Hosts

tron

Na jednej strane značne zaujímavý horor (?), na druhej sa z neho v druhej polovici stáva divná pseudo nuda, pri ktorej už len čakáte, ako to dopadne s tými-ktorými postavami resp. aké tvorcovia poskytnú vysvetlenia, ale napokon je vám tak trochu jedno už aj to. Film najlepšie funguje vo svojej prvej polovici, ktorá je mrazivá, keďže vidíme, tušíme, počujeme a cítime, že zjavne niečo nie je v poriadku a že sa rozhodne chystajú strašné, príšerné veci. Odďaľovanie vypuknutia pekla na zemi je neznesiteľne napínavé. V dobrom. Po zlomovej scéne večere už to tak úplne nie je ono, postavy ma nebavili a nejak enormne sa mi nepozdávalo ani správanie niektorých z nich. Na onej inkriminovanej pasáži naopak na rozdiel od niektorých iných oceňujem, že je v nej prítomné šokové ustrnutie, kedy ničnetušiaci človek pasívne hľadí na nepochopiteľný (a najmä nečakaný) výbuch násilia. ()

bizz_mjc

Ucházející gore a super začátek, ale pak se film zvrtne do něčeho, co se nedá logicky moc vysvětlit. Blbý je, že to nepodpoří ani náznak, proč se co dělo, což z filmu dělá velký WTF, a k dojmu nepomohou ani dialogy, ani výkony herců - nicméně to jejich odevzdání se (především u večeře) nepadá na jejich vrub, ale na pány za klapkou. No prostě wtf a nedomyšlený film, kde jeho poselství, pokud tam bylo, vyznívá jako kundovina. ()

EvilPhoEniX

Za malý peníz poměrně slušná Invasion žánrovka, která se od vánoční večeře promění v atmosférickou, evil, divokou a násilnou jízdu. Jedna zdejší gore scéna už virálně potuluje po internetu a dostává pěkné palce nahoru. Vizuálně je to sice průměr a herci taky příliš nezaujmou, ale na to, že jsem o filmu nic dopředu nevěděl a plul pod radarem, tak jsem mile překvapen. Rozhodně bych film zařadil mezi to lepší, co se za poslední měsíc urodilo. Příběh***, Akce***, Humor>Ne, Násilí****, Zábavnost***, Hudba***, Vizuál***, Atmosféra****, Napětí***. 6.5/10. ()

TheEvilTwin

Po úvodních 45 minutách bych bez váhání pálil plnou 5ku, protože tak atmosfericky hutný, intenzivní a mrazivý film jsem za poslední roky neviděl. Všemi uživateli vzpomínané gore scény stojí opravdu za to a scéna u večeře je nejbrutálnější masakr, jaký se za poslední dobu urodil. Celou dobu si divák pokládá otázky, o co tady sakra jde a jak to bude pokračovat, a za to obrovský palec nahoru, protože takhle napjatý jsem už dlouho nebyl. Problém přichází ve druhé půlce, která zbytečně dlouho přešlapuje na místě, jakoby tvůrci tápali, jak dál. Základní myšlenka je dobrá, ale převedení do reality se v druhé polovině trochu hroutí a samotní neví, jaké by dali myšlence pokračování, natož jak ji ukončili. Největším tahounem filmu jsou určitě šikovní herci (neznámí, ale jejich výkony jsou skvělé), excelentní hudba, která mě už dlouho takhle nechytla, a zde pozvedává zážitek na úplně jiný level (Benjamin Symons je budoucí talent) a už zmiňované gore. Hosts jsou ve finále snad nejvíce zmařený film, kterého je mi upřímně líto, protože takhle slibnou první půlku by mohli jednoznačně dotáhnout na film roku. Ve výsledku bohužel nechápu pointu filmu ani jeho zakončení, které divákovi moc neřekne a nechává mu v hlavě jenom velký otazník. Stejně marně hledám ve filmu hlubší alegorii, kterou by nás chtěli tvůrci zasáhnout. ()

J*A*S*M

V podstatě nová variace na Invazi zlodějů těl a určitě jeden z těch lepších, intenzivnějších, drsnějších a nekompromisnějších hororových zážitků, které jsou v letošním filmově chudém covidovém roce k vidění. Krutější scénu než tu, v níž se to tady konečně pořádně "zvhrne", už asi letos neuvidíme (radši nebudu spoilerovat, kterou myslím). Nicméně bohužel na můj vkus je to celé tak nějak příliš prvoplánově zlé na to, abych byl úplně bezvýhradně spokojený. Možná, kdyby tvůrci nabídli hlubší mytologii, která by celému dění dala nějaký význam, tak bych to vzal ... ale oni ten výchozí námět vlastně reálně žádným zajímavým způsobem neposunuli. 7/10 ()