Zlato, tomu neuvěříš

• Kazachstan Жаным, ты не поверишь (viac)

Dastan (Daniar Alshinov) už nemůže vydržet neustálé naléhání své vysoce těhotné manželky a rozhodne se alespoň na jeden den utéct se svými přáteli – rádoby obchodníkem a okresním policistou. Muži se rozhodnou jít na ryby a vše by šlo hladce, nebýt řady nepředvídaných, náhlých, nepochopitelných, násilných a nevratných událostí. (FunDinDung)

EvilPhoEniX

Kazachstán si natočil buranskou slasher komedii a na jedno podívání to Ujde. Dost možná můj první horor z Kazachstánu, takže je potřeba to brát s rezervou a nemůže se to srovnávat s jinými zeměmi ty kvality tam holt nejsou takové od herců, vizuál, akci apod, ale rozhodně je to snaživé. Skupina přátel jede na výlet rybařit, ale stanou se svědkem vraždy a půjde po nich banda nebezpečných hajzlů, aby toho nebylo málo řádí tam i jednooký maniak, který jde proti všem. Je to klasická vyvražďovačka okořeněná buranským humorem, který mám rád, ale tady to občas balancuje na hranici trapnosti, ale pár fórů vyšlo. Gore tu trochu je a občas je viditelná né příliš velká zručnost maskérů, ale taková roztrhlá čelist naopak vypadala skvěle, každopádně to mohlo být brutálnější a zábavnější. Mám to na pomezí 2-3, ale na Kazachstánský pokus jim ten průměr střelím, své fanoušky si film najde, ale věřím, že někdo film nezvládne ani dosledovat. Jen na vlastní nebezpečí. Příběh 2/5. Akce 3/5, Humor 3/5, Násilí 3/5, Zábavnost 3/5 Hudba 2/5, Vizuál 2/5, Atmosféra 2/5, Napětí 2/5, Emoce 1/5, Herci 2/5. 5/10. ()

Enšpígl

Na poli Kazachstanských filmů se jedná asi o mou filmovou premiéru a jedná se z hlediska srandy opravdu o velmi vydařenou věcičku. Na začátku je muž, který je v šikaně od své ženy, která mu se svejma výtkama a požadavkama nedá pokoj ani na hajzlu. Takže se mužíček, který se dívá na ženská pantofle ze spoda rozhodne s kámoši rybařit aby si odpočinul. Jenže následuje neuvěřitelná storka ve který se hemží extremní počet mimořádných kreténů, který rozehrávají úplně absurdní zápletky, které vedou k jedinému - k mému smíchu. ()

*CARNIFEX*

Nie, nie je to na 4, ale Ja aj tak dám, lebo mám rád snímky, ktoré sa neberú vážne, pričom v rámci žánru dokážu solídne zabaviť. Nerehotal som sa na gauči ako jebnutý, netečú tu potoky krvi, no Kazachstan si za túto jedno-hubku zdvihnutý palec zaslúži. Riadne ksichty sú tí Kazaši .. ()

pornogrind

Tip na tenhle film jsem dostal od uživatele HorrFi a vlastně mi k němu i dopomohl za což mu tímto děkuju. Co se týče filmu tak to je slušná chujovina. Humor je někdy funkční někdy na hranici trapnosti. Zkrátka jde o film u kterýho netřeba zapojovat mozek a na pobavení postačí. Normálně bych dal asi 2hvězdy ale v tomhle případě nadhodnotím. Proč? Odpověď je jednoduchá. Protože to vyplodili kazachstánci. A ruku na srdce. Už jste někdy viděli hororovou komedii z Kazachstánu? Já ne. Protože žádná není. A já si této snahy cením a dávám 3hvězdy. ()

Kudly4

"Zlato, tomu neuvěříš .."  Tak tohle byla trefa ! Moc jsem od tohoto Kazachstánského filmu nečekal a nakonec je to za mě pětihvězdičková nálož. Podpantoflák si chce odpočinout od své těhotné ženy a odjíždí se dvěma kamarády na ryby, kde narazí na podivnou partičku a stanou se náhodně svědky vraždy, do toho všeho se objeví tajemný, jednooký zabiják a krvavá zábava může začít. Neskutečně jsem se bavil, to herecké obsazení je naprosto geniální, všechny postavy jsou fakt dobře zahrané, spousta vtipných scén, no řezal jsem se smíchy jako kráva (jeden co si vypaluje ránu lžičkou a v puse má ruku od panenky, to jsem šel do kolen a druhej co vyletí z okna ven a v zápětí se druhým oknem vrátí a pohled jako The Rock, to bylo taky parádní a mnoho dalšího). A je tu překvapivě velmi dobré Gore - ustřelená a useknutá hlava, roztrhnutá čelist, ale celé prostě v takovém pěkném, humorném kabátku (omdlévající típek byl super). A finální fight 3 v 1 hodně solidní a celkově, je to celé natočeno dost kvalitně. Prostředí, dodalo slušnou atmosféru a nechybí pěkná, místní hudba, závěrečný soundtrack už jedu po několikáté a stane se součástí mého tracklistu. Kazaši, tohle se vám fakt povedlo ! (1. komentář, 20. hodnocení) ()

honajz2

HOROROVÝ VÝBĚR, ZEMĚ Č.24 - KAZACHSTÁN - Svéráz kazašského rybolovu, s jednookým psychopatem navrch. Ach jo, a já se na výběr z Kazachstánu tak těšil, když jsem z jejich hororové tvorby kdysi viděl geniální Kulky spravedlnosti a byl z nich naprosto nadšený... Ale nedá se nic dělat, jiná alternativa vlastně nebyla. Ono to sice není nic obecně příšerného a nedivím se, že si to své fanoušky najde, akorát mě je ten humor dost vzdálený. Pobavila mě úvodní scéna (a pak jsem pousmál u 2-3 nápadů) ale hned po ní nastoupilo nudné putování tří nesympatických přátel, kteří pak narazí na bandu pitomců a časem i toho zabijáka a celé je to pak uječené, trapné, neskutečně otravné a i na "vtipné" prdění dojde. Byl bych k tomu vstřícnější, kdybych dva dny nazpátek neviděl něco se stejně jednoduchým humorem a nebyl (kvůli žánru) vstřícný k tomu. Přišlo to holt později a tady už to ani na druhou hvězdičku nevidím. Šlo to úplně mimo mě, jako tehdy Svéráz národního lovu, u kterého jsem se cítil trapně úplně stejně a i k němu jsem byl nakonec příliš vstřícný a tu druhou hvězdu pro něj někde našel. Lepší 1* ()

borec999

"47 800. Hotovosť alebo kreditka? Obličkou by sa nedalo?" Odvážna a pre mňa ako fanúšika hororov a komédií aj sympatická snaha od Kazachstanu. Vcelku je to taký ujetý sled nepravdepodobných a bizarných udalostí, ktoré postretnú partiu kamarátov na rybačke potom, ako sa omylom stanú svedkom vraždy. Na Kazachov obsahuje film slušné gore (pár ustrelených a zdeformovaných častí tela), ostrejší humor v kombinácii so vzájomným doberaním sa postáv, narážkami a aj pár vcelku vtipne napísanými dialógmi, no a v závere Kazaši ukázali, že dokážu natočiť kompetentne aj akciu. Spracovanie je samozrejme nadšenecké a aj napriek spomínaným kladom je film nevyrovnaný a striedajú sa v ňom slabšie, lepšie (etuda s podivínmi na benzínke, rybačka) i geniálne momenty (záverečná skovávačka v dome pred zabijakom, následná bitka a príchod kazašského 1,60 m vysokého Rocka). Film je originálny, určite však nie dokonalý (ujačanosť, občasné vystupňovanie situácií až do grotesky) a prirovnal by som ho k novším filmom Tommyho Wirkolu. Celkovo 1 videnie neľutujem, je to príjemná hororovo-komediálna ujetá blbinka, u ktorej som sa pobavil a chvíľu dokonca rozmýšľal i o 4. hviezde. 65%. PS: Zlatko, aké meno dáme nášmu malému? Čo tak Žilkaidar? :D  ()

kolemjdouc

Jsem spokojena s tím,co jsem viděla.A můžu doporučit tomu,kdo se chce pobavit a vykašle se na politiku.Skvělá kamera a zvuk .Doprovodná hudba ,která vždy sedla v daný okamžik.Některé situace byly kapku přepálené ale ať.Nic to nezkazilo na dojmu. ()

Flopik

Môj prvý stret s kazachstanským hororom a musím povedať, že celkom podarená komédia. Nečakal som vôbec nič, takže nesklamalo aj keď som možno troška dúfal vo väčšiu šialenosť.  Pozerá sa nato celkom dobre, občas sa zasmejete a na prekvapenie gore je obstojné. Finálna bitka a návrat The Rocka pobavilo najviac. ()

Rathalos

Kazachstanska lahodka v podobe hororovej komedie,ktora ma naozaj dostala a bola podla mojej chuti,neskutocne som sa bavil,v prvom rade chvalim vyber hercov,nielen,ze to dobre zahrali,ale tie ich "exoticke" ksichty boli cool,,no hodili sa presne na tento styl filmu,dalsim plusom je hudba,ktora padla ako rit na zachodovu dosku,clovek ma chut vstat i tancovat a aj toto ma presvedcilo o tom,ze pat hviezd je pre mna jasnou volbou pri hodnoteni tejto zabavnej crazy zalezitosti,ktora mi zlepsila naladu...:-) ()

petrik11

Veľmi, veľmi podarené. Kazaši, dobrá práca. Dej odsýpa, hlavní hrdinovia sa statočne boria s osudom. Najlepší asi ten týpek policajt, taký ozajstný policajt. Aj záporáci mali svoj šmernc, No a jenooký Jackie Chan tiež skvele filmík dopĺňal. ()

Víteček odpad!

Je to mnohem lépe natočeno, ale jinak si to nezadá s českou Magnusovskou produkcí. Úplně příšerné postavy, dementní příběh, manželka semetrika, trapný humor, to má vše. Ze dvou kazašských filmů, které jsem viděl, tohle prohrává na plné čáře. Kulky spravedlnosti jsou tak šílené, až baví. Tohle je jen šíleně nevtipné a trapné. ()