Po jaderné katastrofě naláká vidina jídla vyhladovělou rodinu do hotelu, kde mají účinkovat v divadelní hře. Diváci ale začnou postupně mizet. (Netflix)

Arigato

Mně se to vcelku líbilo a byť Kadaver není horor, zklamaný jsem nebyl. Komorní, poměrně plíživé severské drama s hororovou premisou se skvěle vypadajícími kulisami, nápaditou kamerou a s naprosto dokonalým zvukovým designem, díky čemu tvůrci dosáhli perfektní atmosféry. Jen škoda, že příběh jde na úkor toho všeho tak nějak do ústraní. Příchodem do hotelu se totiž film rozjel velice dobře a tímhle akorát ve finále vyzněl zcela prvoplánově. Vcelku promarněný potenciál, nicméně dávám hodně silné tři hvězdy. ()

Marceloo

Tento rok som vela hororov nevidel, takže písať o tom, že som už dlho nevidel takto premárnený potenciál, je trochu zbytočné, ale neodpustím si to. Cadaver vyzerá zo začiatku ako velká chuťovka pre hororových gurmánov, ale s postupom času sa depresívna a podmanivá atmosféra z úvodu úplne vytratí a stane sa z toho ležérna naháňačka, ktorá nedokáže využiť skvelé prostredie, slušné herecké výkony a v podstate sa niekde v polovici filmu rozpadne celý dej, pretože človek ani nemusí byť žánrovým fanúšikom, aby vedel, ako to celé dopadne a o čo tam ide. Ako pozadie k nejakej zmysluplnejšej aktivite ok, ale ak si chce človek trošku užiť, treba hladať inde. ()

dubinak

Už ten námět mi přišel nějak podezřelý, ale co se týče tohoto subžánru (nechci spoilovat), nenechám si ho ujít a kort, když pochází ze severu. Na první pokus jsem u Kadáver ale s přehledem usnula a druhý mě přesvědčil o tom, že jsem stejně o moc nepřišla. Za mě spíš zklamání a vlastně i nuda. Herci byli taky nesympatičtí a těžko se mi hledají nějaké klady. Slabota po všech směrech. ()

Morholt

Líbil se mi samotný koncept s divadelním hotelem, ve kterém se diváci procházejí po patrech a v jednotlivých apartmánech sledují různé scény. Sem tam se podařilo vykouzlit i pocit nejistoty v tom, co je a není představení, ačkoliv tady má film jisté rezervy. Nicméně největší problém vidím ve skutečnosti, že Herdal se soustředí především na vizuální stránku věci, která je sice velmi slušná, ale zase nemá takový formát, aby utáhla celý film. Stačilo přidat pár nápadů co se samotných pokojů týče a přidat trochu na brutalitě. On se sice film snaží tvářit kontroverzně a krvavě, ale když to tak vezmu kolem a kolem, tak gore je tu co by se za nehet vešlo. Největší prostor tak dostává prostě pobíhání po budově a hledání dcerky. A to je vzhledem k tomu, co se v hotelu děje, docela velký nedostatek. V tomto případě bych se nebránil zámořskému remaku, který by dostal do ruky nějaký pořádný řezník. Zatím to vidím jako promarněnou příležitost. 40% ()

ricci.s

Taká prechádzka, neskôr naháňačka po podivnom hoteli, v ktorom rodičia hľadajú svoju stratenú dcéru, pričom sú očividne v ohrození života všetci diváci. Nápad fajn, ale tú typickú severskú atmosféru som akosi nezachytil (prírodné horory im idú jasne lepšie), navyše brutálne to nie je vôbec, takže ostalo len pri tom dobrom nápade. Herecky či technicky som problém nevidel. Veľmi šedý priemer, na ktorý sa aj veľmi rýchlo zabudne. ()

• Sál, ve kterém diváci večeří a poté se v něm odehrávají rituály a závěrečná scéna, je v Grandhotelu Pupp v Karlových Varech. (vodelu)
  • Záběry na hotel jsou ve skutečnosti záběry na hotel Imperial v Karlových Varech. (petikacka)