Rose: Milostný příběh

Napínavé drama o zamilovaném páru, který žije sám v lese. Musí se potýkat s vážnou nemocí, která se projevuje násilným a děsivým způsobem. Rose je totiž sužována upírskou, parazitickou krvežíznivostí. Její hlad se neustále stupňuje a zdá se, že veškerá lidskost ustupuje divokému násilí, které ubližuje jí i všem okolo. Láskyplný vztah mladé dvojice se pod tíhou Roseiny choroby rozpadá a je jen otázkou času, kdy se jejich izolovaný život, který si společně vybudovali, zcela obrátí naruby. (Cinemax)

Adramelech

Zpravidla se vyhýbám filmům o upírech nebo o zombiích, protože obojí mi většinou přijde nudné, pokud téma není pojaté s komediálním nadhledem nebo s klasickou uměřeností. Tohle se však podle anotace jevilo jako něco netradičního, tak jsem to zkusil. Mé poznatky: 1. Nechtěl bych žít s upírkou, normální ženská je mnohem lepší, kupříkladu je ochotná souložit při světle. 2. Nechtěl bych bydlet v lese, vnitřní Praha je mnohem lepší. Vždyť tam ten chlap ani nemohl navštěvovat antikvariáty! Film má docela tíživou atmosféru, což je u hororu přednost, ale nějak jsem se do něj nedokázal zabrat. Nakonec to vlastně ani tak moc upírský film nebyl. Můj celkový dojem je hodně rozpačitý. ()

*CARNIFEX*

Otrepaný námet mi nevadí, nie všetko musí byť hneď originálne, i keď sa v tomto prípade malá, nápaditá vsuvka objaví. Čo je však horšie, ide o pomerne dosť čitateľný, nevýrazný (vraj)horor. Upírčina bez krvi a gore, to je ako prísť do bordelu kde sú všetky kurvy v karanténe .. ()

Morholt

Zasněžené lesy a vůbec mrazivé prostředí mám rád, takže za to dávám palec nahoru. Tím to ale hasne, protože nic jiného ke koukání jsem tu nenašel. Víceméně tu manželský pár žije odříznutý od světa, přičemž on si občas přiloží pijavice nebo uloví králíka a ona vytasí psací stroj, na kterém nic nepíše. Jo, sice on sice trpí krvežíznivostí, ale o tom se víc mele, než že by se něco dělo. Jediné, co stojí v tomto ohledu za povšimnutí, je rouška, kterou holka musí nosit, když hrozí, že na blízku bude cítit krev. Ale to je sakra málo. V závěru se sice něco stane, ale to pomalu nestojí za povšimnutí. Bída s nouzí. 10% ()

Carlito1

Velmi příjemné překvapení. Nechápu tyhle označení horor, když to horor ani není. Má to temnou backstory, ale je to drama. Hodně slow burn drama, ve kterém je potřeba se soustředit na jednu věc. Vztah dvou hlavních postav a jejich chemii, která byla ve filmu fakt silná. Neříkám, že je tento snímek nějak skvělý, ale v ohledu na 40% mě opravdu příjemně překvapil. ()

Marze

Atmosfericky hororovy thriler zasazeny do zasnezenych hor. Typ filmu, ktery nechce byt jen hororem, ale scenar neni moc rozvinuty. Ale moderni milostna romance bude pro hororove fanousky laska na prvni kousnuti. Milostny pribeh je prekvapive nezny. Par hleda vzajemne teplo ve svem krehkem ekosystemu. Desive to neni, spis jednoduche s otevrenym koncem. ()