Jimmyho šanca

• Veľká Británia The Trials of Jimmy Rose

Keď sa Jimmy dostane po dvanástich rokoch z väzenia zistí, že jeho rodina sa naučila existovať aj bez neho. Rozhodne sa, že urobí všetko preto, aby získal späť náklonnosť svojej manželky a rešpekt svojich detí. Chce byť mužom pre nich, lenže oni si zvykli na to, že tam nie je. Život bývalého zločinca nie je jednoduchý a odolávať návratu ku zločinu je ťažké. (STV)

Morholt

Ray Winstone koncertuje. Asi se momentálně nenajde nikdo lepší, kdo by dokázal zahrát vysloužilého anglického gangstera, který se nejenže musí asimilovat zpátky do společnosti, ale zároveň najít cestu ke své rodině a jako bonus dostat vnučku z osidel drog a jejich dealerů a nepřekročit přitom meze zákona. Vedle uvěřitelného Winstonea má seriál i uvěřitelný příběh, solidní casting, nádech klasické britské gangsterky a příjemně volné tempo vyprávění, které ani na chvilku nenudí. Spokojenost. 80% ()

Aky

Poctivě do hloubky a při tom dramaticky natočený film o obtížnosti návratů do života po odpykání dlouhodobého trestu. Samozřejmě, že takových filmů už bylo natočeno až dost, ale tento opravdu stojí za to. ()

emma53

Souhlasím s komentáři Morholta a frenkieho, jen dodávám, že je to jeden z těch případů, kde mně mrzí, že to bylo dabované. Ray Winston je chlap, který stojí za větší prozkoumání...….tady hrál jedničkově. ()

frenkie

Solidní a místy i dosti dramatická britská tv miniserie, staví zcela jednoznačně na postavě Jimmyho Rose, ztvárněným bezchybným Rayem Winstonem, který prakticky nesleze z obrazovky. Příběh se soustřeďuje na úsilí J. Rose najít cestu do srdce své odcizené manželce, svého syna, který s ním nechce nic mít a zejména úsilí dostat svoji vnučku ze spárů drogových dealerů. Myslím, že se nejedná o žádné veledílo, ale každopádně o mírně nadprůměrné drama.. Bavilo a nenudilo mě to. Bylo by to tak za tři a půl, ale já mám pro ostrovní a skandinávskou tvorbu jistou slabost a tak ještě půlčíka přitlačím. 4* ()