Jak se člověk naučil létat

• Československo Než nám narostla křídla (festivalový názov)

Krátký animovaný film (nejen) pro děti o historii létání člověka. Kompletní historie letectví od Ikara přes balóny, vzducholodě, letadla - až k první družici Země. Jak člověk překonával překážky, aby se jeho sen létat mohl stát skutečností? Film kombinuje animované pasáže, kreslené modely vynálezů, koláže i archivní záběry prvních letců. Vše doprovází vhodný komentář. (Matematicka)

fragre

Moc hezký, vtipně komentovaný a zábavný vědecko-populární filmeček o počátcích aeronautiky. Na to, že je z roku 1958, obsahuje již notnou dávku nostalgie, ač je jinak pojednán v duchu technooptismu. ()

Karlos80

Taková česká verze "Byl jednou jeden vynálezce", která však není o moc horší než právě jakýkoliv díl z populárního a o dost slavnějšího francouzského seriálu...Jiří Brdečka uměl dělat filmy a zaujmout tak nejenom nejednoho dětského diváka.. ()

D.Moore

Škoda, že archivní záběry začaly během druhé poloviny filmu převažovat nad tou půvabnou animací. Jinak příjemná záležitost s komentářem Miroslava Horníčka a několika větami dalších mistrů hlasu Neumanna, Högera a Brouska. ()

tomtomtoma

Filmeček Jak se člověk naučil létat je rozkošnou koláží kreseb, animace, dokumentu a vtipného nadhledu. Další spolupráce Jiřího Brdečky s výtvarníkem Kamilem Lhotákem je snad ještě lepší, než bych čekal. A nesmí se zapomenout na druhého ilustrátora, byl jím ruský imigrant Michael Borisovič Romberg, uznávaný kostýmní výtvarník. Historie veškerého letectví je zdařile podávána s rozverně veselou náladou i se vzletně humorným odlehčením. Nezapomíná ani na blízkou budoucnost a touhy zmapovat všechny nedozírné vesmírné prostory. Krátký film "Jak se člověk naučil létat" pobaví, vždyť vědomosti jsou zde podávány příkladně hravou formou. ()

honajz2

Tak pro ty které tohle zajímá určitě povedený film. Vlastně na něm není nic moc špatně a věřím, že dokáže zaujmout velký počet lidí, ale na mě to moc nezabralo. Informace to předalo, ale jinak jsem se dost nudil. Nejspíš je to moje vina, nevím, víc jak průměrné dojmy z toho totiž nemám. 3* ()