Čtyřdílný fiktivní thriller Přes mrtvoly pojednává o energickém a charismatickém politikovi jménem Peter Laurence (Hugh Laurie). Peterův profesní i soukromý život se vinou jeho rivalů zdánlivě rozpadá. Zatímco na povrch vyplouvají jeho osobní skandály, Peter bez pocitů viny a lítosti obratně balancuje na tenké hranici mezi úspěchem a katastrofou. Bezostyšně si jde za svým cílem, zatímco se jej soupeři snaží zničit. Okolnosti však ukazují, jak těžké je pro člověka i společnost uniknout vlastní minulosti. Dokáže se Peter vymanit ze spárů svých démonů a znovu zvítězit, když na každém rohu číhají nepřátelé? (HBO Europe)

Marze

Hrdina politik vyhraje těsně soudní spor s novinářkou a čelí dalším průšvihům. Je pěkně viděl prostředí politiků, kteří nejsou tak vidět a škody, které mohou napáchat. Jejich domácnosti. Fungování soudního systému a médií. Britští diváci zde řeší své problémy jako privatizovat své zdravotnictví, čímž by se mohly vidělit lukrativní obory a ty chudé upadnout, nemilosrdní vlastníci nemovitosti, kteří vylidňují centra měst apod. Nesoustředí se ale na jedno silné téma. Pro mě to bylo nepříjemné prostředí , protože individualistický a soutěživý Londýn považuji za pekelné město. ()

M.i.k.e

není to to nejlepší co kdy HBO stvořilo.Není to ani nijak extrémně dramatické,i přesto že dějových linek je tu kvantum a ne všechny se dočkají uspokojivého uzavření,ale mě to celé ty díly bavilo sledovat.Jednak proto,že mám rád politická dramata a tohle celkem hezky ukazuje,že vládnou spíš úředníci (tím spíš v Anglii - nejednou jsem si vzpomněl na Jistě pane ministře) a druhak proto,že Hugh Laurie je pořád okouzlující son of a bitch.Jeho Peter není v žádném případě zrovna kladná figurka a role model,ale přesto má takové charisma,že sem mu nepřál aby dopadl úplně špatně.Asi to není úplně dobře,ale můžu se alespoň ukolébávat tím že jde o seriál a ne reálný svět.I když tam to nejspíš bude mnohem horší...70% ()

anderson

Občan tzv. postkomunistického štátu rozhodne námetom tejto minisérie nebude prekvapený a už vôbec nie šokovaný. Teda ak samozrejme nepatrí k naivným idealistom, ktorí veria "že láska a pravda zvítězí nad lží a nenávistí, že ano". Celé spracovanie tohto námetu je ale vynikajúce. Brutálne a s nedbalou gráciou demaskuje charaktery a "charaktery" figúr a figúrok, hrajúcich geopolitické šachy so stádom voličov, čo stále dúfajú, že voľby niečo zmenia. Kostlivcov sú ale plné skrine a túžba po moci, ktorá ako vraví klasik, leží na chodníku a čaká kým ju niekto zodvihne, je pre istý typ indivíduí neukojiteľná. Klenotom tejto minisérie je aj ústredná postava stvárnená mojím obľúbencom a hereckým géniom Hughom Laurie. Ten osciluje medzi žoviálnym sympaťákom a machiavelistickým pragmatikom, ktorý - aj s potrebnou dávkou šťastia - perfektne ohýba verejnú mienku a neochvejne kráča k méte, ktorú chcú dosiahnuť všetci narcistickí hedonisti. Mechanizmy moci obnažené až na kosť a pritom v absolútne komornom a decentnom prevedení. Briti to skrátka ešte stále vedia. (9.11.2020) ()

fabecc1222

Ve výsledku jen další z řady politických dramat, kde se každý snaží prosadit své zájmy, a kariérně se vyšvihnout na co nejlepší pozici. Laurie je jako vždy přesný, a ukazuje, že umí kvalitně hrát i bez přísunu sarkastických hlášek. Všechno ostatní je ale už dost provařené a okoukané, a nenabízí k tématu nic moc nového. Rodinné problémy (příšerná mladší dcera), všudypřítomný cynismus, to už prostě k politice patří, na to už jsme si zvykli. Možná to chtělo delší stopáž, aby mohli jednotlivé problémy a charaktery dostat více prostoru, takhle je to spíš taková rychlá jednohubka. ()

vesper001

Všichni lžou. Všichni podvádějí. Všichni se přetvařují. Všichni intrikují. Politika je jako velké podmořské akvárium, člověk do ní vidí přes sklo, které je někdy hodně kouřové. A ministr Peter Laurence je skutečně elegantním exemplářem žraloka. Hugh Laurie mu dokázal dodat potřebnou nejednoznačnost, díky níž ho nelze šmahem zaškatulkovat jako bezohledného predátora, a divák mu drží palce trochu proti své vůli. Díky sympaticky umírněné stopáži jsou možná některé linky trochu osekané, nedokreslené vztahy mezi postavami ale celkový dojem nezkazí. V politice je samozřejmě důležité, kdo je (zrovna) s kým, ale především hraje každý za sebe. ()