Kazuya Kinoshita je dvacetiletý student univerzity v Tokiu, má vlastní byt a rozkošnou přítelkyni Mami Nanami. Až na to, že Mami-chan se s ním náhle rozejde. Kazuya se ve své nenadálé osamělosti a snaze zmírnit bolest nelítostně zlomeného srdce, uchýlí k zoufalému činu a pronajme si dívku přes internet – Chizuru Mizuharu. Jenže, co začalo jako docela nevinný pokus o překonání bývalého vztahu, se velmi záhy zkomplikuje. (cesmine)

cesmine

Jednoduchá, velmi předvídatelná zápletka, která se začne hrozně hloupě komplikovat jen proto, že hlavní hrdina je srab a neumí říct pravdu, a ani ho nenapadne třeba vyřešit situaci nějak jinak než tím, že vrší jednu stupidní lež na druhou a Chizuru tak dostává do hrozně nepříjemných situací - až mě občas bolelo se na to dívat, jak mi jí bylo líto. Náhody, které se tu dějí měly skončit už u toho, když se Kazuya s Chizuru potkali ve škole, zbytek už je prostě jen absurdní a má jednu jedinou funkci - vytvářet zkratky, aby to tvůrci měli tak simple, jak jen to jde. Nedorozumění se pak tvoří totiž naprosto sama, když na svojí tajnou rental přítelkyni narážíte na každém rohu. Spousta skvělých anime končí uprostřed příběhu po první sérii, zrovna tohle se naneštěstí (pokud se nemýlím) příští rok dočká pokračování, ačkoliv už mělo dávno skončit. Už jen pro dobro těch nebohých dívek. V poslední době mám bohužel fakt štěstí, že si vybírám romcomy, kde hlavní klučina stojí za starou belu, ale kvůli nějakému tristnímu příběhu z dětství máme věřit, že je ve skrytu duše pure jako bílá sasanka v lese, a je tedy naprosto opodstatněné, že mu dívky (které mají někdy dokonce actual osobnost) padají k nohám. Přitom snad úplně každý vidí, že to není úplně ideální matroš na harémové anime, když je Kazuya ufňukaný stalker, neumí mluvit o svých pocitech (a vlastně si zřejmě ani není jistý, jestli tenhle týden chce simpovat Mami, Chizuru, Ruce nebo Sumi), je tak frustrovaný ohledně svého panictví, že nedokáže fixovat svou pozornost na nic jiného a kdykoliv ho (jakákoliv) dívka chytí za ruku, už mu teče krev z nosu. Je to takový ten incel, kterého si dokážu představit v inboxu na facebooku, jak holkám píše "I'm a nice guy, bitch, so where is the sex I earned?". Achjo. Jediný, koho by si ani Kazuya nezasloužil je asi ta jeho milovaná Mami-chan. Ta je vykreslená, jako tak prvoplánová mrcha, že bych ji ani tomu ubožáčkovi nepřála. Nesmím zapomenout na creepy babičku (au, už zase je mi líto Chizuru) a na to, jak pošetilá je od tvůrců ta snaha diváky přesvědčit, že - přes všechny ty důmyslně promyšlené lži - je pro vedlejší postavy hrozně těžké spojit si v mozku dva neurony a přijít na to, že Mizuhara není Kazuyova skutečná přítelkyně. ()

TruthPreveal

Mám z toho trošku smíšené pocity. Dějove to není ničím významné, děje se tam každou epizodu vesměs to stejné, ale jsou tam i chvíle kdy je nějaká změna. O ději se toho moc říct nedá. Hlavní hrdina si najme přítelkyni, pak všem řekne že je to jeho opravdová přítelkyně, a ona kvůli tomu že ho lituje (nebo spíš jeho babičku), to pak předstírá taky. Pak už se lži začnou jenom kupit a kupit a je už jenom otázka času kdy si toho někdo všimne. Hlavní postava Kazuya je typický simp, který se celou sérii jenom červená a když mluví s dívkami tak neví co říct, ale je to takový dobrák od kosti. Prostě typický hlavní hrdina jakéhokoli průměrného romance anime. !SPOILER! Úplně na konci příběhu jsem si myslel že už se konečně přiznal Chizuru s tím, že chce ve skutečnosti jenom jí, a v tu chvíli jsem si strašně přál aby byla druhá série abych mohl vidět jak to bude s nimi pokračovat. No po endingové písničce byla konečná pasáž, kdy se z toho ten vůl vykroutí a řekne něco ve smyslu: ,,Myslel jsem to jako, že chci jenom tebe jako rent-a-přítelkyni." To mě jako docela na*ralo. Už jsem si myslel že to konečně udělal a on je takový srab že to musel vzít zpátky. Takže to mě naštvalo docela no :D. !KONEC SPOILERU! Každopádně tohle anime nebylo vůbec špatné. Jako není to žádný masterpiece, ale kdo má rád romance anime tak si myslím že tohle anime ho/ji neurazí. Pěkný art, v pohodě hudba, jenom hlavní charakter nic moc. Pro ty co chtějí druhou sérii tak mám dobrou zprávu. Druhá série by měla být někdy v roce 2022. Já se na ni moc moc těším, protože prostě musím vědět jak to dopadne všechno. 4 hvězdy (7/10) ()

Scalpelexis

[Shlédnuty 2 epizody 1. série, drop] Au, au, to zas mě jednou zabolelo u srdíčka, že musím sdílet pohlaví s tak otřesným hlavním hrdinou jako je Kazuya. Nejnižší level tvořivosti v sekci romcomů poznáte snadno na základě jednoduchých vlastností: 5 biliónů nedorozumění, vhodné náhodičky co minuta uběhne, vyznání je obtížnější co výšlap na Mt. Everest, král paniců v hlavní roli. Upřímně, abych tu jen nedegradoval "Půjčovnu přítelkyň" (už samo o sobě to zní děsně hloupě, že?) do těch nejhorších představitelných končin, tak pointa sama o sobě není tak hrozná a dalo by se s tím při zapojení 1/10 mozku i relativně pracovat - jenže to by se na scéně nesměla objevit sympatiemi absentující skvadra v podobě tlupy kamarádů na zabití, babičky protivnější co jehovistický poskok a i ta ex nemá na práci nic jiného než psychopaticky se rochnit v stalkingu našeho nenáviděného ňoumy. A Kazuya hrdinsky lže, lže a lže, aby mohl vytvářet nová nedorozumění a další prostor pro celé tohle idiotické nekonečné kolečko, co se jistojistě rozloží na 200+ dílů mangy. Nejsmutnější na tom je, že tahle manga má jasný audienční cíl: Dávat neexistující naději pro všechny ty uzavřené a s neexistujícím sebevědomím odtažité chlapce, kteří si myslí, že sezením doma a totální pasivitou narazí na zájem X dokonalých krasotinek. A které mu odevzdají své srdce, když se na ně usmějou. Inu, důvodů a varování jsem tu dal dostatek, zbytek je na Vás. Horší 2*. ()

agamazx

prave toto anime exceluje v krasnom vizuale, progresiou deju, humorom, pribeh je moderne sformulovany co mi pride ako pridavny aspekt kvality. Chytlava hlavna hudobna tema as well. Kazuya mi ani nevadil. Samozrejme Chizuru je najzaujimavejsia a imo best girl by far out of the 4. jedno z mojich prvych anime, dostal som sa k tomu cez youtube video Day in the Life of a Japanese Manga Creator, zaujimavy dej a pekny vizual. Cakanie na novu epizodu bolo stale tazsie a tazsie, no cakanie na druhu seriu tiez. ()

KiritoSenpai

Celé anime je tak trochu ujeté a zabývá se vlastně jen problematikou rental holek, což by nebyl zas až tak velký problém, kdyby se to furt tak netáhlo. Postavy jsou bohužel všechny tak krásné, že s žánrem slice of life těžko souvisí, byť se tomu může tak na první pohled zdát. Scénář je trochu kostrbatý, protože se hlavní a vedlejší postavy objevují napříč sérií tak nějak random. Ale kritiku stranou, jako oddychové anime je to fajn. Škoda konce, který mohl úplně jednoznačně být happy end. Místo toho se první série uzavřela na pokračování do druhé. Což je možná škoda, protože v tom nejlepší by se mělo vždy skončit. ()