Bestiář mladé chůvy

• USA A Babysitter's Guide to Monster Hunting

Středoškolačka se přidá do tajného společenství chův a pustí se do boje se strašákem a jeho příšerami. Ti totiž unesli chlapce, kterého měla o Halloweenu na starost. (Netflix)

Malarkey

Mám fantasy kousky rád a vlastně mi z podstaty ani nevadí, že se jedná o fantasy v rozmezí young adult pro mladistvé. Bestiář mladé chůvy je přesně v tomto duchu a jelikož jsem nic moc neočekával, dostal jsem docela příjemnou záležitost, kde neuvěřitelně vládne svojí ztřeštěnou rolí Tom Felton. S ním to dostalo úplně neskutečnej drajf. Navíc si myslím, že i interiéry se tvůrcům docela povedly. U těch bubáků jsem si navíc říkal, co mi zjevením asi tak připomínají, až jsem zjistil, že producent je Ivan Reitman, tvůrce Krotitelů duchů, a bylo vše jasno. Když tohle pustíte dětem, myslím si, že nebudou zklamáni. Pro dospělého je to možná moc dětské, ale když přijme fakt, že má fantasy obecně rád, bude spokojený. Po technické stránce není co vytknout. ()

misterz

Ako chápem, že toto je niečo pre deti, no ale aj tam sú nejaké tie hranice a v tomto prípade ide naozaj iba o jednu veľkú kakanicu, nič viac. Infantilné aj na päťročné decko. 20/100 ()

silentname

"A Babysitter's Guide to Monster Hunting" je v jadre októbrový film pre 10-12 ročných divákov. Nič viac v tom nie je. Keby to bolo niekde na Disney Channel, tak by to bolo absolútne ideálne. No film sa ocitol na Netflixe. Ja osobne poviem, že som si to celkom užil, no musel som svoj mozog nastaviť na svoje desaťročné ja a potom sa to miestami aj dalo celkom pozerať. Je tu pár okey fórov, Tamara Smart je celkom dobrá hlavná hrdinka. A je to svet, ktorý asi bude chcieť Netflix trošku viacej rozvíjať. Uvidíme. Možno z toho niečo bude. Záver indikuje sequel, tak sa nechám prekvapiť. Každopádne najväčšie plus filmu je pre mňa Oona Laurence, ktorá to hrá všetko tak maximálne seriózne, akoby verila každému slovu, ktoré mala napísané v dialógoch. A musím povedať, že jej to ide dobre. A ten nový zostrih jej pristane. Viac ale neviem čo by som na filme mohol vyzdvihnúť. Tom Felton nie je veľmi zaujímavý zloduch a jeho postava dokopy neponúka pre mňa nič. Jeho sluhovia "ropušiaci" vedia byť vtipnejší a efekty sú celkom okey. Plus je tu ešte niekoľko zaujímavých vedľajších postáv. Najmä žena s mačkami. No príbeh ako taký nie je určený pre dospelých divákov, je to vysoko hlúpe a stupídne. A neponúka to nič, čo by sme už niekde inde nevideli spracované zaujímavejšie alebo lepšie. Na jedno pozretie mi to ale stačilo. Hodnotenie: C ()

Marze

Fantasy nasili, statecni teenageriv teto pohadce o monstrech. Je tezko urcit, k cemu Talalay aspol. miri. Neni to skutecne desive ,ale ani zabavne. Spolehaji na styl a estetiku, ale moc predstavivosti to u me nevzbuzovalo. ()

Johnny.ARN odpad!

Mať predplatený Netflix a vidieť toto, nemal by som ho viac predplatený. Ide to do piči a snažia sa získať divákov Disney Channel. Chabý pokus. ODPAD! ()

oveckaoa

Puberťačka hlídá děcko a to někdo unese tak ho hledá s společenstvím chův co bojují proti zlu. Kdyby to mělo větší rozpočet a lepší přístupnost bylo by to lepší takhle je to spíše hodně mířené na puberťáky co sledují třeba Disney Channel. Pokud to vydělá a bude druhý díl nemám problém určitě je to lepší než Hubbieho hovínka (teda halloween) . Mínusy pouze za záporáka, který je sice zajímavý, ale tím, že tam tančí vypadá debilně . 60 procent ()

Jaro.Krafcik

Po dnešnom netflixovom odpade jednoznačne naprávanie nálady, neviem sa už dočkať Halloweenu tak som nevydržal, rovnako ako kamárat pozrel Hubieho, ktorého si odložím na neskôr. Cieľovka určite niesom, ale miestami to bolo fakt dobré. 44% je málo a nad 50% zase veľa. Aspoň ten dabing. 3* ()

Kienast

... až moc dětinské, ale myslím si, že narozdíl od nového Sandlera, neškodné. 4/10 a "Draco" Felton si roli záporáka dle mého užil. ()

iXtr3m3

Pre mladé dievčatá super filmík, ktorý príšerkami útočí na Monsters Inc., pre dospelého už žiaľ nie moc stráviteľné. Tri hviezdy len kvôli čerstvo 10ročnej dcére, čo je aj veková hranica tohto filmu. ()

Hanys_

Chvilkama regulérně horrorové (už jen ten úvod!), příšerky správně mimoňovské, takže pro cílovku asi ideál. Navíc Felton v takovém tom Careyho strašidelném módu byl hodně fain. 5.5/10 ()

BOURQUE

Netflix je buď nepoučiteľný, alebo má stratégiu, ktorú nikto nechápe. Jeho aktuálny detský film by som vydával pod logom Disney Channel. Ja si myslím, že tým som viac menej naznačil, že v akej rovine kvalít sa pohybujeme. Bohužiaľ, film ako taký je fiaskom a trapošinou na n-tou. Nehovorím, že z príbehu by sa nedalo niečo zmysluplného „vyčariť“, ale možno by to bolo lepšie celé premiestniť na rovinu celovečernej animovanej rozprávky. Rozumiem, že cieľovou skupinou boli deti menšej vekovej kategórii. To však neznamená, že by nemala byť väčšia snaha o vytvorenie kvalitnejšieho obsahu. Minimálne trikrát by som rozmyslel, že či tento film nechať premietnuť deťom. Jedna hviezda aspoň za mierne lepšie vydarených zvláštnych efektov – to je však maximum. P.S.: Záver filmu je otvorený – obávam sa, že raz by sme sa mohli dočkať k pokračovaniu. Osobné hodnotenie: 51% (*) ()

pumpkinqueen

Já chápu, že nejsem cílovou skupinou, ale obvykle mám tyhle halloweenské rodinné "horůrky" ráda i v mém věku. Tohle ale bylo jedno velký špatný. Možná, že v dětských letech by mě to oslovilo, ale nejsem si tím vůbec jistá. Byla to zvláštní kombinace všechno, ze které vznikla jedna velká slátanina, která bohužel nebyla ani zábavná, ani napínavá. ()

mia.com

Tohle byla hodne velka nuda. Krom Feltona, kteremu patri hvezdicka, byli vsichni desne prknenni, nemastni, neslani, proste silene nudni. I spravna atmosfera chybela. ()