiného seriálu. ()

Trevor

Škoda tej príliš environmentálnej vsuvky a lízingu klitorisáčiek, inak to bolo celkom v pohode. V porovnaní s inými dôležitými scénami iných fikmov a seriálov v jaskyni bolo celkom dobre vidieť postavy a tak uškodili iba korektné, trápne vsuvky. To major Zeman v komunizme ani Majka z Gurunu sa na toto rozhodne nechytajú. ()

oveckaoa

Nejlepší zakončení 1 série jaké mohlo být. Akční scény opět na špičkové úrovni s takovým Hawkeyem si to vytírá prdel jak nic. Spoiler jsem rád, že Harcourtová přežila Judomaster tam být ani nemusel  jsem zvědavý co bude v té druhé sérii klidně bych je postavil proti Wallerové třeba. Jinak druhá série je odklepnutá a Gunn bude točit  i nový seriál s zatím nezveřejněnou postavou z jeho Sebevražedného oddílu. 80 procent ()

filmfanouch

Peacemaker se den před finále dočkal prodloužení pro 2. sérii, právě před 2. sérii je ovšem nejdříve nutné uzavřít příběh série první a případně nechat nějaká ta otevřená vrátka pro další směřování seriálu. Už samotné semifinále 1. série lákalo na zásadní konfrontaci, která nejspíš rozhodne o osudu světa a zůstane snad klasicky nejen po vzoru typické tvorby Jamese Gunna šílené, ale i emociálně působivé. A pravda je někde mezi, finále, které režíroval právě Gunn ovšem rozhodně seriál (prozatím) zakončuje uspokojivě.   I osmá epizoda Peacemakera zůstává vtipná, šílená, brutální a vlastně opět dojemná. Postava Peacemakera se definitivně dočkává završení cesty radikální přeměny, která navíc dle náznaků bude mít zajímavý další vývoj v navazující sérii. John Cena především skutečně definitivně ukazuje, že není úplným hereckým dřevem a v téhle roli je bravurní už nejen kvůli tomu, že mu role natvrdlého Peacemakera sedí na tělo.   Dojde na brutální akci, kde každá ze stěžejních postav dostává svůj moment pro zazáření a opět se navíc ukáže Gunnův scenáristický um, kdy velmi zábavné scény zároveň mají temný podtext a člověk se u nich může jak zasmát, tak i trochu skřípat zuby nad tím, jak temné to vlastně je. Po vzoru Sebevražedného oddílu ovšem právě Gunn dokáže spojit zábavu, temnotu i ryzí brutalitu a celé to nějak kompatibilně funguje. I když momenty jako odhalení velkého tajemství ohledně vousů Economose jsou možná za hranou i u někoho jako je Gunn.   Choreografie akčních scén je poměrně povedená, jen šlo možná od finální konfrontace s mimozemským hmyzem (a krávou) přeci čekat trochu víc. A finální vyvrcholení (ve kterém Gunn možná odkazuje/možná si utahuje z Thanose) je vlastně vyžehlené až podezřele jednoduše. Je to ovšem opět právě Gunn, který to celé dokáže prodat nějakou uspokojivou cestou a minimálně náznak toho, že 2. série pojede příběhově s čistým štítem zní možná lépe, protože se koncept ohledně této invaze už v průběhu finále zdá tak trochu vyčerpaný. I když se mimozemskou invazi poměrně schopně dokáže napojit na Peacemakera a jeho tragickou minulost, která dle náznaků bude i ve 2. sérii vystrkovat růžky.   A pak přijde ten moment, který James Gunn sliboval. Moment, který dle samotného Gunna měl být velmi nečekaný a sám Gunn prohlásil, že se diví, že mu tento nápad vůbec prošel přes dohled ve Warner Bros. Jenže pak na ten moment skutečně dojde.... a nešlo čekat přeci jen trochu víc?! Gunn možná tímto momentem dokáže Peacemakera zasadit do DC Extended Universe, skutečně dokáže alespoň na chvíli vyrazit dech a přeci jen pobaví, jenže čekat se dalo určitě víc. A i když šlo z Gunnovy strany jistě o úmysl, dost možná všechny namlsal až příliš. Na druhou stranu se ovšem zrovna nic jiného než výsledek od Gunna čekat nedalo. A už v rámci téhle jedné scény Gunn dokáže s jistými postavami pracovat lépe než jeden (respektive dva) nejmenovaní režiséři pár let nazpátek.   Peacemaker ovšem ve finále skutečně dokáže najít svůj mír (tedy alespoň prozatím) a i když na některé linky finále víceméně kašle (Judomaster snad dostane větší šanci příště), finále Peacemakera definitivně dokázalo, že tento seriál od Jamese Gunna měl smysl. A na druhou sérii láká solidně. I proto, že jednu postavu možná nečeká tak úplný rychlý konec, jak se dalo čekat..... () (menej) (viac)

• Epizoda obsahuje potitulkovou scénu. (VášaVF)
  • V závěrečné scéně, kdy Peacemaker (John Cena) vezme ze země Emilii, má plnou ruku slámy. V další scéně nemá v ruce ani stéblo. (Marek.Handl)
  • Stejně jako v komiksech, kde se jedná o poměrně důležitý element, i v seriálu se Peacemakerovi ukazuje duch jeho otce. (NiWi)