Reklama

Reklama

Tvojazem

  • Česko Cesta do Tvojzemí (viac)
Trailer 2
Animovaný
Slovensko / Česko / Belgicko, 2022, 86 min

Riki, desaťročný chlapec, uteká z domu za záhadným núdzovým signálom, ktorý vysiela lesklý kameň. Zdá sa, že podivný artefakt má vlastnú myseľ, a tak Rikiho zavedie do úchvatného paralelného sveta “Tvojazem”, kde sa po zlatých púšťach potulujú úžasné stroje, rozprávajú sa opice a havrany a veda pokojne koexistuje s prírodou. Žiarivý kameň sa spojí s Rikim tým, že sa ukryje v jeho srdci a požiada ho o ochranu. Zdá sa, že každý v Tvojazemi túži získať tento poklad, pretože je jadrom moci a jeho vlastníctvo dáva veľký vplyv. S kým by sa mal Riki podeliť o svoje tajomstvo? So svojou novou drzou priateľkou Emmou? So Železníkom, mocným robotom? Tidlingom, opičím generálom? Alebo s nikým? Komu môže dôverovať? Sprevádzame Rikiho na jeho očarujúcej dobrodružnej ceste plnej nebezpečenstiev, nástrah a humoru, aby sa kameň, nazývaný aj Srdce veže, vrátil do svojho “hniezda”. Je to jediný spôsob, ako sa Rikimu podarí dostať späť domov a zachrániť si vlastné srdce. (Forum Film SK)

(viac)

Videá (2)

Trailer 2

Recenzie (1)

ZetDaElO 

všetky recenzie užívateľa

Cesta do fantázie feat. Bioshock. Ambiciózny slovenský animovaný projekt s neštandardnou produkciou a neštandardnými témami. Sivá Petržalka, rozvrátená rodina a detské choroby sa len tak v animovaných filmoch nevidia. Na film pre deti je to ale príliš temné a na film pre dospelých zbytočne detské. Tvojazem je však obrovská pocta steam punku s vynikajúcou hudbou s masívnou mainstreamovou kampaňou na nie príliš mainstreamove poňatie filmu určeného prevažne detskému divákovi. ()

Galéria (15)

Súvisiace novinky

62. ročník Zlín Film Festivalu je za dveřmi

62. ročník Zlín Film Festivalu je za dveřmi

18.05.2022

Největší a nejstarší festival filmů pro děti a mládež na světě se vrací do původního termínu. Odstartuje již 26. května ve Zlíně zahájí jej světová premiéra celovečerního animovaného snímku Cesta do…

Reklama

Reklama