Byznysmen (Luis Tosar) se stává terčem vyděračů. Buď zaplatí obrovskou sumu peněz, nebo zemřou náhodní lidé. (Netflix)

Ukážka z filmu 2

Skeksis

Pre mňa tam nebola nijaká dilema. Keby mňa nikto vydieral, že zabije cudzích ľudí, ak nezaplatím 50. mega, bolo by mi to šumafuk. Ešte by som im nadiktovala celý zoznam, ktorých že to majú hádzať zo striech, zrážať autom, a tak. Nemienila by som predsa podporovať zločineckú organizáciu v štýle psycho mafia. To, že by tí ľudia zomreli, by predsa nebola moja vina, to oni predsa zabíjajú "náhodných" ľudí. Ale posratý hromotĺk zdedil veľa peňazí a zodpovednosti, nevedel čo so sebou, tak sa im prispôsobil. Bývalá žena kurva, frajerka ambiciózna tvrdohlavá piča, ignorujúce decko - ja by som na jeho mieste možno skočila rybičku z toho prepychového apartmánu, a všetky peniaze odkázala dakde do Afriky, alebo by som sa na všetkých vykašľala, a ušla si do smrti užívať niekde preč. ()

TheEvilTwin odpad!

The Minions of Midas mají jedinou přesnou charakteristiku, a to tu, že za skoro 6 hodin se příběh neposune doslova nikam. Tam, kde začne v prvním díle, tam skončí v šestém a všechno mezi je jenom nudné, zdlouhavé a sakra uspávající povídání o ničem, které se celé odehrává na pozadí nezajímavých politických událostí a celou dobu divák vlastně jenom čeká, kdy konečně tvůrci přijdou s rozuzlením nebo nějakým posunem. Marně. Takhle je to jenom další netflixový neúspěšný přešlap, který si nezaslouží ani hvězdu a po dlouhé době lituju stráveného času. Za zmínku stojí slušné dopisy vyděračů, ale nic víc se v seriálu najít prostě nedá. ()

kokofek

Říká se,že každý člověk je úplatný,jen cena je rozdílná. Možná ano,nevím. Ještě jsem se do takové situace nedostala. A cenou samozřejmě nemusí být jen peníze. V tu chvíli se dostáváme opravdu do situací,které jsou pro nás životně důležité a v tu chvíli jsme slabí a podlehneme. Nikoho nesoudím. Všichni bychom chtěli být čestní... ()

Mamlas

Drama o majetném chlapovi s jakýmysi neuchopitelnými problémy, urputné babě novinářce a pár dalších lidičkách kolem. Hlavním obsahem seriálu je nic, pak nuda a pak nesrozumitelnost. Ubírá se to tempem dezorientovaného slimáka. Všichni tam pomalu chodí a koukají a mluví a chodí a furt dokola a vleče se to až nesnesitelným způsobem. Za zmínku stojí, že když už je to taková zdlouhavá zpatlárna, tak aspoň chcete vědět, jak to dopadne. No netěšte se. Ani to tvůrci nezvládli. Je to na hranici odpadu. No, mohl to být spíš jeden slabý celovečerák. (13%) ()

Vančura

Ze setrvačnosti mi asi ještě pořád stačí jen herecký výskyt Luise Tosara, abych do toho šel, byť ani on už bohužel není v poslední době zárukou kvality (viz např. jeho loňské spíše jen průměrné drama Oko za oko). Žáci Midasovi mi ale vcelku sedli, Luis Tosar je v roli Víctora Genovése skutečně výborný (škoda, že nemůžu totéž říct o Martě Belmonte ztvárňující postavu jeho přítelkyně Mónicy - myslím, že bych si v té roli uměl představit mnohem hezčí španělské herečky), a bavila mě ta dějová linka s vydíráním a zabíjením náhodných obětí. Naopak ty uliční nepokoje, tahanice o syna a hlavně to politikaření kolem vydavatelství mě tam spíš jen otravovaly a odváděly podle mě zbytečně pozornost, a nesedlo mi ani překvapivé finální rozuzlení, do něhož to celé dospělo - řekněme, že první 4 epizody mi přišly v pohodě a s velmi vyrovnanou úrovní, ale v těch posledních 2 epizodách se to začne vyvíjet směrem, který mi moc nesednul, a uvítal bych asi jiné zakončení. V rámci nabídky (českého) Netflixu mi to každopádně přijde jako takový lepší průměr - není to žádný zázrak, ale 1-2 večery se tím dají zabít celkem snesitelně. ()