Zamilovaný Figaro

• Česko Zamilovaný Figaro (viac)

Mladá Američanka Millie Cantwellová (Danielle Macdonaldová) vedie v Londýne pomerne pohodlný život. Je manažérkou fondu v investičnej firme, má impozantný plat, jazdí vlastným luxusným autom a vlastní krásny dom. Prekonala dokonca aj pracovný úspech svojho bývalého šéfa Charlieho (Shazad Latif), ale nezdá sa, že by mu to prekážalo, a ich dlhodobý vzťah je pomerne stabilný. Millie si však uvedomuje, že ju práca nenapĺňa, a to, čo celý život obdivovala a milovala, je opera. Jej snom je stať sa opernou speváčkou! Mille sa rozhodne opustiť svoju lukratívnu prácu i priateľa. Odcestuje na Škótsku vysočinu, kde začne intenzívne študovať operný spev u bývalej opernej divy Meghan Geoffrey-Bishopovej (Joanna Lumleyová), uznávanej ale tiež poriadne náročnej a obávanej učiteľky. Jej cieľom je zdokonaliť sa v opernom speve tak, aby sa mohla zúčastniť v celoštátnej súťaži. Konkurencia je silná a jej najväčším súperom bude mladý Max Thistlewaite (Hugh Skinner), ktorý tiež študuje u Meghan. Millie si nerobí žiadne starosti - ak v speváckej súťaži neuspeje, vráti sa k svojmu bývalému zamestnaniu. Od pokusu presadiť sa vo svete opery ju však nič neodradí! (TV JOJ)

Arsenal83 odpad!

Jak ja neznášam operu. Ale pár minút ju viem vydržať, no v jednom kuse skoro dve hodiny, to mi skoro hlavu odšrubovalo. Navyše som dostal vizuálny zážitok na veľrybu otvárajúcu ústa sťaby jej mali do nej nahádzať planktón všetkých oceánov našej planéty. Ďakujem, radšej už nikdy. ()

angel74

Co se týče příběhu jako takového, je to celkem nuda. Avizovaný komediální element taky zrovna dvakrát nefunguje. Nicméně alespoň milovníci opery by si mohli přijít na své, protože některé árie, které zde zazní, jsou opravdu brilantně přednesené. (45%) ()

filipvrbik

Tak jako komedie to je, ano je to koukatelné.... Zároveň si jako jeden z nejhorších zpěváků na světě dovolím tvrdit, že zpívali fakt dobře, ale jinak je to strašně předvídatelné vlastně úplně bez zápletky a romantika tomu chybí, protože chemie mezi Danielle a Hughem vůbec nefunguje...Ale nevidím důvod tomu dát odpad, hloupý film to není, jen je spíš o ničem...40% ()

• Film bol natočený v Melbourne (Austrália) a Škótsku (Spojené kráľovstvo) v decembri 2019. (Arsenal83)