Po celkem úspěšné misi Murn naverbuje Vigilanta. Peacemaker se dozvídá, že tým pomohl dostat jeho otce do vězení, a čelí své komplikované minulosti. (HBO Max)

tomik99

Seriály od Marvelu mají alespoň jistý rukopis a víte, že jste v jejich světě. Peacemaker je ale nad míru tak vzdálený ostatním filmům, že tušíte, že toto je jen levná odnoš natočená na třech lokacích. Nejenže se na to špatně divá, ale i ty herecké výkony s výjimkou Ceny jsou mizerné a většinou se jedná o druhořadé herce, kteří mohou tak maximálně zazářit v jedné scéně Suicide Squad, ale jinak je to slabota. Asi patřím k té malé skupině, které se seriál absolutně nezamlouvá. Ale je to zkrátka tak. ()

jirikzaboj

Freddie Stroma je mým osobním favoritem pro objev talentu za posledních pár let. Jistě, už jsem ho dříve v některých projektech zaregistroval, ale to ještě neměl tak osobitou roli jako zde a Vigilante si prozatím krade všechny scény pro sebe, samozřejmě společně s Peacemakerem, který nám poprvé zahraje na citovou strunu a máme šanci s ním konečně soucítit a pořádně nahlédnout do toho, proč je tím, kým je. Harcourt je moje nová crush a Leota s Economosem jsou úžasnými doplňujícími postavami do tohoto světa plného bláznovství outsiderů. Není to o příběhu, ale o tom ději a zvládání situačních scén oblíbených postav a je naprosto geniální, jak to tady funguje. ()

FildasCZ

Nuda nuda a nuda. Nebavilo mě to. Celé to táhne jen John Cena vedlejší postavy hlavně toho dětského teamu to prostě kazí. Dle hodnocení jsem si dobře myslel, že zdější osazenstvo je zas vycákané z kde čeho a příjde mi, jako kdybchom koukali na odlišné seriály. Pro fanoušky asi ok, pro lidi, co se asi nudí také ok. Tady jsem skončil pokračování v sledování nevím. ()

Dody345

Nevím, jestli je to tím, že tento díl nerežíroval Gunn (nenechte se zmást tím co je na csfd), ale v tomto díle se dostavil znatelný pokles kvality. Nyní budou následovat spoilery. Nebýt scény ve vězení (rvačka a i konverzaci předtím), tak bych šel na 3 hvězdy a už tak to teď hodně nadhodnocuju. Plus scéna, kde se Peacemaker opíjí, hulí a brečí, přičemž jsou ukázány jeho vzpomínky je taky skvělá. Nicméně Adebayo byla v předchozích epizodách fajn a zábavná, ale v tomhle díle byla děsně otravná a každé její rozhodnutí a chování vám dokázalo opravdu lézt na nervy a vytočit vás. Snad bude příště taková jako byla dříve a zvedne se i kvalita celého dílu. ()

filmfanouch

Všech 8 epizod seriálu Peacemaker sice napsal James Gunn, režie se ovšem chopil jen u některých epizod. U čtvrté epizody byl tak Gunn vystřídán Jody Hillem, ten ovšem dokázal na Gunna slušně navázat a nastavenou laťku dostatečně udržet.   Peacemakera se nadále daří vykreslit jako sympatičtější postavu, dojde ještě k hlubšímu prozkoumání jeho minulosti a ukázce toho, že jde v jádru možná skutečně o dobrého člověka. Především je ovšem Peacemaker nadále zábavný, hravý, ideálně šílený i kreativní a v rámci komiksových adaptací pořád částečně svěží.   Gunnův scénář nadále dokáže kombinovat vážné momenty s humorem. Kromě Peacemakera navíc dokáže vykreslit i ostatní postavy a to především Leotu Adebayo v podání Danielle Brooks, která ukazuje, že jablko možná skutečně nepadá daleko od stromu. Freddie Stroma si roli Vigilanteho očividně nadále užívá a především Robert Patrick nadále válí jako Auggie Smith, Peacemakerův zlý otec, který nejspíš v následujících epizodách ještě bude schopen napáchat více škody.   Finální zvrat poté možná není tak šokující, jak by chtěl být a dal se do jisté míry předpovídat. Pořád vlastně není tak úplně snadné si o Peacemakerovi udělat ten pravý obrázek a zbylá polovina seriálu v tom bude muset definitivně udělat jasno. Peacemaker ovšem nadále zůstává zábavným seriálem, kdy sice čtvrtá epizoda děj posouvá dopředu pomalu, akcí, humorem i funkčními postavami ovšem laťkou neklesá. A nestačí než doufat, že přesně alespoň podobnou látku udrží i zbylé 4 epizody...... ()

• Epizoda obsahuje potitulkovou scénu. (VášaVF)