Upíři v Bronxu

• USA Vampires vs. the Bronx

Bronx jako by se měnil na čtvrť pro boháče. Jenže tři místní borci mají pro strach uděláno, odhalí děsivý plán a nedopustí, aby někdo vysál život z jejich čtvrti. (Netflix)

oveckaoa

2 černé děcka a jedno portorikánské chrání Bronx před 5 upíry a jednou upírkou co jim vládne. Samozřejmě jim nikdo nevěří a policie je zkorumpovaná , ale jakási pipina má blog kde dává kdejakou sračku tak by stačilo řešit ty mizení a možná by se něco dělo, ale to by jsme chtěli moc. Jinak je to v pohodě o komedii to moc nezavadilo a horor spíše v normě žádná sláva, ale zase nic co by urazilo. Z těch filmů co vychází na netflixu lepší průměr. ()

ancientone

Mystifikujúco nízke hodnotenie. Najprv to vyzeralo ako taká úsmevná metahra s blaxploatačným filmom aj upírskym hororom (Blacula 4 gen Z kids haha) ale... to sa zrazu zmenilo na horror, ktorý rieši veľmi aktuálne a bezprostredné strachy - gentrifikáciu, rasizmus a nepokoje spôsobené nerešpektovaním etnického pôvodu. V zachytení života rôznorodej komunity ľudí je ten film velmi spikeleeovský, v aplikovaní hororového žánru na aktuálne spoločenské témy zasa pripomína Jarmuschovo Dead Don´t Die. Pre mňa veľké prekvapenie jesene, dajte tomu šancu! ()

Bozvav

Dosti děsná, nízkorozpočtová upíří slátanina pro náctileté. Přesto, že se v podstatě jedná o úplnou ptákovinu, měla jsem na něco podobného náladu, takže dám jednu a půl hvězďule za pár, ale opravdu jen pár vtipných momentů. Upřímně, nejhorší nebyla chudá výprava, absence slušných herců, nebo debilní dialogy, ale naprosto úděsný vzhled upírů. Pokud by tento film viděl nějaký upír, tak tvůrce a maskéra vysaje na jeden zátah do sucha, už jen z principu. ()

iXtr3m3

Slabunké tri hviezdy, ale o ždibček lepšie ako Save Yourselves, ktoré by som považoval za obdobný minimalistický pokus, napriek tomu, že tu na prvý pohľad vystupovalo viac postáv, ale "záber príbehu, deja aj dopadu, ktorý vidíme" je jednoducho minimalistický. Na druhú stranu to dostalo o dosť "ukončenejší" záver ako práve Save Yourselves, ktoré síce bolo dospelejšie, resp. pre dospelejších aj keď nie úplne dospelých, naproti tomu Vampires vs. the Bronx je vyslovene pre odrastenejšie decká resp. začínajúcich teenagerov. ()

misstake

Mám rád jakékoli upírské filmy, svého času jsem hltal upírské herecké výkony Rocca Siffrediho a dokonce první díl zkázy upírského filmu s Robertem Patizónem ještě v dobách, než se z něj stal kult pro náctileté. Upíři v Bronxu proto pro mě byli příjemným překvapením. Natočeno v trendy duchu ála Stranger Things, ale místo kluků bojujících s hnusem z neznámé dimenze, tady máme kluky bojující se zlými tesáky obdařenými Nandorem a Nadiyou z Transylvánie. Svými čtyřmi hvězdičkami se pokusím trochu zvednout zdejší podhodnocené hodnocení. Objektivně tak na tři a půl. ()