Melvin je někdejší student medicíny, který nechal lékařské odborné přípravy a nyní pracuje na stavebním úřadě nejmenovaného města. Vedoucí kanceláře je jeho starší sestra. Melvin se omylem telefonicky spojí se starým přítelem. Rozhodnou se zajít si na večeři. Kamarád se ale dostaví do restaurace dříve na drink s přítelkyní. Když přijde čas na domluvenou schůzku, jsou v restauraci čtyři zainteresované osoby a všechny jsou nějakým způsobem propojeny. Večer probíhá klidně, se spoustou konverzace, někdy až intimní. Propojení mezi osobami se projevuje během celého večera. Film obsahuje několik vzpomínek, které na začátku nejsou vysvětleny, ale které se ke konci stanou pochopitelnými. Snímek je adaptací divadelní hry Michaela Bliedena Phyro-Giantse. (wertcha)

Víteček

Tohle je hodně nezávislý film. Nebál bych se skoro použít slovo amatérský. Ne nutně herecky, ale rozhodně kvalitou obrazu, zvuku a kamerou. Celé to působí skoro jako domácí video. Jasně, asi to byl možná tak trochu záměr, ale i realita působí víc filmově než tohle. Příběhově to bylo prostě fajn, takový průměrný film, který mi toho moc nedal, ale zároveň se dal sledovat. Čtyři lidé se sejdou na večeři, hlasitě si povídají o životě, náboženství, vztazích, sexu či nadpřirozenu a různé prostřihy nám ukazují, události před večeří. Nic objevného tam není. Znovu bych si to nepustil, přemýšlet o tom mě to také nedonutilo a po filmové stránce to taky nezaujme. 45 % a lepší 2*. ()