Unforgotten

TV spot
Veľká Británia, (2015–2023), 22 h 30 min (Minutáž: 45 min)

Tvorcovia:

Chris Lang

Réžia:

Andy Wilson

Scenár:

Chris Lang

Hudba:

Michael Price

Nicola Walker, Sanjeev Bhaskar, Jordan Long, Lewis Reeves, Peter Egan, Tom Austen, Trevor Eve, Ruth Sheen, Tom Courtenay, Gemma Jones, Bernard Hill (viac)

Londýnští detektivové vyšetřují zločiny z minulosti a rozplétají léta pohřbená tajemství. Když je v opuštěné budově nalezeno tělo mladého muže, je k vyšetřování povolána vrchní inspektorka Cassie Stuart (Nicola Walker) se svým partnerem, detektivem seržantem Sunilem „Sunnym“ Khanem (Sanjeev Bhaskar). Jimmy Sullivan byl bezdomovec na útěku, zavražděný v roce 1976, kdy v budově byla ubytovna. Podle jeho deníku jsou podezřelí čtyři lidé: duchovní, významný podnikatel, komunitní pracovník a invalidní muž, který se staral o svou manželku. Každý z nich skrývá nějaké tajemství. Jak se jejich lži rozplétají, lidé, které mají nejraději, se začínají zajímat, čeho by ještě mohli být schopni. Nic v tomto případě není černobílé. Můžete vůbec někdy skutečně poznat své nejbližší? Jaká tajemství pohřbili? (tribican)

TV spot

Trajektt

Ve čtyřech řadách tohoto britského kriminálního seriálu jsme se podívali do zákoutí lidské duše, které stačí jedna nepatrná chybička a z bílé se stává černá. V Londýně totiž existuje tým vyšetřovatelů, který se zabývá vraždami spáchanými v dobách dávno minulých v čele s DCI Stuartovou, kterou skvěle zahrála anglická herečka Nicola Walker, které jsem si dovolil vytvořit působivou biografii. V každé řadě tohoto seriálu se z počátku setkáváme s luxusním nálezem těla, které hnilo kdesi na britských ostrovech a vzápětí se objevují spolu nesouvisející lidé, které my vidíme a ke kterým se postupem té dané řady naši vyšetřovatelé dostanou, aby slepili do sebe brilantně zapadající puzzle. Svojí doslova mravenčí prací skládají větvičku k větvičce, aby postavili plně funkční mraveniště, což se jim pokaždé podaří i za cenu mnohdy nevítaných ztrát v podobě rodinných problémů. Kdo čeká rychlé tempo, policejní akce, střílečky a další policejní seriálové klišé bude zajisté zklamán a nevydrží se na tento počin dívat. Ale vyčkávací a přemýšlející typy, kteří si vychutnávají stopu po stopě a tipují vraha většinou s nevalným úspěchem je tento seriál jako stvořený. Na konci každé řady si někteří slabší jedinci zaručeně připravují již nachystané kapesníčky, aby si krásně poplakali nad zmařenými životy pozůstalých obětí. V seriálu taktéž vidíme jak se britská společnost měnila v průběhu časů a to, co bylo v osmdesátkách úplně normální je v dnešní době zcela nepřijatelné. Tvůrci zde také splnili předepsanou normu rasově a feministicky napsaných rolí a v neposlední řadě pár bukvičáckých peripetií se zde také najde. Hlavně ten rozmazlený synek, který měl bohatého fotříka a nevěděl, jestli bude holčička nebo chlapeček a tak začal od šestnácti nelítostně fetovat a převlíkat se za ženu, tak ten mě vážně pobavil. Samozřejmě se najdou rejpalové, kteří začnou rozebírat, že jisté policejní skutečnosti nejsou možné a paměť vyslýchaných svědků je neskutečná, ale aby se tito chytrolíni nedivili, jaké metody má k dispozici dnešní policie. Další zábavnou složkou je zajisté lhaní a nevyřčená tajemství, které ze sebe naší podezřelí většinou na konci každé řady doslova vyhrknou a my. co jsme si mysleli, že příběh je předvídatelný a jednoduchý jsme mile překvapeni. Za velmi povedený seriál, který asi po čtyřech řadách skončí, jelikož... To psát nebudu, jelikož bych spoileroval, ale za velmi povedený kriminální seriál dávám zasloužených 90%. ()

flyboyeda

Sve minulosti clovek dost casto neutece. Vynikajicim zpusobem rozehrana partie pro trpelive fanousky citlive stupnovanych britskych krimi dramat. Postupne do sebe stripky zapadaji a blizi se velke finale postavene na rafinovane promyslene zapletce a vybornych hereckych vykonech. Po ctvrtem dile jsem zcela lapen. ()

DavidWebb

Je to silná pocitovka. Nechce sa mi o tom písať veľa, pretože po hodnoteniach na IMDb to bolo pre mňa mierne sklamanie. Celý príbeh je v podstate do niekoľko hodinových dielov rozťahaný Cold case, takže takto rozriedený stráca silu a pútavosť aj napriek tomu, čo na mňa urobilo dobrý dojem: krásne mimopríbehové "odbehy" na krajinu s úžasnou muzikou, keď hlavná predstaviteľka niekam cestuje, či už vlakom, autom, to mi proste urobilo v hlave vlny. Inak je to slabší priemer. ()

dalia

Působivý seriál s výbornými a velmi emotivními hereckými výkony. Případ se postupně doplňuje jako mozaika, aby se nakonec uzavřel v podstatě vzhledem k okolnostem velmi uspokojivým způsobem. Jak postupně hlavní postavy dostihuje jejich minulost, připadala mi někdy prvotní reakce okolí až nepřiměřeně tvrdá, ale nakonec lze říci, že vše zapadlo na svoje místo. Od počátku mne zarážela jedna věc - nevím, jak je to v Británii s institutem promlčení trestných činů, ale překvapilo mne, že by bylo možno využívat zdroje celého policejního oddělení na vyšetřování 39 let starého zločinu a někoho za takto starý zločin odsoudit. 2. série si udržuje vysokou kvalitu i silné morální dilema, výborné herecké výkony a navíc, ač jsem měla trochu obavy z rozuzlení případu, nakonec jsem příjemně překvapena a myslím, že vše dopadlo tak, jak mělo... ()

emma53

Po čtvrtém díle konstatuji, že jsem ráda za další minisérii, kde jsou bezvadní herci a tím myslím oba hlavní představitele Toma a Nikolu, ale pro tu mám slabost. Po závěrečné sérii bude doufám další, protože si o to přímo říká. Puzzle, které do sebe postupně zapadá s každým dalším dílem, až je z toho bezvadný finální a neotřelý obrázek.- A jedeme dál na druhou sérii......s kterou jsem spokojenost sama. Už jen nalezené tělo je jak v reálu, uff. Bezvadně zahrané, Nikola už má policejní srdce, není to její první role, takže to hodně táhne hlavně ona, ale ne přemrštěně. Konec byl zajímavě zamlžený a i když jsem ho malilinko tušila, tak to bylo překvápko a samozřejmě mají našlápnuto na další sérii.......... ()

• Druhá série se natáčela na jižním pobřeží Anglie ve městě Brighton and Hove, na slavném molu a podél nábřeží na Marine Parade. Dále se natáčelo v historickém městě Winchester a v přírodní oblasti Cotswolds. (Trajektt)
  • I když ve třetí sérii probíhá vyšetřování ve fiktivním městečku Middenham, tak natáčení probíhalo převážně v anglických městech Lymington a Bristol. (Trajektt)
  • Čtvrtá řada tohoto seriálu se natáčela v britských městech Cambridge, Buxton, Portsmouth, Strood a také na mnohých londýnských místech jako jsou Greenwich, Southall a Tower Hamlets. (Trajektt)