Spiritwalker

• Južná Kórea Yucheitalja (viac)

Poté, co se hlavní hrdina probudí z autonehody a nemůže si vzpomenout na nic ze svého života, začne každých 12 hodin nabývat vědomí v novém těle. Musí dát dohromady svou identitu a přitom se vyhýbat útokům pronásledujících agentů i nebezpečných zločinců. Bez paměti a bez spojenců se jeho čas ovšem krátí. (AffectedFace)

JASON_X

Když se někdo dvakrát denně astrálně stěhuje do jinýho těla, aniž by mu to kdokoliv věřil a aniž by si pamatoval kdo vůbec je a proč se mu to vlastně děje, může z toho mít zaděláno na fakt parádní schízu. Ale spíš než skočit za cvokařem se tenhle zmatenej maník snaží na to KDO a PROČ přijít. Ale příliš mu to neulehčuje skutečnost, že se kolem něj furt motají gangsteři i poliši a dějou se různý bouračky a rvačky a střílečky. A jestli budete mít v tom KDO a PROČ a ve všech těch šikmookejch postavách chvílema docela guláš tak jako já, tak si dovolím trochu zaspoilerovat, abych vám to ulehčil. Tedy SPOILER: "Svině jsou skoro úplně všichni!" KONEC SPOILERU. Parádní korejský akčňák, v rychlém tempu, temný, syrový, popkulturně metafyzický. Zápletka mi zprvu vzdáleně připomněla geniální Memento, ale je to samozřejmě úplně o něčem jiném. ()

Lacike

Súhlasím s Ouwenom, že ten koncept je divný a ani na mňa nefungoval. Ale kvôli špičkovo prevedenej akcii si to odpad nezaslúži. Chlapík si nič nepamätá a hodinu blúdi jeho duch z tela do tela a postupne zisťuje, čo je zač a o čo vlastne ide. Komu ten koncept sadne, tak sa bude baviť od začiatku do konca. Mne to štvalo a ani to vysvetlenie, ktorého sme sa dočkali po hodine filmu, ma neuspokojilo. Pôsobilo to príliš vycucane z prstu a chlapík sa presúval z tela do tela presne ako sa to hodilo scenáristovi. No ale je to aspoň tá spomínaná akcia. Nie je jej zase až tak veľa, aby to v mojich očiach film zachránilo od častej nudy, ale na tých niekoľko bitiek a prestrelkové finále v štýle Johna Wicka, sa dobre pozerá, takže za jedno pozretie to celkom stojí. 5/10. ()

Ouwen odpad!

Víte, tohle je přesně ten problém s tím filmem. Lacině to vrství otázky bez nějakých odpovědí, které přichází až v druhé polovině filmu a když už má dojít přeci jen na nějakou konfrontaci s dějem, zápletkou či motivací - vykvete z toho akční scéna. Akce je zde i dost, choreografie je fajn, nicméně režisér/scénárista by si měl uvědomit, že pokud mě nezajímá hlavní charakter, nebudu cítit z akčních scén žádný impakt. Po půlhodině mi už lezlo krkem, když se hlavní postava na něco slušně zeptala, buď se s ním někdo chce hádat, mlátit nebo prostě mlčet. Postupně to došlo do bodu, kdy na místo akce, jsem si přál odpověď na slušně položenou otázku. Je to jako když se snažím diskutovat a slušně se ptám a místo diplomatické odpovědi, se na mě sesype hromada týpků, protože je to jedinej způsob jak řešit jakoukoliv lidskou interakci. Vizuálně je to áčkovej film s pestrou paletou nádherných interiérů a exteriérů, nicméně to považuji za základ - navíc se toho střídalo tolik, že to kompletně vyšachovalo jakejkoliv posun v ději, jen pro to aby nastala nová barvička a nová paleta lokací. Jo a nečekejte, že děj dává smysl - předně si stačí položit otázku, jak je možný že se hlavní postava mění na přesně tu danou postavu která se nachází tam kde se nachází. ()

samkko

4,4/10 no a Korejská Babajaga to teda fakt není. Možná je to trochu i můj problém, že jsem zde čekal něco na způsob Johna Wicka, kterého jsem v závěru nedostal, jenže i přesto mě film nedokázal ničím přesvědčit, aby si zasloužil mé vyšší hodnocení. Je to svým způsobem starý, ohraný námět v novém podání. Mě ovšem nesedlo ani to nové podání a navíc nepreferuji filmy které se odehrávají ve většině času ve městech, čili lokace a vizuál taky nic moc. ()

EvilPhoEniX

Výborný Sci-Fi akční nářez z Jížní Koree. Tohle je návrat 10 let zpět kdy vznikaly největší JK pecky. Má to úplně vše, co fanoušek od podobného žánru může očekávat. Má to výborný námět o hlavním hrdinovi, který ztratí paměť, nepamatuje si kdo je a ještě k tomu se každých 12 hodin probouzí v jiném těle. Zatímco se snaží zjistit, co se děje a proč, tak jdou po něm ještě k tomu hodně zlí lidé. Věřím, že s ještě lepším režisérem by se z daného námětu mohly vykouzlit ještě větší MindFuck věci, ale režisér vsadil spíše na akci a já jsem s tímhle spokojen. Daná zápletka je vysvětlená srozumitelně a dojde na pár dějových zvratů, takže na akční poměry si myslím velmi nadstandartní. Hlavní hrdina je sympaťák a v bojových scénách je šikovný frajer. Je to hodně Bourne styl- rychlá výměna chvatů, rychlé kombinace, likvidační údery, přesně to, co umí jen Korejci, tak zde předvádí ve velké míře. Finále je naopak poctou Johnu Wickovi- krvavé headshoty, sám proti všem, různé bojové zbraně, skvěle gradující hudba a atmosféra jak prase. Trochu mě zklamal finální boss, tam jsem čekal větší destrukci, ale určitě spokojenost po všech stránkách. Tradičně výborný vizuál a fajn herci jsou už samozřejmostí. Mám z toho fakt radost. Příběh 4/5, Akce 5/5, Humor 0/5, Násilí 3/5, Zábavnost 4/5 Hudba 4/5, Vizuál 4/5, Atmosféra 4/5, Napětí 4/5, Emoce 2/5, Herci 3/5. 8/10. ()