Tým prozkoumá centrum zásobování mimozemšťanů potravinami, aby se vzápětí setkal se skutečnou invazí. Auggieho snahu prodat svého syna policii zkomplikuje Murnův záhadný kontakt. (HBO Max)

jirikzaboj

11th street kids, motorová pila, motýlí efekt, gorila a rentgen. Základní a důležité aspekty epizody, která je fakt nabušená a přímočaře postupuje dějem dopředu. Lze rozeznat, že se nechopil Gunn režie, ale jeho písmo tam stále je a dokonce je svěží obměna režisérů a to především pro pestrost a napětí příběhu, který je docela simple, ale k postavám naprosto pasuje. Mám za sebou 5 epizod a u všech jsem se smál skoro od začátku do konce. Někteří si stěžují na omílání vtipů dokola, či na jejich předvídatelnou trapnost. No, tohle je přesně můj šálek kafe a dávka humoru mi zde naprosto vyhovuje. ()

filmfanouch

Režie 5. epizody seriálu Peacemaker se chopila Rosemary Rodriguez, zkušená televizní režisérka pár epizod seriálů Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti, Jessica Jones či Živí mrtví. A i ona se po vzoru režiséra předchozí epizody Jodyho Hilla chopila scénáře Jamese Gunna solidně a slibně pokračuje v oné absurdní a šílené divoké akční jízdě, kterou Gunn v prvních třech epizodách nastartoval.   Nadále se prozkoumává, zda je Peacemaker regulérní idiot či se pod tou vrstvou skutečně skrývá člověk, kterého by lidé mohli mít více rádi a John Cena i při svých hereckých limitech nadále dokáže v roli zářit a dokázat, že mu tahle role sedne. Stejně tak nadále Freddie Stroma září v roli Vigilanteho, který je ještě větší magor než Peacemaker a sám Peacemaker je ze svého největšího fanouška nadále dvakrát nesvůj.   Rozvíjí se hlavní zápletka ohledně invaze motýlích mimozemšťanů a Gunn očividně na scenáristickém stole nadále trumfy vystrkuje pomalu. Dodá ovšem minimálně jednu výraznou gorilu a s ní solidní akční sekvenci, která dokáže, že zvráceně čistá duše Jamese Gunna je pořád tak fascinující a pořád si nebere servítky.   Funguje přeskakování atmosféry mezi ryzí komedií, lehce detektivní zápletkou i brutální akční podívanou. Gunn dokáže nadále rozvíjet i vedlejší postavy, především dceru Amandy Waller Leotu Adebayo v podání Daniele Brooks. Její vztah s Peacemakerem nadále funguje a především očividný strach z toho, že nechce, aby se stala svou matkou. Gunn tuhle postavu napsal solidně.   Linka s Pecemakerovým otcem Auggiem v podání Roberta Patricka v této epizodě tahá trochu za kratší sirku a i přes potenciál se nejspíš musí počkat na další epizody, aby se s White Dragonem a jeho představitelem vytěžili zajímavější věci.   Pátá epizoda v součtu nadále solidně posouvá postavy a Gunn zvládá za pochodu funkčně měnit atmosféru a přístup. Co snadno mohlo skončit jako naprostý bordel je i tentokrát funkční a dokazuje Gunnovy kvality za psacím stolem. Gunn si jinak k režii zatím našel solidní posily, v případě 6. epizody se ovšem opět chopil režie a to přeci jen nejspíš bude alespoň trochu jiná písnička. Rodriguez ovšem rozhodně odvedla slušnou práci...... ()

• Epizoda obsahuje potitulkovou scénu. (VášaVF)
  • Peacemaker v jedné scéně vyjmenovává různé známé osobnosti, které mohl Economos (Steve Agee) poslat do vězení místo jeho otce. Původně měl říct jen dvě jména, nicméně James Gunn nechal Johna Cenu jmenovat tak dlouho, jak jen zvládl. (NiWi)