Italská Riviéra, cesta po Ligurii

(TV film)
  • Francúzsko Ligurie : La Riviera italienne (viac)
Francúzsko, 2019, 52 min

Réžia:

Julien Bur

Nádherná cesta po malebném pobřeží velebeném pro svou jedinečnou krásu... Ligurie, známá po celém světě též jako Italská riviéra, se rozprostírá podél Středozemního moře v délce přes 300 kilometrů a do jisté míry koresponduje s územím bývalé Janovské republiky. Historicky byl tento region často v centru dění, od Římanů po éru „sladkého života“ v šedesátých letech. Kouzlo Italské riviéry vychází z bohatého dědictví a know-how předků zabaleného ve výjimečném přírodním prostředí. Většina návštěvníků zároveň ocení celoroční idylické podnebí. K návštěvě přímo vybízejí zajímavá místa do tohoto regionu – Janov, Portofino nebo Cinque Terre. Ligurie na severozápadě Itálie svou krásou tak přímo zve ke snění a k úniku od skutečnosti. (Česká televize)

Marze

Moderní pestrý dokument, obrazově krásný a plný slunce. ke shlédnutí (pokud nevyprší vysílací práva) na https://www.ceskatelevize.cz/porady/10286283431-vune-cizich-kraju/219382568460003/ ()

ilemas

Nádherný dokument z Ligurieské riviéry ukazuje spoustu mě neznámých míst, která jsem při návštěvě této překrásné oblasti nenavštívil. ()

sheen

Krásně zpracovaný dokument. Itálie je nádherná. Sám jsem před pár lety navštívil Cinque Terre, byl to velký zážitek, nádherné prostředí, atmosféra, historie, prostě Itoška. ()