Svět klidu

• USA A World of Calm
USA, 2020, 3 h 40 min (Minutáž: 22 min)

Hudba:

Tom Howe

Lucy Liu (rozprávač), Zoë Kravitz (rozprávač), Nicole Kidman (rozprávač), Cillian Murphy (rozprávač), Keanu Reeves (rozprávač), Idris Elba (rozprávač) (viac)

S tímto seriálem vstupujeme do zcela nové dimenze televizních pořadů, v níž se mísí hypnotické obrazy s vyprávěním předních hereckých hvězd jako jsou Mahershala Ali, Prinyanka Chopraová, Idris Elba, Oscar Isaac, Nicole Kidmanová, Zoë Kravitzová, Lucy Liuová, Cillian Murphy, Keanu Reeves a Kate Winsletová. Půlhodinové epizody, které působí jako včasná protilátka proti současnému stylu života, zvou diváky na podmanivou vizuální cestu do jiného světa. Každý relaxační příběh, který ožívá prostřednictvím jiného ikonického hlasu, je vytvořen tak, aby nám pomohl změnit naše emoční rozpoložení. Vědecky navržené vyprávění, okouzlující hudba a ohromující nahrávky vás zavedou na ostrov klidu a přirozeně uvolní tělo i mysl. (HBO Max)

bigjames

Zajímavý projekt. Některé epizody mě bavily méně, jiné mě naopak nechaly zírat s očima dokořán. Koncept se mi ale líbil, je to jinak pojatý dokumentární cyklus, ve kterém se klade důraz na atmosféru a skutečně na navození pocitu relaxace a klidu. A celkem to funguje. Hvězdné obsazení vypravěčů v jednotlivých dílech je samozřejmě vítané, osobně se mi nejvíc líbil Mahershala Ali, má správně hluboký a uklidňující hlas. A oceňuji i pestrost jednotlivých témat - nejde vždy jen o přírodu, ale i záběry na tradiční výrobu nudlí v Japonsku či zpracování kakaa v Belize se mi hodně líbilo. Kamera a jednotlivé záběry jsou dokonalé. ()

Radiq

Silně relaxační seriál, ve kterém najdete samé pozitivní věci. Pro jistotu na nás mluví takovým pomalým, klidným tempem, aby třeba neprobudili usínající jedince... a stejně pomalé/zpomalené jsou i ty úchvatné záběry. Tradiční řemesla, majestátnost přírody a jejich živlů, rostlinná i živočišná říše, vesmír. Tyhle krátké jednohubky mě potěšily. A je mi docela jedno, jestli to namluvili známí herci nebo třeba strýček Jedlička - i když zrovna ten by to svým kokrháním moc relaxační neudělal. Dozvíme se ve stručnosti nějaké zajímavé informace z celého našeho světa a většinou mě to bavilo. V první epizodě ta bioluminiscence u mě vyvolala pocit, že už vím, kde bral inspiraci Avatar. Že inuité mají x názvů pro různé druhy sněhu, to jsem věděl, ale že lední medvěd se v jejich jazyce řekne "nanuk", to jsem nečekal... A takových rozkošných zajímavostí tam najdeme více a rozhodně mi to rozšířilo obzory. ()