Veselá dobrodružství začínají, když se půvabná Lizzie (Duff) a její přátelé chystají na školní výlet do Itálie. Tam se Lizzie obrátí celý dosavadní život v pohádkový sen, když se zamiluje do italské pop-hvězdy Paola a on si ji splete se svou bývalou přítelkyní. Z mladičké a nezkušené Lizzie se stává mezinárodní hvězda pop music, která stojí před zásadním rozhodnutím: má vyměnit nový báječný život v záři reflektorů za staré dobré časy a osvědčené přátele? (oficiálny text distribútora)

Kosan

Viděl jsem to v autobuse cestou z Rumunska a nepřišlo mi to zdaleka tak hrozné jako ta patnáctihodinová cesta.:-) Celý příběh je předvídatelný a už od začátku víte, jak to skončí, ale je to spíš teenagerovská komedie, tak je jasné, že to musí být trochu (dost) naivní. Hilary Duff v hlavní roli byla roztomilá a i ostatní dělali co mohli. Jednou se to vidět dá a pokud od toho nic nečekáte, možná budete příjemně překvapení. ()

Franzi

Název vzdáleně asociuje Prázdniny v Římě. Nenechte se zmýlit, vážení.... Celým filmem vás provází neidentifikovatelný pocit trapnosti, který sílí a sílí, až se z něj nakonec stanou tryskající proudy čiré blbosti, která stříká ze závěrečných show scén tak mocně, že jsem prostě tu jednu hvězdičku musela dát. ()

ajuska

Strašný kousek, zápletka je mírně řečeno přiblblá a samotné zpracování hodno filmu pro naivní, neposkvrněné, uměle dokonalé a intelektuálně nepříliš vyvinuté americké dětičky, čímž ostatně Italské prázdniny mají asi být, takže vlastně nakonec nic proti ničemu, ale jestli je vám víc než třináct, tak nedoporučuju. ()

SOLOM.

Jde o jeden z těch lepších filmů, ve kterých se Hilary Duff objevila. Jasně přeslazený příběh stojí opět za hovno, ale tentokrát byla ve své dvojroli neskutečně sexy, navíc se tu objevila i slušná hudební vložka. Obzvláště pak písnička, kterou si zazpívala jako Lizzie McGuire i Isabella se mi hodně líbila. Navíc se mi líbilo i samotné prostředí kde se tento film natáčel. Itálii jsem měl svého času hodně rád… ()

choze

Takže to si takhle zase jednou procházím program HBO a v duchu nadávám na jeden neznámý shit za druhým (následek dvoukanálového vysílání), když připadnu na titul Italské prázdniny. Ani za tisíc let, řeknu si, ale když pak při surfování kanály náhodou zachytím začátek filmu, co nezjistím? Že za nicneříkajícím českým distribučním názvem (za který by měl někdo vyletět) se ve skutečnosti skrývá celovečerák podle televizního seriálu Lizzie McGuirre!!!!! Vy co se neorientujete v americké televizní produkci pro náctileté se nejdřív zastyďte, pak se zamyslete nad tím, co je v životě opravdu důležité, pak se podle toho zařiďte a mezitím vězte, že jde o dílko na úrovni nenáviděného seriálu S-Club Seven, až nato, že kolektivní zpěvný hrdina se smrskl do jediné zuřivě přehrávající blonďaté puberťačky jménem Hilary Duff, která tímto odstartovala závratnou hereckou kariéru na velkém plátně (Agent Cody Banks, Dvanáct do tuctu, Moderní popelka). Až uvidíte její proslavený "vykulený" výraz, který je schopná nasadit až desetkrát během deseti vteřin, tak se zastydíte (dnes už podruhé), že jste se kdy otírali o herecký projev Sylvestera Stallona. A proč že jsem tak zajásal, když jsem zjistil, že jde o The Lizzie McGuirre Film (obzvlášť když jsem nikdy neviděl ani jeden díl seriálu)? Já... vlastně ani nevím. Asi proto, že všechno je lepší než film (ať už by byl o čemkoli) jménem Italské prázdniny. ()

• Natáčelo se v Římě (Itálie), Vancouveru (Britská Kolumbie, Kanada) a Los Angeles (Kalifornie, USA). (BMW12)
  • Napriek tomu, že Hilary Duff hrá postavu Lizzie aj Isabelly, tak vokály Isabelly v origináli spieva jej staršia sestra Haylie. (Mandragor)
  • Když se Lizzie loučí s mámou na letišti, mění se jí délka kalhot. V jednom záběru je má ohrnuté do půli lýtek a v dalším je má normálně až na kotníky. (ČSFD)