Nenápadná Lucy (Sandra Bullocková) pracuje na stanici metra – má byt, mačku, tajnú životnú lásku a nulovú šancu, že dotyčného niekedy osloví. Až jedného dňa muža jej snov Petra (Peter Gallagher) zrazia pri náhodnom incidente na koľajnice. Lucy nezaváha, zachráni mu život a v nemocničnom zmätku ju na základe náhodnej poznámky označia za jeho snúbenicu. „Snúbenec“ je stále v kóme a Lucy si zvyká na život v novej rodine, ktorá ju prijala ako budúcu nevestu. Sen v bdelom stave trvá len do dňa, kým sa Peter nepreberie z bezvedomia. Prebudenie sprevádzajú isté rozpaky, pretože si na „snúbenicu“ nevie spomenúť a situáciu výrazne komplikuje aj jeho brat Jack (Bill Pullman), ktorý v Lucy začína čoraz neodbytnejšie vidieť viac, ako len budúcu príbuznú. Jedno je isté – svadba bude, ale do poslednej chvíle nie je jasné, kto si koho vo finále odvedie k oltáru... (TV JOJ)

MickeyStuma

Velice jednoduchý předvánoční příběh s romantickou atmosférou se Sandrou Bullock v hlavní roli. Klasická šablona typická pro romantické příběhy je však tentokrát kupodivu vynechána. Očekávaná svatba na samém konci vyprávění sice je, ale je tu také jedno velké ALE. Příběh příjemně ubíhá ve své roztomilosti kombinací pocitů dobré romance a úsměvnými situacemi Určitá odvětví ve vývoji děje může být pro někoho předvídatelná, ale filmový zážitek to nijak nekazí. Jedná se tedy o snímek skutečně pro všechny věkové kategorie. A dá se říci, že hlavně divačky si během sledování příjemně odpočinou. ()

Radka.Skouma

V žánru romantické komedie, které jsem svého času velice ráda sledovala, patřil tento snímek k těm lepším. A jsem přesvědčená o tom, že za to mohl i kvalitní dabing /angličtinou nevládnu natolik, abych film dokázala poslouchat v originále/. Sandra Bullock je jako hlavní hrdinka naprosto okouzlující a Bill Pullman patří k mým oblíbencům. ()

Jirkacek

Nenáročná americká komedie Zatímco jsi spal z roku 1995 mne zaujala hlavně kvůli představitelce hlavní role, kterou si střihla zajímavá herečka Sandra Bullock. Proto jsem si film uložil do počítače, ale poměrně dlouho však trvalo, než se rozběhl na obrazovce naší televize. Příběh začal představením Lucy Eleanor Moderatz (Sandra Bullock), osiřelé mladé dívky, která žila sama s kočkou a na chicagském nádraží prodávala jízdenky ve stanici Randolph / Wabash. V práci potkávala každé všední ráno cestujícího jménem Peter Callaghan (Peter Gallagher), který se jí hodně líbil, ale nikdy se ho neodvážila oslovit. Na Štědrý den muže shodili do kolejiště dva lupiči a jelikož Lucy celé přepadení viděla, skočila na koleje za ním a zachránila ho před blížícím se vlakem. Peter následkem úderu do hlavy při pádu na koleje upadl do kómatu a tak ho odvezla sanitka do nemocnice, kam ho doprovázela Lucy. Zajímal ji jeho stav, ale když Lucy nechtěli k Peterovi pustit, řekla mimoděk zdravotní sestře, že se měli brát. Sestra si její slova špatně vyložila a když se v nemocnici objevila celá Peterova rodina, řekla jim, že Lucy byla jeho snoubenkou. Dívka nedokázala říci pravdu, protože Peterova babička Elsie (Glynis Johns) měla slabé srdce. Lucy se rychle stala součástí Peterovy velké milující rodiny, kterou tovřil otec Ox (Peter Boyle), maminka Midge (Micole Mercurio), kmotr Saul (Jack Warden) a mladší sestra Mary (Monica Keena). Jednou v noci přišla do nemocnice na návštěvu a i když Peter stále spal, všechno mu o svém životě pověděla a tak se přiznala ke svému utrpení. Peterův kmotr Saul všechno slyšel, ale zatím si tajemství nechal pro sebe, protože nehoda paradoxně sblížila rodinu. Osamělá Lucy byla nepředvídatelnými Callaghany a jejich láskou k ní zcela pohlcena, takže neměla šanci říci pravdu že ji Peter ani neznal. Dokonce s rodinou strávila opožděné Vánoce a ráno se poprvé potkala s Peterovým starším bratrem Jackem (Bill Pullman), který měl převzít obchod s nábytkem svého otce. Zprvu ji podezříval, ale postupně se do ní zamiloval, protože spolu trávili hodně času. Jejich blízké přátelství se stále rozvíjelo a brzy se zamilovala i Lucy. Situaci trochu komplikoval přihlouplý majitel domu Joe jr. (Michael Rispoli), v němž měla Lucy pronajatý byt. Joe jí nadbíhal, ale ona jej nechtěla a dávala mu to najevo, jenže jednou se při dojemné situaci objali a svědkem toho byl Jack, který na juniora začal žárlit. Po Silvestru se Peter probudil a jelikož Lucy neznal, všichni předpokládali, že musí mít amnézii. Saul přesvědčoval Petera, aby Lucy navrhl svatbu nebo aby se s ní rozešel, nicméně nikdo netušil, že je zamilovaná do Jacka. Když ji Jack navštívil den před svatbou, dala mu šanci se vyjádřit a zeptala se ho, jestli jí může dát důvod, aby si Petera nevzala. Odpověděl, že nemůže, a tak ji zklamal a odešel. V den svatby, právě když kněz zahájil obřad, Lucy všechno před celou rodinou přiznala a řekla, že se zamilovala do Jacka a že Petera předtím neznala. V tuto chvíli se v kostele objevila Peterova skutečná snoubenka Ashley Bartlett Bacon (Ally Walker), která také požadovala, aby byla svatba zastavena. Nastal všeobecný chaos, během něhož Lucy bez povšimnutí vyklouzla z kostela ven. O pár dní později ji v práci při prodeji jízdenek namísto mince přistál na tácku prstýnek, který ji tam hodil Jack. Ten na nádraží přišel s celou rodinou, aby ji požádal o ruku. V posledních scénách filmu se oba líbali na svatební cestě do italské Florencie a když se Peter zeptal, kdy se zamilovala do Jacka, odpověděla: „bylo to, když jsi spal.“ A po 103 minutách byl konec vtipné situační komedie, která mne příjemně překvapila a podle mého názoru by si zasloužila i lepší hodnocení zde na ČSFD. Nevšiml jsem si skoro žádného hluchého místa, některé hlášky mne zcela rozesmály, neboť rodina Callaghanů byla opravdu velmi neortodoxní a jejich dohadování bylo legrační. S rozumnou dávkou romantiky, slušnými hereckými výkony a dobrým scénářem se film podle mně hodně povedl. Suma sumárum, snímek Zatímco jsi spal ode mne získal čtyři uspané hvězdy ****. () (menej) (viac)

unclejack

Pôsobivosť Turteltaubovho filmu bezpochyby vychádza z výkonu Sandry Bullock. Hoci aj ostatní herci - najmä Peterova rodina - sa snažia, je to predovšetkým prirodzená Bullocková ktorá boduje a ktorej vykreslenie Lucy má svoje skromné kúzlo. Bill Pullman a Peter Gallagher na ňu pozerajú zo zančnej diaľky, zvlášť druhý menovaný a príliš nezaujme ani réžia scenár či kamera. Tri hviezdy, ale bez hlavnej predstaviteľky by išlo hodnotenie bez milosti rapídne dolu... ()

chrispe

Ty jo, fakt se divím, že mě tohle tolik let míjelo. Měla jsem o tom povědomí, ale žádný zájem se podívat. A ještěže jsem to napravila. Opravdu milá romantika v jemném vánočním kabátku. Líbilo se mi to moc! /// 9.12.2020 Jelikož se dneska hodlám dívat v týdnu už potřetí (co to dávaj v televizi), tak zvyšuji hodnocení. :-) Asi je to můj oblíbený film nebo co. ()

• Sandra Bullock sa úlohy zhostila s tým, že sa s ňou vie stotožniť, keďže sa práve rozišla zo štvorročného vzťahu. (Arsenal83)