The Long and Short of It

všetky plagáty
Krátkometrážny
USA, 2003, 6 min

Během dotáček DVOU VĚŽÍ natočil Sean Astin tento krátký film. Požádal několik členů štábu, aby mu věnovali svůj čas. Příběh je velice přímočarý - muž se snaží poprat se svým pracovním úkolem. Musí vylepit plakát větších rozměrů, sám na to ale nestačí... Nečekaně mu ovšem pomohou dva lidé: Dlouhý a Krátká. (Mertax)

tron

Podarený kraťas Seana Astina. Bez slov, iba s Pucciniho hudbou, nakrútený tak trocha aj na odreagovanie behom jedného dňa počas monumentálneho vzniku Pána prsteňov. Námet: Dominic "Smiešok" Monaghan + jeden osvetľovač. Dostupný aj medzi bonusmi Dvoch veží. Ak sa vám bude páčiť, odporúčam ešte šialenejší bonus - „Film o filme – Ako sa nakrúcal Dlhý & krátka“. Elijah Wood ide do budovy vybavovať, či sa pred ňou môže nakrúcať, Peter Jackson chce dať "ešte viac" do svojej náročnej úlohy (šoféra autobusu) a tak žiada ďalšiu klapku. Mojim miláčikom sa ale stal ambiciózny Andy „Glum“ Serkis, berúci nakrúcanie za životnú príležitosť, snažiac sa fanaticky vypracovať od najnižšej funkcie až po najvyššiu. Vo chvíli, kedy sa absolútne presvedčivo zdôveruje, že „to ide lepšie, ako som čakal – už som asistent asistenta“, som mal chuť mať jedného takéhoto skvele improvizujúceho Andyho doma. ()

MM_Ramone

Režisérsky úlet herca Seana Astina nedopadol dobre. Vyprodukoval krátku, zbytočnú, nudnú blbosť. Dosť sa divím, že mal dostatok času, počas natáčania druhej časti Tolkienovej trilógie "Pán Prsteňov", kde si zahral postavu hobita Sama, vymýšľať takéto nezmysly. Ale ešte viacej som prekvapený z toho, že sa tento filmársky primitívny počin ocitol na DVD "Dve Veže" ako súčasť bonusov. * ()

Honzíno

Jako totální zbytečnost to funguje, proč ne. Dokonce ve zvláštním spojení s operou to občas i pohladí. Ale troufám si tvrdit, že 80% scén ze Sakrapsa 1-3 (trojka stále ve výrobě) má lepší nápad než Seanův Dlouhý a Krátká. Nemužu sehnat film o filmu:( ..:) ()

XdanteX

Obsahově vpodstatě zbytečné...Hlavně si člověk říká při vědomostech ohledně natáčení (díky dalšímu bonusovému materiálu na DVD) že měli ještě chuť ve volném čase točit...Ten Samvěd je prostě číslo ()

SpaceOdyseus

Solidarita je fajn, ale nemelo by se to s ni prehanet. Zde to ale Sean prehnal solidne. Proti trudomyslnosti pro zucastnene to je asi fajn, ale koukat se na to moc neda. ()

Káronoš

Chápu, že si prostě "vyvolení" z dvou věží chtěli oddechnout od tajemného prstenu a šli si lepit plakáty k autobusové zastávce. Nic velkého a převratného jsem od Seana Astina nečekal a ani se nedočkal. "Malý" film s ještě menší herečkou a zpestření určitě vypjatého natáčení pána prstenů. Na režisérské sedačce to Peterovi sluší více nežli na té v autobuse, takže budem doufat, že si své dosavadní povolání ponechá a nebude vozit hobiti do práce (:-D). Hodnocení: 5/10. ()

Macik

Daleko vice nez tenhle ''snimek'' se mi libil dokument o jeho nataceni.. Az pak teprav pochopite, ze jak si nekdo ve vypjatych chvilich zpiva, ci jde si treba zabehat aby se nezblaznil, tak tihle nadsenci si rekli, ze si natoci film.. a videt Seana Astina jak diriguje na place Petera Jacksona, to se opravdu jen tak nevidi.. Cert to vem, ze to neni buhvijaka pecka, ale uplne z toho cisi ta lehkost s jakou tahle tlupa tenhle filmek natacela.. :-) ()