Dva nezadaní už mají po krk toho, že jsou na svátky vždycky sami, a tak uzavřou dohodu a na všech oslavách v roce si navzájem dělají doprovod. Pak ale přeskočí jiskra. (Netflix)

rublik05

Romantická komedie, velmi pozitivně laděná, s milou a příjemnou atmosférou. Poměrně nenáročný děj, doplněný o plno vtipů a humorných prvků, zaujme sympatickým hereckým obsazením, z kterého kromě ústřední dvojice Emma Roberts - Luke Bracey zazáří nenápadný Andrew Bachelor a především pak skvělá Kristin Chenoweth. Příběh, ač již několikrát viděné klišé, nabízí vtipnou podívanou, atmosféru umocní různé druhy amerických svátků, nenásilný humor a příjemní herci, mezi kterými panuje zajímavá chemie, to vše zde funguje na 100% a působí jako takový svěží vítr mezi romantickými komediemi. Jakkoliv jsem odpůrcem milostných slaďáren, různých Rosamunde apod., kupodivu jsem se náramně zasmál a pobavil. Za mě jednoznačně spokojenost, Sváteční rande řadím mezi ty hodně povedené novodobé romantické záležitosti. 8/10. ()

kingik

Emma Roberts a Luke Bracey se o každém svátku v roce potýkají s následky své vzájemné platonické lásky. A jde jim to náramně zábavně. Režisér John Whitesell a scenáristka Tiffany Paulsen sice nedali v předchozích letech dohromady kloudný film, ovšem jejich poměrně dlouhá tvůrčí pauza měla za následek vznik neotřele pojaté komedie, která se úmyslně strefuje do provařených klišé žánru romantické komedie. Nevěřil bych, že zrovna tihle dva někdy stvoří něco inteligentně ztřeštěného a originálně vtipného. Na přetřes se dostane pověstná zvedačka z Hříšného tance, příznivci utržených prstů se ironicky pousmějí nad neštěstím a milovníci státních svátků dostanou recept, jak je (ne)správně prožít. Důležitým faktorem je rozhodně výběr ústřední herecké dvojky. Emma Roberts s Lukem Braceym. Neteřinka Emma svoji slavnou tetičku Julii válcuje už v každém ohledu: je pohledná, vtipná a herecky neprotivná. Divačkám se do vaginálního průtoku bez nejmenších problémů dostane Luke Bracey, který zatím neměl tak úplné umělecké štěstí se výrazněji prosadit, ačkoliv pár filmových projektů naznačilo, že je s ním třeba počítat. Jejich společná herecká souhra stála za to. Ještě se sluší zmínit, že příznivci rozverných a sympatických vedlejších postav si.přijdou na své: minimálně Kristin Chenoweth a její "bárbie" trampoty se do divácké paměti jistě dostanou, stranou nezůstala ani vyhlášená krasavice Nicola Peltz, která v pouhých dvou výstupech nenápadně provětrá zatuchlé trenýrky. Netradičně pojaté rande s Emmou Roberts ma mě zafungovalo. 10/10 ()

rikitiki

A pak že to nejde! Jde natočit vánoční romantickou komedii! I za cenu toho, že se tenhle film romantickým klišé záměrně vysmívá. Dobře, i takový princip už tu byl, ale herci zde jsou aspoň hvězdní, někteří i slušně hrají a scénář je opravdu vtipný. Hlavní dvojice k sobě pasuje a umí se roztomile špičkovat, vydařené jsou i některé vedlejší role. SHRNUTÍ: Jak se zasmát o Vánocích (Velikonocích, Valentýnu…atd.) a neudusit se přitom cukrkandlem. ()

klukluka

Mám tendenci házet všechny podobný filmy do jednoho pytle. Jsou mezi nimi ale rozdíly a ten zásadní spočívá v tom, jestli nakonec převládne příjemnej pocit, že jsem se dobře bavil, nebo takovej jakoby vztek na sebe sama, že jsem ztratil další přibližně 2 hodiny života. Tentokrát jsem to nemusel ani dokoukat, abych si byl více méně jistej, že je zaděláno na zbytečnost, bez které se určitě obejdu. ()

Lucasion

Velmi předvídatelná, zamilovaná a typicky Netflixovská zábava. Holidate postupně odškrtává všechny položky ze seznamu co v takovém filmu nesmí chybět. Sexy holka, sympatický chlap, nezájem, zamilováním hněv a happyend. Pokud jste čekali něco jiného budete zklamáni. Já proti takovým filmům nejsem, když jsou obsazeny dobře a hezky to odsýpá a Holidate tohle docela umí. Není tolik momentů, co bych se smál, ale film mi příjemně utekl a dostal jsem od Netflixu přesně, to co jsem čekal. Fakt je, že film není ničím výjimečný a nemá nic čím by vystoupil z řady. Hvězdu navíc pro Emmu. Ona je prostě skvostná! (50 %) ()

• Ve scéně v obchodě, kde Sloan (Emma Roberts) mluví o tom, že by Ryan Gosling nikdy nešel sám nakupovat, je za jejími zády vidět muž u chladícího boxu, který nápadně připomíná právě Ryana Goslinga. Všímaví diváci o tom hojně diskutovali na sociálních sítích, až nakonec herec Chad Zigmund (který je Goslingovi velmi podobný) na Instagramu prozradil, že tuto postavu ztvárnil právě on. (Nikitera)
  • Natáčení začalo v květnu 2019 v Atlantě ve státě Georgia (USA). (ČSFD)