Byl jednou jeden sněhulák

• USA Once Upon a Snowman
Animovaný / Krátkometrážny / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy
USA, 2020, 8 min

Krátký animovaný film od Walt Disney Animation Studios, jenž vypráví o původu sněhuláka Olafa, nevinného, leč všímavého milovníka léta, který zahřál u srdce diváky v Oskarem® ověnčeném snímku Ledové království z roku 2013 a v jeho kritiky oceňovaném pokračování z roku 2019. Krátký film mapuje Olafovy první krůčky záhy poté, co sněhulák přijde na svět a hledá sebe sama v zasněžených horách království Arendelle. (Disney+)

AdelleR

Zbožňuju kraťasy, které se odehrávají na pozadí filmu a dovysvětlují pár věcí bokem. Once Upon a Snowman je perfektním výsledkem takového snažení. Netrvá to ani osm minut, takže to máte hned za sebou, a Josh Gad nezklamal; smála jsem se co chvíli, je to správně praštěné, jak to s Olafem většinou bývá. Animace skvělá, těch sedm minut je fakt nabitých. ()

otík

Naprosto typická krátkometrážní klasika - snímeček doplňující děj prvního Ledového království. Vtipné, chytré a hlavně animačně stejně dobré jako film. A to je co říct. Hudba: Ilan Eshkeri ()

easaque

+2* tenhle animovaný bonus k populárnímu Ledovému království potěší nejvíc jeho fanoušky. Ten já nejsem a ani jinak zvlášť jsem se nebavil. Tudíž výsledek jsou jen neškodné dvě hvězdičky. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()

MoiJe

Ono to normálne že dohromady dáva perfektný zmysel! Milé. Neni to ani tak humorné ako skôr šikovne poprepájané s dejom prvého Frozen, než sa Olaf stretol s Annou a spol. ()