Riki, desaťročný chlapec, uteká z domu za záhadným núdzovým signálom, ktorý vysiela lesklý kameň. Zdá sa, že podivný artefakt má vlastnú myseľ, a tak Rikiho zavedie do úchvatného paralelného sveta “Tvojazem”, kde sa po zlatých púšťach potulujú úžasné stroje, rozprávajú sa opice a havrany a veda pokojne koexistuje s prírodou. Žiarivý kameň sa spojí s Rikim tým, že sa ukryje v jeho srdci a požiada ho o ochranu. Zdá sa, že každý v Tvojazemi túži získať tento poklad, pretože je jadrom moci a jeho vlastníctvo dáva veľký vplyv. S kým by sa mal Riki podeliť o svoje tajomstvo? So svojou novou drzou priateľkou Emmou? So Železníkom, mocným robotom? Tidlingom, opičím generálom? Alebo s nikým? Komu môže dôverovať? Sprevádzame Rikiho na jeho očarujúcej dobrodružnej ceste plnej nebezpečenstiev, nástrah a humoru, aby sa kameň, nazývaný aj Srdce veže, vrátil do svojho “hniezda”. Je to jediný spôsob, ako sa Rikimu podarí dostať späť domov a zachrániť si vlastné srdce. (Forum Film SK)

blondboss

Animované prekvapenie, aké sa len tak nevidí. Tvojazem je obsahovo zaujímavou rozprávkou, ktorá v sebe nesie dobrodružstvo, tajomnosť, ale zároveň príjemnú atmosféru. Navyše veľmi kvalitné a zároveň unikátne animácie, ktoré po vizuálnej stránke chytia za srdce a odlišujú sa od tých masových, čo je určite značným plusom v poli animákov. A keď sa bavíme o slovenskej tvorbe, je to o triedu viac. 75 % ()

ZetDaElO

Cesta do fantázie feat. Bioshock. Ambiciózny slovenský animovaný projekt s neštandardnou produkciou a neštandardnými témami. Sivá Petržalka, rozvrátená rodina a detské choroby sa len tak v animovaných filmoch nevidia. Na film pre deti je to ale príliš temné a na film pre dospelých zbytočne detské. Tvojazem je však obrovská pocta steam punku s vynikajúcou hudbou s masívnou mainstreamovou kampaňou na nie príliš mainstreamove poňatie filmu určeného prevažne detskému divákovi. ()

Lubo.Ger

Úchvatné dielo za ktorým vidno kvantum práce a dovednosti a súčasne  úchvatne bez zmyslu. Veľký obdiv počítačovým animátorom, ktorých prácu však znivočili autori príbehu, deja, postáv, dialógov,  jedným slovom "tvoriví umelci" bez šmrncu a talentu. Celý na naše pomery veľkofilm je tak prepadák.  Moja recenzia bude nesúrodá ako tento animovaný film. Väčšinou nádherná grafika, totálne katastrofálny dej, nádherné scény, totálne nevýrazné charaktery postáv, nádherné vizuálne detaily, super technické zariadenia, z väčšej časti som nerozumel pointe, v 3/4 filmu zrazu niečo vysvetlené ohľadom svietiaceho srdca, krásne farby srdca, ide sa zo scény do scény z nejakého dôvodu,  ktorý väčšinou nemá dôvod, rozťahané, nudné,  vidno kvantum práce, úsilia tvorcov, no nenadchne, divák neutrúsi slzu dojatia, chýbajúce napätie, celkovo ani neviem o čom to bolo a čo tým chcel básnik povedať. Film je poskladaný ako automobil z rôznych typov a druhov áut, detailovo nádherné prvky auta ale celkovo človek nevie, na čo ten automobil je určený, automobil ide do terénu , lebo má nejaké prvky z JEEPu, ale zrazu uviazne, lebo má nízky podvozok z Audi, ale nič sa nedeje, vytiahne ho báger a ide sa ďalej, sice neviem kam a prečo, ale ideme, nakoniec niekam dôjdeme, ani nie je to cieľ, lebo ten automobil-film ani nemá cieľ, ale chvalabohu sme došli, tak to ideme osláviť, ale vlastne ani neoslávime, lebo vlastne ani nie je čo osláviť, tak nič, vypneme motor, zaspievame si záverečnú titulkovú pesničku a tešíme sa, že je koniec. Dielo hodnotím 1 hviezdičkou, 5 hviezd za animáciu, mínus 4 hviezdy za umelecký dojem, teda vyšla jedna biedna hviezdička. ()

Mrkvič

Cesta do Tvojzemí nepřináší vůbec nic nového, hezkého ani přínosného. Animace mizerná, což nejde moc vyčítat slovenské produkci, ale ani mi nepřišla ničím osobitá. Příběh celkem jalový. Dějové zvraty nic. Zábava spíš minus. Vydrželi jsme v letním kině celý film spíš proto, že se malýmu nechtělo jít spát. ()

PTuranyi

Vizuálne pôsobivý animovaný film s dobrou až Exupéryovskou atmosférou. Vidieť, že tvorcovia prekypujú fantáziou a obraz Tvojazeme premysleli do najmenších detailov. Kvalitná produkcia sa postarala o veľmi dobrú animáciu takže tu a tam sa nejaký nedostatok nájde. Príbeh točiaci sa okolo strateného/chorého/zlomeného/ukradnutého srdca, ktorý stavia do opozície lásku a chladného robota Železníka sprevádzaného čiernymi havranovitými beštiami, je len imagináciou chlapca Rikiho nešťastného z rozchodu svojich rodičov. 70% ()

• „Práce na filmu pro mě znamenala 4 324 dnů čisté radosti z práce a velmi mě těší, že film konečně uvidí malí i velcí diváci. Jde o napínavý příběh, ve kterém hlavní hrdina Riki zažívá spoustu dobrodružství, poznává nové kamarády a světy. Je to jako jízda na horské dráze plná vzrušení a nečekaných zvratů,“ prohlásil před uvedením snímku režisér Peter Budinský. (Duoscop)
  • „Animovanou formu zbožňuji. Otevírá brány fantazie a kreativity. Řada mých oblíbených filmů nebo seriálů je animovaná, a Cesta do Tvojzemí mi navíc svým promyšleným 3D zpracováním připomíná jednu z mých oblíbených videoher. Věřím, že to pro diváky bude osvěžující styl, který na plátně nejspíš ještě neviděli. Tento příběh je o lásce, přátelství, důvěře i odvaze a každý si v něm něco najde – ať už je na světě pár let, nebo pár dekád,“ prohlásil před uvedením filmu Kovy. (Duoscop)

62. ročník Zlín Film Festivalu je za dveřmi

62. ročník Zlín Film Festivalu je za dveřmi

18.05.2022

Největší a nejstarší festival filmů pro děti a mládež na světě se vrací do původního termínu. Odstartuje již 26. května ve Zlíně zahájí jej světová premiéra celovečerního animovaného snímku Cesta do… (viac)