Děj zasazený do 18. století sleduje osudy pěti sester rodiny Lennoxů. Lady Emily, druhá nejstarší ze sester, je vypravěčkou celého příběhu, který začíná ve chvíli, kdy nejstarší ze sester Lady Caroline má být provdána, ale není spokojena se svým budoucím manželem. Naopak se zamiluje do staršího muže, kterého její rodiče neschvalují. Poté, co se za něj v tajnosti provdá, je vyhnána z domu. Jaký osud čeká všechny členy rodiny? Budou schopni překonat veškeré rodinné hádky? A jak do jejich osudů zasáhne revoluční hnutí v Irsku? (bittersweet)

pipapa

300 minut (6x50) celkem zajímavé a poučné kostýmní frašky. Poslední epizoda, zobrazující mimo jiné revoluci/povstání v Irsku, je o něco živější...Na Geraldine Somerville jsem si zde musela dlouho zvykat a Sián Phillips, nezapomenutelná Livia z legendárního seriálu Já,Claudius, je tady už v pokročilejším věku - fyzicky se objeví pouze na konci páté a pak v šesté epizodě, její hlas vypravěčky ale provází celý seriál...Výborné herecké výkony a dobře nastíněné lidské konání, kdy si jednotlivci i celé rodiny ztrpčují život často až k tragickým koncům kvůli přehnaným zásadám, etiketě a pochybné, falešné morálce...Příběh je občas poněkud nepřehledný a také nedotažený = některé postavy/děti se z něj vypaří jako pára nad hrncem, jako by tu nikdy nebyly...Škoda - do poloviny je seriál excelentní, ale od poloviny, kdy se "rozjíždí" příběh sestry Sarah, to jde celé do kopru = všechno kolem jejího sńatku a manželství a posléze i její nevěry je nedotažané a podivně "literární" a humbuk kolem toho všeho ze strany rodiny i Sarah samotné je také spíše knižně přehnaný než reálný. To neustálé lamentování nad poskvrněním rodiny a hledání východiska, jak to napravit, začne rychle nudit a jít na nervy. ()