Murn odhalí své nejhlubší tajemství; Auggie je osvobozen; zpackané zatčení Peacemakera dostane mimozemšťana Goffa do nečekaného nového hostitele. (HBO Max)

liskam

No...... po prvních dvou dílech by mě v životě nenapadlo, že do komentáře k 6 dílu napíšu, že se začínám nudit. Ale za mě je to asi takhle... Jednou za rok/dva Gunn opravdu pobaví, ale každý týden dokolečka sledovat naprosto stejný humor (kterej není ani dvakrát chytrej) prostě začne nudit. Takže nezbývá, než to trochu vohulit 2*   Sorry děcka. ()

jirikzaboj

It’s only fucking yes or no questions! That’s a lot of rules. Two fuckin rules. Two! One, yes or no. Two, don’t be a fucking moron.” Karavan scéna z výslechu Goffa je absolutní špička a rozmanitost plná referencí na spoustu filmů a jejich hrdiny. Samotný útěk taky bomba a pomalu začínám mít i z příběhu husí kůži. Jako bych viděl všechny Gunnovo projekty nacpané v jednom krásném upgrade jeho storytellingu, protože scéna na policejní stanici s velkým nádechem sci-fi je jedna z nejlepších, které jsem kdy v tomto žánru viděl. Karty jsou na finálové epizody velice dobře připravené a jsem zvědavý, jak to bude fungovat jako celek. Předpokládám tedy, že skvěle. Vzhledem k oznámení další série. ()

Dejvecd

James Gunn je úplne niekde inde, čo sa väčšiny dnešných režisérov týka a ja strašne ďakujem DC, že mu nechalo voľné ruky nad týmto projektom. To sa samozrejme sakramentsky vyplatilo a Gunn tu rozbehol zatiaľ jeden z najlepších komiksových seriálov, ktorý tento rok už asi nič nepredbehne a to sme len na začiatku. Parádna akcia, plná dynamiky, sprevádzaná fantastickou hudbou, ktorá dotvorila epizóde plno zaujímavých a zapamätateľných momentov, ktoré sú proste neskutočne pekne natočené a režisér skutočne dokáže aj z pomerne obyčajnej scény spraviť niečo zaujímavé a neopozerané. Tam kde Deadpool ukázal vysoký potenciál v šialených komiksovkách, tak tam Gunn a jeho Suicide Squad spoločne s Peacemakerom ukazujú, že tento typ superhrdinov ešte zďaleka nevypovedal službu. Zároveň zaraďujem Johna Cenu medzi suverénnych hercov a myslím si, že táto rola konečne ukázala, že okrem svalov má aj dobrý herecký um. Chcem okamžite viac. 10/10 ()

filmfanouch

Tvůrce seriálu Peacemaker James Gunn se kromě režie prvního, druhého, třetího a osmého dílu chopil i režie dílu a šestého a sliboval, že půjde prozatím o tu nejšílenější část. A to také dodržel! Šestá epizoda je prozatím ovšem nejen nejšílenější, ale prozatím i nejpůsobivější v oblasti narativu a práce s postavami. A ukazuje, že John Cena možná není takové herecké dřevo, jak člověk mohl čekat. V rámci možností.   Kromě Peacemakera se především dokáže ve své roli prozatím nejvíc projevit Chukwudi Iwuji, který prozatím naznačuje, že by mohla být i jeho postava nejkomplexnější z celého seriálu. Robert Patrick jako Peacemakerův otec Auggie poté předvádí skvělý výkon v roli příšerného otce a tato epizoda Peacemakera je prozatím ve všech ohledech dost možná nejsmutnější.   Zároveň je ovšem pořád neskutečně zábavná a třesknutá a zazáří Peacemakerův orel Eagly v neskutečně zábavné akční sekvenci. Takové sekvenci, kterou mohl vymyslet pouze James Gunn a dokazuje, že svou kreativitu skutečně nenechá na uzdě. Gunn zároveň pořád dokáže pečovat o postavy, každé výrazné za psacím stolem dodat její výrazný moment a každá scéna někam skutečně nadále vede a dokáže ještě více prokreslovat postavy.   V Gunnově režijním podání je to celé navíc přeci jen trochu živelnější a vše tu skutečně funguje naplno. Herci ve svých dobře napsaných postavách září, humor a akce nadále fungují a celé je prostě šílené, jak je u Gunna zvykem. Ovšem v tom dobrém slova smyslu. Lepší lákadlo na poslední dvě epizody vzniknout nemohlo....... ()

• Epizoda obsahuje potitulkovou scénu. (VášaVF)