Zbožňovaný

• Česko Zbožňovaný (viac)

Uznávaný a všetkými obľúbený pediater Zdeněk (Jiří Bartoška) odchádza do dôchodku. Celý život bol uznávaným lekárom nemocnice a teraz sa teší na zaslúžený oddych. Ešte viac sa na neho teší jeho rodina – manželka Olga (Zuzana Kronerová), ktorá sa už nemôže dočkať, že sa bude môcť o neho starať, rovnako ako aj jeho dcéra Zuzana, ktorej sa manželstvo s Karlom (Jiří Langmajer) nedávno rozpadlo. Najviac nadšená je však jeho vnučka Aneta (Martina Czyžová), ktorá dedka vždy považovala za svoj veľký vzor a píše o ňom seminárnu prácu do školy. Ibaže Zdeněk nie je taký dokonalý, ako sa zdá. Má jedno veľké tajomstvo. Už takmer 40 rokov udržuje milenecký pomer s ortopédkou Danou (Ivana Chýlková). A tá, samozrejme, očakáva, že na ňu bude mať konečne viac času. Na Zdeňka tak čakajú pekne horúce chvíľky a rozhodne nie bezstarostná pohoda, ktorú si plánoval. (Continental film)

oveckaoa

V roce 2020 šel do kin film Chlap na střídačku Chlap na střídačku (2020) | Recenze - Uživatelské | ČSFD.cz (csfd.cz) bylo to o chlápkovi co měl dvě ženské ony to zjistili a místo, aby se s nim rozvedly tak si ho půjčovaly. Hrál tam taky Langmajer a Chýlková  tohle je v podstatě jeho kopírka jen s úpravama. Chlápek jde do důchodu manželka se na něho těší akorát on měl i bokovku kdy spal i s jinou. Ta jiná ho chce pro sebe tak jde za ním udělá scénu a on chytí mrtvici pak už jen leží a nemluví a to je celý film. Na komedii to není vůbec vtipné pokud Vám teda nepřijde vtipné koukat na zhuleného Langmajera a na konci na zhuleného Bartošku.  Hřebíčková opět zbytečná tahle holka má buď příšerného agenta co jí vybírá filmy kde hraje nebo příšerný vkus přitom herečka to nebude asi špatná. Ani to nemá pointu jelikož zjistíme, že všichni chlapi jsou svině což je pěkné, ale v čem jsou tady ty ženské lepší , když ty dvě věděly navzájem, že její starý spí s jinou a nevadilo jim to do takové míry, že to kryly a věděla to i její matka a ani té to nevadilo . Holka napíše seminárku jak je její děda úžasný a zakončí to větou všichni chlapi jsou svině a nevěrní opravdu to někoho z té školy zajímá, že její děda spal s jinou a neřekl jí to hlavně, že mluví o tom, že tam nesmí být žádná vata. 20 procent jsem rád, že mě kino tehdy nevyšlo bych litoval peněz. ()

Primavera

Komédia? Tak pousmiala som sa len raz, keď ex-zať, s ktorým bol Zdeněk na nože volal záchranku, kedže deda Zdeněk "dostal mrtvici a zaslouženou" po tom, čo prišla jeho milenka urobiť hysterickú scénku pred jeho rodinou zoradenou v peknej záhradke. Inak humor nula bodov. Neustále generalizovanie, ako všetci muži robia rovnaké chyby, čiže všetci chlapci sú neverníci a my ženské im môžeme akurát tak nie odrezať gule ale piecť kefírky, čo je primitívny hrnčekový koláč zodpovedajúci úrovni scenára. ()

janmanas

Naprosto super film jako komediální drama, které je ze života a takový příběh se může stát. Je ironií osudu, že každý mimomanželský vztah časem vypluje na povrch. Zajímavé bylo, že se tak stalo už na začátku. Velmi kvalitní český film opět kritizují zdejší “diskriminovaní” a zamindrákovaní chudáci z ČSFD, kteří musí přidat každý svůj blitek k co nejvíce filmům a už z podstaty to, co je české, musí automaticky hodnotit -20%. Ubohé ale pravdivé. Film můžu určitě doporučit. ()

castor

Scénárista Petr Kolečko to má hodně nahoru dolů. Mnohé jeho látky (včetně seriálových) jsou na palec nahoru, jindy nic spletitého nevymýšlí, nikam hluboko se nepouští. U jeho režijního debutu Přes prsty to nakonec stačilo, tentokrát už je to ale křeč s celou řadou přešlapů, kdy nespočet scén vyšumí do ztracena a celý příběh je zoufale zoufalý. Jiří Bartoška je tu za dokonalý vzor. Uznávaný lékař, moudrý otec, zodpovědný manžel, takže nepřekvapí, že o něm hodlá jeho vnučka napsat obdivnou slohovou práci. Nikdo z rodiny nicméně netuší, že už pár dekád udržuje milenecký vztah s kolegyní Ivanou Chýlkovou. Není třeba „odhalovat“ podrobnosti, milenka to při rodinné sešlosti jednoduše přede všemi vyklopí, s pediatrem to sekne a důchodová bezstarostná pohoda je tatam. Zbytek je o množství postav, o množství situací (ze života určitě odkoukané nejsou, ač inspiraci prý tvůrce našel u svého dědy), které si zasloužily mnohem větší péči. Humor je nijaký, postavy jednorozměrné, vztahově je to uhozené a k samotnému ději? No, i můj ranní čaj je o poznání silnější. Výsledek je nevyrovnaný, utahaný, doslovný a celkově smutný. ()

fabecc1222

Tak a dost! Tady mi na nějakou dobu přetekl pohár trpělivosti s klasickými českými - rádoby komediemi, kde jsou všechny postavy nesnesitelní idioti a chovaj se jak neskutečná hovada, a ještě ke všemu je to režijně celé podané tak, aby to působilo co nejvíce buransky a mohlo se tak zalíbit masám. A kdo kdy dneska viděl primářku z nemocnice ve starý feldě?? Kolečko si tu režíruje údajně příběh inspirovaný jeho dědou, ale dost možná to bude za pár let životní příběh jeho samotného...Potažmo jeho vlhkej sen pro důchodový věk. ()

• Natáčení probíhalo během srpna a září 2020 v Praze a okolí a film se podařilo dokončit těsně před vyhlášením bezpečnostních opatření vlády proti šíření Covid-19. (ČSFD)
  • Jiří Bartoška původně ve filmu hrát nechtěl, ale po přečtení scénáře změnil názor. (SONY_)
  • „Mám k tomu příběhu osobní vztah, je inspirován mým dědou, a to při rozhodování, zda znovu režírovat, hrálo docela zásadní roli,“ uvedl režisér a scenárista filmu Petr Kolečko. (SONY_)