Po zázračném uzdravení se Peacemaker vrací domů – jen aby zjistil, že jeho svoboda má vysokou cenu. (HBO Max)

KHkomiks

Gunn to fakt umí, krásně pracuje s příběhem , pracuje s postavami, dělá to pěkně ujeté a černo humorné. U Gunna je vidět ,že do svých filmů a teď i seriálu dává srdce a hezky po svém, tak to má být. John Cena se skvěle hodí na roli Peacemakera,což už dokázal v Suicide Squadu, jeho postava mě tam osobně bavila nejvíce, tragický antihrdina, hlupák,ale přitom sympaťák. Těším se na další díly! ()

filmfanouch

Když jsem osobně v srpnu vylezl z projekce Sebevražedného oddílu Jamese Gunna, byl jsem nadšen. James Gunn dostal volné ruce a natočil osobitou, zábavnou a šílenou jízdu, která měla srdce i koule na pravém místě a po hříchu v kinech propadla. Přeci jen mě ovšem v hlavě trápila jedna otázka. Proč se místo Ratcatcher či King Sharka má dočkat vlastního seriálu zrovna Peacemaker? Ano, Johnu Cenovi tato role tupého zabijáka sedla na tělo a dalo se očekávat, že by jeho seriál mohl předvést zajímavé věci, přesto mi osobně vrtalo hlavou, proč vlastní seriál dostane zrovna on. A po prvních třech epizodách jeho seriálu.... to vlastně pořád tak úplně nechápu. Což ovšem neznamená, že by se seriálový Peacemaker neuvedl solidně a pochyby by přece jen alespoň trochu nedokázal zapudit.   Před třetími Strážci Galaxie napsal Gunn scénář ke všem osmi epizodám Peacemakera a chopil se režie prvních tří epizod (a také šesté a osmé). A po vzoru jeho Sebevražedného oddílu se očividně nehodlá držet zpátky. Seriálový Peacemaker přitom nesází na obrovské měřítko jako právě Sebevražedný oddíl, který titulního hrdinu představil a Gunnovy náznaky o tom, že nás v podstatě čeká Kancl ve světě superhrdinů začnou v průběhu prvních tří epizod Peacemakera dávat smysl.   Titulní antihrdina je pořád tím magorem, který bojuje za mír a je mu jedno, kolik mužů, žen a dětí při své snaze o něj zabije. Johnu Cenovi tahle role tupého hovada, který si dost možná obhajuje svou tužbu po krvi pořád sedne a časem víc a víc dokáže jeho Peacemaker působit jako takový ten typický redneck americký patriot ve stylu průměrného voliče Donalda Trumpa. James Gunn nadále sází na šílený, brutální a přitom chytrý humor, kdy ovšem opět platí, že nesedne každému. A někdo Gunna opět odsoudí jako nestoudné hovado se sadistickými sklony. Při pohledu na to, jak pořád dokáže dbát o příběh a postavy se ovšem spíše nadále profiluje jako velmi chytrý člověk, který potenciál komiksových adaptací dost možná dokáže těžit jako jeden z nejlepších v nedávné době.   Nikdy bych nečekal, že mě potěší John Cena v muzikálové scéně. Což jen dokazuje, jak odporně čistá duše Jamese Gunna opravdu je. Po Sebevražedném oddílu mělo dost lidí důvod Peacemakera po jeho činech nenávidět. Christopher Smith ovšem dostává více prostoru, profiluje se jako postava, která celý seriál dokáže utáhnout a především se více dozvídáme o jeho minulosti a o tom, proč se z něj stal ten magor, kterého známe. Na tuhle postavu se tak dá nově dívat hned z několika úhlů a z pochopitelně snadno nenáviděného psychopata se rázem stává sympatický antihrdina. A Robert Patrick má v roli Peacemakerova otce rozhodně nakročeno k tomu, aby si po legendárním T-1000 z legendárního Terminátora 2 připsal do biografie dalšího výrazného záporáka. Peacemaker ve finále po víceméně všech stránkách skutečně funguje jako volné pokračování Sebevražedného oddílu, které by ovšem nemohlo zcela fungovat jako celovečerní film. Gunn v tomhle ohledu tak očividně využívá seriálového formátu a dokáže zatím budovat solidní tajemno ohledně ústřední zápletky a toho, o co se vlastně hraje.   Pozadu nezůstává ani další využití osmdesátkových písní, která mají opět šanci ještě dlouho zůstat v hlavě. Akce je prozatím velmi fajn, i když ta vyloženě kulervoucí zatím vlastně chybí. Potenciál pro dobrou akci ovšem prozatím zůstává a to i díky fandovi Peacemakera Vigilanteovi v podání Freddieho Stromy. Ten má po vzoru svého idola lehce výrazné sadistické příznaky, což se možná i díky naznačené hrozbě vlastně bude hodit. A Peacemakerův mazlíček Eagly je poté přesně ten mazlíček, kterého by měl správný patriot mít.   Gunn především i tentokrát servíruje tak trochu jinou komiksovou adaptaci, která má elán, uvědomuje si, že může být výrazně přetažená za vlasy a využívá díky tomu svůj potenciál. Pořád to působí jako dílo tak trochu hyperaktivního člověka, což je vlastně přesně to, co je na Gunnových komiksových adaptací tolik sympatické. Gunn za psacím stolem poté nadále dokáže rozvíjet kupředu příběh i postavy, ideálně komponovat humor a především se toho nebát. Každá epizoda předvádí nečekané momenty a především zábavné momenty, které ovšem zároveň něco říkají o postavách. Jako mentální rozpady titulního antihrdiny. Peacemaker má díky tomu na svém konci potenciál působit nejen jako nabušená akční zábava, ale i jako funkční charakterní drama. To ovšem záleží na tom, jak se bude seriál vyvíjet.   James Gunn rozhodně nezklamal a naznačil, že by seriálový Peacemaker mohl dohromady předvést velké věci. Kancl ve světě superhrdinů odstartoval solidně a nyní se jen vyplatí doufat, že ve zbylých 5 epizodách Peacemaker neztratí lesk..... () (menej) (viac)

Trevor

Od piatej hviezdičky som upustil kvôli korektým liberálnym drístom, mladým sebavedomým klitorisáčka a rasizmu, ktorý americkē svine už adresujú výhradne na adresu ľudí bielej farby pleti. ()

Lenka.Vilka

O důvodech, proč jsem se mi do seriálu nechtělo, nebudu psát, to až ke hlavnímu komentáři. Napíšu jedno: první díl mě mile překvapil. A dostala jsem správnou měrou bizarní jízdu, tak dobrou akci a tak spoustu věcí, který spoustu lidí naštvou ze spousty důvodu. Už jenom to je fajn ;) ()

Martrix

Sebevražedný oddíl, mě nijak zvlášť neohromil a ani postava Peacemakera na mě neudělala moc velký dojem. Takže vznik seriálu mě zajímal pouze jakožto produkt Gunna...tvůrce o dost zdařilejších Strážců galaxie. Nu a ejhle, kdo by to řekl, že Peacemaker bude s přehledem konkurovat mým oblíbeným The Boys. První epizoda a najednou mi Cena nepřipadá jen jako přehrávající nasvalená držka, ale jeho perverzní vprdeli-osinovitost je opravdu vtahující. Plně ho vystihuje anglický výraz douchebag (kokot, (pa)blb, kretén). Pokud existuje obrazový slovník amerických pejorátů, tak by tam u tohoto hesla, měla být velká fotka Peacemakera. Chlápek, se kterým nechcete nic mít, nechcete ho potkávat, ale z pozice diváka vás jeho vysírání všech kolem baví. Zlášť, když často sklidí mnohem víc výtrusů, než zasel a dostává vcelku čočku. Což diváka přiměje k sympatiím, protože jeho postava není napsaná jako bezcharakterní hajzl. Gunn ho obklopil vcelku ok týmem a zápletka rýsující se na konci, vypadá moc dobře. No a pak je tady Orlouš.... . Gunnova poznávací značka. Zvířecí "charaktery, které jsou naprosto precizně vizualizované a mě osobně ukrutně baví. Za mě je první epizoda Peacemakera lepší než celý Sebevražedný oddíl, takže si jdu šlehnout druhou dávku a budu doufat, že se to nepodělá. Pokud bude druhá epizoda taky takto vymakaná, tentokrát dám full stars. ()

oveckaoa

Na začátku máme zopakování Sebevražedného oddílu od Gunna pak se posuneme dále. Peacemakera odchytí ženská ze Sebevražedného oddílu a ten jeden maník co na to dohlížel a dají mu akci kohosi zabít a to je v podstatě celý díl akce je zde až na konci . Potěší objímající orel a celkově je to nejlepší postava co tam je naopak ta černoška je nechutná svojí tloušťkou a představa, že má sex s holkou co má tak 50 kilo mě děsí . ()

BROKEN_

Vynikající hlášky, styl, ujetost, zábavnost, přesně tak, jak to umí jedině James Gunn. Miluju The Suicide Squad a Peacemaker byl pro mě od začátku velké lákadlo. John Cena se pro tuto roli narodil, je to borec. Jo a to intro je BOŽÍ! :-D ()

Timak

Hele, za mě dobrý. Fakt super start. Takovejhle dobrej začátek neměl ani jeden seriál od Disney/Marvel - takže ať to vydrží (ne, vážně ta úvodní scéna z TFATWS nestačí na celý tenhle díl), A ten Cena mi už tolik nevadí. Super "džouky", perfektní hlášky, skvělé narážky, zajímavý casting. Takový The Boys, akorát Urban není takovej debil :-D ()

spikey1

krásnej otvírák, pěkná kamera. Dobrý epizodní souboj. tajemno, tak aby nalákalo na další epizody. Skvělej seroš pro dospělý komiks fandy ()

srbak

Primeraný pilotný diel, ktorý ničím neurazí, ale zároveň ani nijak extra neprekvapí a nenadchne. Určite by som sa ale nenechal odradiť, pretože to vyzerá, že James Gunn pomaly pripravuje diváka na všetko, čo má tento seriál ešte prichystané na ďalšie epizódy. ()

kenkaku

Snad poprvé v životě jsem dokoukal úvodní znělku seriálu celou a pozorně sledoval. Prostě nečekané. To ale nic nemění na tom, že Pissmaker (ne to není překlep) byl kretén už ve filmu a nechápu proč by měl mít seriál. Casting je frekshow (tlustá užvaněná machna je mega-fuj). Potěšil prakticky jen T-1000 a Rajiv z Outsorced. Humor… tedy pokus o humor je spíš vrchol trapnosti maskovaný za neustálé trapné žvanění. Pozn.: když už plácali peníze na digi-zvířátko, tak to mohl být alespoň Kingshark. Ten by seriál možná zachránil. Pozn.: proč i souboje působí jako parodie? A nezachraňuje to ani “erkový rejting”. ()