Pokolení

• Veľká Británia Kindred

Když její přítel Ben zemře při nehodě, těhotná Charlotte (Tamara Lawrance) se zhroutí. Probudí se v Benově odlehlém zchátralém domě, kde žije jeho panovačná matka Margaret (Fiona Shaw) a majetnický nevlastní bratr Thomas (Jack Lowden). Oba se chtějí o Margaret postarat, alespoň dokud miminko nepřijde na svět. Zármutkem sužovanou Charlotte zde stále častěji pronásledují vidiny, které jsou pravděpodobně způsobeny těhotenstvím. Vize jsou ale čím dál intenzivnější a naléhavější a Margaret brzy pojme podezření, že se rodina snaží ovládat ji i její nenarozené dítě. (HBO Europe)

*CARNIFEX*

Ľahkým twistom to padá do otrepaného námetu psycho tyranie, pričom najväčším problémom je realizácia myšlienok, kedy samotný snímok v rámci žánru vlastne ani nemá čo ponúknuť. Celý čas som čakal, že sa budú veci gradovať, ale tak nejak to stále kolísalo medzi nudou a absolútnym, emocionálnym priemerom. Nie, nedá sa úplne tvrdiť, že by bola druhá polovica vyslovene nezáživná, sem tam sa niečo predsa len udeje, no nie - nie, tento "Kindred" dieru do hororového sveta veru neurobí. Záver potešil, a preto tá druhá .. ()

Morholt

Rozjeté to nebylo vůbec špatně a i když mi ta holka občas lezla na nervy, spokojený jsem i s herci, zejména s Fionou Shaw. Jenže ten avizovaný psychoteror se vůbec nestupňoval a nikam nevedl. Těhule byla prostě zavřená a zdálo se jí o vránách a o koni. A upřímně řečeno moc jsem nepochopil, co těmi sny chtěl básník říci, protože z mého pohledu tu byly úplně zbytečné. Každopádně přibližně v polovině mě to pomalu přestávalo zajímat a něco dít se začalo až v závěru. Ale ani konec mi nepřišel moc uspokojivý. Dalo se z toho vytřískat mnohem víc. 35% ()

korela

Spíše než hororem je Kindred psychologickým dramatem s prvky thrilleru. Což je škoda, protože námět s velkým starým domem a vidinami sliboval hodně a mohla z něj vzniknout atmosférická variace na klasické americké duchařiny. Tímto směrem ale tvůrci nemíří, místo toho se vydávají cestou plnou dlouhých pohledů, znepokojivé hudby, stísněného pocitu a nejistoty, zda jsou všichni okolo padouši, nebo je hlavní hrdinka prostě šílená. Film si udrží pozornost diváka po celou stopáž, daří se mu navodit i nějaké to napětí, bohužel všechno dost zazdí otevřený konec, který se u snímků podobného žánru stává nepěkným zvykem. Zřejmě se jedná o pokus vzbudit v divákovi pocit nejistoty, nebo snad chtějí tvůrci nechat každého, aby si film dotvořil sám. V závěru to ale působí jako odfláknutý chaos, přitom nějaké rozřešení by v tomto případě překlenulo ten rozdíl mezi sledem znepokojivých scének a uceleným filmem. ()

oveckaoa

Černoška s manželem/přítelem jdou na návštěvu k jeho matce a bratrovi tam jim řeknou, že se budou stěhovat do Austrálie což matka nedá a nasere se. Potom zjistí černoška , že je těhotná a manžel/přítel umře vezmou si ji k sobě matka s bratrem a starají se o ni.  Jako horor to nefunguje jelikož to nestraší a není napínavé většinou jen ji sledujeme jak se jí zdá o černém koni a o havranech tyhle scény nedávají smysl a jsou tam zbytečné a jediný důvod proč tam asi jsou je ten, že má režisér rád černé koně a havrany a je to spíše drama o vyrovnání se s porodem. Hlavní herečka je nechutná ženská (svéprávná ženská mimochodem) nelze jí fandit hned jak zjistí , že její přítel/manžel  je těžce zraněný tak to s ní nic neudělá a jen blbě čumí jak tam leží v krvi  celý film valí kecy o tom jak chce do Austrálie a nic pro to neudělá místo, aby volala policii volá kamarádce a takových kiksů je film plný. Navíc si myslím, že by nebyl problém přeprat ženskou o francouzské holi zvláště poté co jí sama ve filmu natáhne. Jediné co stojí za pochvalu je konec na druhou stranu i tohle už to bylo několikrát a lépe. 20 procent ()

J*A*S*M

Neurážející dramatický "psychoteror" o těhotné ženě, kterou rodina jejího zesnulého přítele de facto uvězní na svém venkovském sídle. Film chce držet diváka v nejistotě, zda jde oné rodině o něco zlého/kriminálního/satanského, anebo má pouze tak trochu chorobnou starost o to, aby si paní těhotná bez dozoru neublížila (její matka totiž byla psychicky nemocná). Z toho vyplývá, že ten zmíněný psychoteror je velmi light, po většinu stopáže až skoro neexistující. A to je ve zkratce hlavní problém jinak neurážejícího snímku. ()