Na první oficiální misi, jejímž cílem je zavraždit podezřelé "motýly", se Economos a Murn sblíží a Peacemaker a Harcourt si porozumí. S příchodem Judomastera se však všechno zvrtne. (HBO Max)

jirikzaboj

Navštívenka medvědi rodinky, pipka na whatsappu, nakreslená holubice a nabitá akce, které opět nechybí humor. Nejvíc oceňuji, jak seriál každým dílem šlape na pedál a každá sekunda je vzácná a výjimečná tím, jak a za jakých okolností je natočená. Žádná postava zde není vůbec zbytečná a naopak i ty nejmenší role mají něco do sebe. Je v tom prostě Gunnovské srdíčko. Jsem rád, že seriál nemá cenzuru a můžeme tady vidět úplně cokoliv. ()

korbitch22

A dost. Od začátku jsem si říkal, proč zrovna takový dement musí mít vlastní seriál. Nejenže že zabil skvělého Flaga a chtěl zabít i Ratcatcher, ale vlastně celkově jeho charakter tak nějak vyzněl hloupě v jinak božím Sebevražedném oddílu. Peacemaker sice ve filmu předvede pár super hlášek a jeho vybití jednotky partizánů je doslova laskomina, ale zkažený charakter postavy to nezachrání a v tomhle na hlavu padlém seriálu už vůbec ne. Peacemaker tady není ani žádný pořádný zabiják ale totální kokot, který dostane na držku úplně od každého a nezabije ani posraný děti i když ví a vidí, že jsou to mimozemšťani a na nějakou rádoby změnu charakteru ti Gunne seru, na to je pozdě. Postavy jsou absolutně kreténské a nejraději bych celý ten tým vyjebaných debilů popravil. O proti skvělému filmu absolutní propadák. Dal jsem tomu šanci tři díly a právě u třetího končím. Vrchol demence přerostl i tak silný vkus pro úchylný a brutální humor který mám a který jsem miloval ve filmu. Tohle je jen nudné a trapné. Harley Quinn...kde jsi? 40% 🖕 ()

tomik99

John Cena si roli užívá. Bohužel ale nestačí pouze jedna filmová postava a obehnat ji bezejmennými agenty, kteří jsou úplně o ničem. Ano, vím, že měli "malý štěk" už v "Suicide Squad", ale to zkrátka na kvalitní seriál nestačí. Zbytek postav je naprosto příšerných a děj taktéž není žádnou slávou. Ty dva další ubozí pánové, co tam lítají v kostýmech, jsou úplně tragičtí. ()

kenkaku

Ultra nudné blábolící pasáže + ta kokotina s “padesátkou”… tou lze rozmaširovat na kaši terč skrz zeď a tady si hrají na to že ani neprostřelí dvě osoby za sebou. Prostě jen aby debilní scénář měl berličku ke dramatické zápletce (co mohla proběhnout jen se zeleným skřetem i tak). Jediné co oceňuji je brutální nekorektnost (scéna staleté byla sice infantilní, ale pobavila). ()

filmfanouch

Když jsem osobně v srpnu vylezl z projekce Sebevražedného oddílu Jamese Gunna, byl jsem nadšen. James Gunn dostal volné ruce a natočil osobitou, zábavnou a šílenou jízdu, která měla srdce i koule na pravém místě a po hříchu v kinech propadla. Přeci jen mě ovšem v hlavě trápila jedna otázka. Proč se místo Ratcatcher či King Sharka má dočkat vlastního seriálu zrovna Peacemaker? Ano, Johnu Cenovi tato role tupého zabijáka sedla na tělo a dalo se očekávat, že by jeho seriál mohl předvést zajímavé věci, přesto mi osobně vrtalo hlavou, proč vlastní seriál dostane zrovna on. A po prvních třech epizodách jeho seriálu.... to vlastně pořád tak úplně nechápu. Což ovšem neznamená, že by se seriálový Peacemaker neuvedl solidně a pochyby by přece jen alespoň trochu nedokázal zapudit.   Před třetími Strážci Galaxie napsal Gunn scénář ke všem osmi epizodám Peacemakera a chopil se režie prvních tří epizod (a také šesté a osmé). A po vzoru jeho Sebevražedného oddílu se očividně nehodlá držet zpátky. Seriálový Peacemaker přitom nesází na obrovské měřítko jako právě Sebevražedný oddíl, který titulního hrdinu představil a Gunnovy náznaky o tom, že nás v podstatě čeká Kancl ve světě superhrdinů začnou v průběhu prvních tří epizod Peacemakera dávat smysl.   Titulní antihrdina je pořád tím magorem, který bojuje za mír a je mu jedno, kolik mužů, žen a dětí při své snaze o něj zabije. Johnu Cenovi tahle role tupého hovada, který si dost možná obhajuje svou tužbu po krvi pořád sedne a časem víc a víc dokáže jeho Peacemaker působit jako takový ten typický redneck americký patriot ve stylu průměrného voliče Donalda Trumpa. James Gunn nadále sází na šílený, brutální a přitom chytrý humor, kdy ovšem opět platí, že nesedne každému. A někdo Gunna opět odsoudí jako nestoudné hovado se sadistickými sklony. Při pohledu na to, jak pořád dokáže dbát o příběh a postavy se ovšem spíše nadále profiluje jako velmi chytrý člověk, který potenciál komiksových adaptací dost možná dokáže těžit jako jeden z nejlepších v nedávné době.   Nikdy bych nečekal, že mě potěší John Cena v muzikálové scéně. Což jen dokazuje, jak odporně čistá duše Jamese Gunna opravdu je. Po Sebevražedném oddílu mělo dost lidí důvod Peacemakera po jeho činech nenávidět. Christopher Smith ovšem dostává více prostoru, profiluje se jako postava, která celý seriál dokáže utáhnout a především se více dozvídáme o jeho minulosti a o tom, proč se z něj stal ten magor, kterého známe. Na tuhle postavu se tak dá nově dívat hned z několika úhlů a z pochopitelně snadno nenáviděného psychopata se rázem stává sympatický antihrdina. A Robert Patrick má v roli Peacemakerova otce rozhodně nakročeno k tomu, aby si po legendárním T-1000 z legendárního Terminátora 2 připsal do biografie dalšího výrazného záporáka. Peacemaker ve finále po víceméně všech stránkách skutečně funguje jako volné pokračování Sebevražedného oddílu, které by ovšem nemohlo zcela fungovat jako celovečerní film. Gunn v tomhle ohledu tak očividně využívá seriálového formátu a dokáže zatím budovat solidní tajemno ohledně ústřední zápletky a toho, o co se vlastně hraje.   Pozadu nezůstává ani další využití osmdesátkových písní, která mají opět šanci ještě dlouho zůstat v hlavě. Akce je prozatím velmi fajn, i když ta vyloženě kulervoucí zatím vlastně chybí. Potenciál pro dobrou akci ovšem prozatím zůstává a to i díky fandovi Peacemakera Vigilanteovi v podání Freddieho Stromy. Ten má po vzoru svého idola lehce výrazné sadistické příznaky, což se možná i díky naznačené hrozbě vlastně bude hodit. A Peacemakerův mazlíček Eagly je poté přesně ten mazlíček, kterého by měl správný patriot mít.   Gunn především i tentokrát servíruje tak trochu jinou komiksovou adaptaci, která má elán, uvědomuje si, že může být výrazně přetažená za vlasy a využívá díky tomu svůj potenciál. Pořád to působí jako dílo tak trochu hyperaktivního člověka, což je vlastně přesně to, co je na Gunnových komiksových adaptací tolik sympatické. Gunn za psacím stolem poté nadále dokáže rozvíjet kupředu příběh i postavy, ideálně komponovat humor a především se toho nebát. Každá epizoda předvádí nečekané momenty a především zábavné momenty, které ovšem zároveň něco říkají o postavách. Jako mentální rozpady titulního antihrdiny. Peacemaker má díky tomu na svém konci potenciál působit nejen jako nabušená akční zábava, ale i jako funkční charakterní drama. To ovšem záleží na tom, jak se bude seriál vyvíjet.   James Gunn rozhodně nezklamal a naznačil, že by seriálový Peacemaker mohl dohromady předvést velké věci. Kancl ve světě superhrdinů odstartoval solidně a nyní se jen vyplatí doufat, že ve zbylých 5 epizodách Peacemaker neztratí lesk..... () (menej) (viac)

• Epizoda obsahuje potitulkovou scénu. (VášaVF)
  • Vigilante (Freddie Stroma) na výhružku Harcourtové (Jennifer Holland), že pokud něco prozradí, zabije mu celou jeho rodinu, sarkasticky odpoví, že na to už je pozdě. V komiksu „New Teen Titans“ totiž obsahuje jeho origin story zavraždění jeho ženy a dětí mafií. (NiWi)
  • Judomaster (Nhut Le) je spolu s Peacemakerem (John Cena) jedna z postav, kterou DC Comics získalo akvizicí Charlton Comics v roce 1986. (NiWi)