Napínavý príbeh mestskej rodiny, ktorá sa presťahuje z mesta do vidieckeho sídla. Jej ťažkosti začínajú, keď sa pôvodný majiteľ vráti z väzenia a domáha sa svojho predchádzajúceho domova... (oficiálny text distribútora)

fars

Ale je to hodne spinava trojka, je to opravdu slabota, necekejte od toho filmu zadne zazraky. Heh, asi nejvetsim zklamanim pro me bylo, kdyz mi az v polovine filmu doslo, ze to fakt neni Harirson Ford. Jsem jedinej komu se zda, ze je mu Dennis Quaid tak podobny? (i kdyz me mozna hodne zmatl ten dabing - shlednuto nahodou nekdy v noci v telce)... ()

lennyd

Cooper Tilson (Dennis Quaid) se svojí rodinou opouští velkoměsto, a stěhuje se do překrásného domu na menší vesnici. Už od počátku ale celá rodina cítí nepříjemné pocity z místních obyvatel, kteří jim dávají najevo, že ve městě nejsou přistěhovalci vítáni. A když se původní majitel (Stephen Dorff) vrátí z vězení, tak by rád dostal svůj dům zpět - ale Tilsonovi se jen tak nevzdají ... Nemůžu říct, že bych byl úplně zklamán, ale čekal jsem o dost víc. Takhle je to relativně tuctový thriller, s průměrným hereckým obsazením (snad jen Dennis Quaid mne zaujal) a s velmi předvídatelným závěrem (a jako obvykle v podobných filmech, hlavní záporák je téměř nesmrtelný - což ve filmu znamená minimálně půl hodiny jeho postupné likvidace)... ()

Tommassi3

"Kam sakra jde ??" - "Zpátky do lochu.." ;) Jojo, tohle je trestuhodné mrhání potenciálem, který končí s rozmlácenou lebkou v ďáblově chřtánu, i velkými hereckými jmény.. Obecně mám skutečně velký problém s filmy, jejichž finální zvrat dává naprosto jednoznačně zapomenout na samotnou cestu k rozuzlení, která navíc jednoho skutečně nadchne, zvlášť v případě, kdy i výborné řemeslo vypadá jako úplně zbytečně vynaložené úsilí.. Multinadaný režisér Mike Figgis, byť si sice rád zaexperimentuje, tentokrát šlápl hodně vedle, když v rukou s nablblým hloupými klišé po okraj plným scénářem tragického Richarda Jefferiese dělá na diváka nakonec hodně dlouhý nos, myslím totiž, že mu nejvíce sluší naopak žánrově čisté projekty.. Zvláště snaha tradičně lahůdkového živočišného Stephena Dorffa s tím jeho magorem jednoho zamrzí, tenhle velký sympaťák by si snad konečně zasloužil nějakou skutečně dobrou roli.. ()

Nevka

Fakt hodně dlouho jsem neviděl takhle stupidní film. Scénář naprosto mimo, režie podobně bídná a jako celek? Nekoukatelná hrůza. Nebudu lhát, když řeknu, že jsem si to musel pustit třikrát, abych to byl vůbec schopný vidět až do konce. Jediným pozitivem je tak přítomnost Sharon Stone. A když říkám přítomnost, myslím přítomnost. Nic víc od ní nečekejte. ()

cariada

Skvělý thriller ,který sice v téhle podobě byl už mockrát natočen ,ale vždy záleží jak! Příběh rodina se stěhuje z města daleko na venkov ,kde si koupí velký dům. (vždy mě fascinuje jak jsou ty Američani schopný ze dne na den vykašlat se na práci na příbuzný na známý a odject daleko. A hned si jsou schopný koupit dům ,tam snad jsou všude prázdný domy to tady by to tak lehký nebylo. Kupodivu si hned najdou jiný známý ,jak jiná mentalita) Do toho domorodci ,který je vidí neradi. Rovněž je pozoruhodné jak se všichni v těch městech znají (to u nás nikdo nikoho nezná a nehledě toho ,tam je sebemší díra zvaná město u nás by to byla vesnice či větší obec) Co jsem nechápal ,že si rodina klidně vezme domů chlápka ,kterému ten dům dřív patřil než mu ho banka sebrala (no jo když je v base) ,on jim tam vleze hend ho pozvou na večeři. A nechají ho tam bydlet ,to že to nebude klapat je víc než jasné a po té co jsou všude v domě hadi ho vyrazí. Otec rodiny tuší ,že s ním není něco v pořádku a snaží se na to přijít co ho málem nejenom jeho stojí život. Opravdu hustá atmosféra a děsivá. Díky dobrému zpracování to není jen jeden z mnoha obdobných filmů. ()

• Daleho (Stephen Dorff) zranění mění své pozice a množství krve. (Terva)
  • Christopher Plummer své scény natočil za dva dny. Jeden den filmoval s Dennisem Quaidem, druhý pak se Stephenem Dorffem. (Terva)
  • Jeep Grand Cherokee, který rodina vlastní, je nové řady. Při požáru je však možné poznat, že byl použit vůz řady starší. (Terva)