Caveat

Veľká Británia, 2020, 88 min

Osamelý tulák Isaac (Jonathan French), ktorý trpí výpadkami pamäti, prijme prácu od svojho bývalého domáceho Barretta (Ben Caplan), aby sa mu postaral o neter Olgu (Leila Sykes). Olga je psychicky utrápená žena, ktorá žije v opustenom dome na izolovanom ostrove. Keď Barrett presvedčí Isaaca, aby tu prácu zobral, upozorní ho, že svoj pohyb má obmedziť len na dom. Tam sa však začne hra na mačku a myš a Isaacovi sa začínajú vybavovať veci z minulosti... (Arsenal83)

Morholt

Já se teda taky jako malej bál chodit pro okurky do sklepa, ale zase takový trauma mi to nezpůsobilo. Upřímně řečeno moc jsem nechápal, o co tady jde. Ze začátku to vypadalo celkem jasně. Maník má hlídat na opuštěném ostrově zmagořenou holku. Nicméně jakmile si chůvák nasadil postroj s řetězem, totálně jsem se v tom ztratil. A bylo mi to jedno. Z herců bych cctěl vyzdvihout plyšového králíka s bubínkem a psa, který v minimálním prostoru předvedl hned několik dramatických rovin. 10% ()

pornogrind

Od Damiana McCarthyho jsem viděl všechny zde uvaděný krátkometrážní filmy. Že má na svým kontě už i první celovečerák mi ale nějak ušlo. Plakát i obsah nalákali. Caveat je krásným důkazem toho jak se dá točit i s malým rozpočtem. Vznikl komorní psychologickej horor s pěkně hustou atmosférou.  Ve filmu jsem ze začátku viděl velkej potenciál. Po dokoukání ale musím konstatovat, že ten ale nebyl využit na 100%. Přišlo mi, že ke konci tomu místy trošku docházel dech. I přestože se z toho snímku dalo vyždímat rozhodně víc ve výsledku jsem celkem spokojenej a myslím si, že tahle McCarthyho celovečerní prvotina si 3 hvězdy určitě zaslouží. Závěrem jen dodám, že Caveat je vyloženě filmem pro okrajový publikum. ()

Trevor

Damian McCarthy si zaslúži pozornosť najmäza krátkometrážny hit He died in the end ale aj vo filme Caveat už naznačil že možno ho čaká veľká budúcnosť. Úprimne toto by pod taktovkou Larsa von Triera ašpirovalo na jeden z najlepších kontroverzných filmov, chcelo by to však lepšie diálogy, vynechať scénu s obrazom, trochu viac sa pohrať s minulosťou. Za dierky na ľavej ponožke Barretta som chcel pridať jednu hviezdičku navyše, no na ňu si nádejný režisér ešte bude musieť počkať. Dúfajme že príde skôr ako čaká on sám. ()

J*A*S*M

Z tohoto filmu jsem rozmrzelý. Tvůrci přináší poměrně líbivě bizarní námět a i s evidentně zcela mizivými finančními možnostmi kouzlí silně hororovou psycho atmosféru, ale bavilo a zajímalo mě to tak zhruba dvacet minut. Pak se to motá v kolečku sem a tam po tom jednom baráku a je to tak nějak pořád stejný. Damian McCarthy má za sebou několik ceněnných žánrových kraťasů, ale na přechod k celovečerní stopáži tohle ještě nebylo. ()

Arsenal83

Komornosť je skvelá, atmosféra nadpriemerná, ale čakal som buď ešte viac psycha, ale možno aj viac strašenia, potenciál tu bol a veľký. V podstate vyšla len jedna ľakačka, aj to polovičatá. V tomto nerozumiem režisérovi, prečo to tmavé tajomné prostredie nevyužil viac. Mohol z toho byť v celku slušný horor za malé peniaze. ()