The Stylist

kingik

Je libo účes jako z modního katalogu, nebo rovnou skalp? Kadeřnice Claire zvládá v pohodě obojí. Její zákaznice ani v nejmenším netuší, že jde o narušenou osobu, a rády si od ní nechají odborně čechrat svoji korunu krásy. Nejhorší obavy z ní může mít její vdavek chtivá klientka. Svatební zvony jí nepřinesou manželské štěstí. Najarra Townsend se proslavila hororem Contracted, kde ji maskéři příslušně zohyzdili. Tentokrát se karta obrátila a herečka po svém upravuje a experimentuje s dámskými kšticemi. Režisérka Jill Gevargizian ale rozhodla, že z její posedlosti ukáže jen zlomek. Daleko více prostoru dostaly artové kudrliny, garderobiéra hlavní hrdinky a kamera, která obsesivně snímá hlavní lepou hrdinku. Režisérka se rozhodla jít jinou cestou a místo krvavých rejdů našlapuje s kávovým šálkem krve a pilně se inspiruje kadeřnickými tipy Tomáše Arsova, to když hlavní hrdinka třímá v rukou skalp některé ze svých klientek. Nemá to vyloženě spád, ale nudné to také zrovna není. Režisérka rozvedla do devadesáti minut svůj krátkometrážní stejnojmenný snímek. Její prodloužená verze disponuje solidním vizuálním i uměleckým zpracováním, příběh nese stopy originality, samotářská hlavní hrdinka i její skryté šílenství stojí za pozornost.  A já také nejsem proti tomuto netradičnímu pojetí. 7/10 ()

oveckaoa

Režisérka tohle natočila v roce 2016 jako krátkometrážní snímek po 4 letech si vzpomněla , že by z toho mohla udělat celovečerák a takhle to dopadlo. Předně nevím proč se to nejmenuje hairdresser (kadeřnice) než stylist (stylistka) , když je to kadeřnice žádné oblečení zde neřeší a jen stříhá lidi , ale budiž. Ženská stříhá klienty a přitom jich zabíjí nevíme proč to dělá  (jen to, že její matka byla kadeřnice a měla každý den jiné vlasy to, ale není důvod pro vraždění) co z toho má a celkově její psychologický profil se neřeší. Tak, že zabije ženskou (zabíjejí se zde jen ženské) sebere jí vlasy ty si doma vyzkouší a jede se dále mezitím řeší její kamarádka svoji svatbu tak jí dělá vlasy a jde jí na svatbu a to je konec filmu. Jo ještě jsem zapomněl , že si tam udělá dobře s robertkem.  Ten konec nedává ani smysl ona neměl žádný důvod ji zabít navíc sama říkala, že ten chlap se jí nelíbil. 40 procent ()

darkrobyk

-Chceme to, co nemáme.- Formálně vytříbené - některé scény jsou vizuálně opojné (ve sklepě, ranní probuzení) a ve spojení s hudbou až magické. Problém je dvojí - po většinu času je to utahané, ale nikoliv artově, spíše tak, jako by byla zkoušena divákova trpělivost. Zkoušení šatů v Oliviině ložnici a nález vibrátoru neměly konce. Nu a pak - mohlo to být větší maso. Jo, dojde na skalpování a nejlepší jsou asi nůžky v krku. jenže jsem čekal něco na způsob Dentisty, kterého zajímala spodní část obličeje, zatímco kadeřnici ta horní. A pokud Koženou tvář uspokojovalo nasazování cizích obličejů, tak Claire si vystačila se skalpy. O skutečných touhách Claire se ale stále jen domnívám, jelikož závěr mě posunul někam trochu jinam, než co jsem si myslel. Škoda, že tvůrci nebyli odvážnější... ()

J*A*S*M

Moc pěkně natočenej malej slasher o psychopatické kadeřnici, která skalpuje své zákaznice. Je to krásně barevný a dobře zahraný, hlavní herečka podle mne dost přesně trefila takovou tu polohu, kdy hraje úplně vyšinutého magora, který to ale většinou před svým okolím ještě dokáže skrývat. Takže sice působí lehce uťáple a mimózně, ale že má doma ve sklepě kabinet kuriozit, to by ji člověk úplně nepodezíral. Film má každopádně i řadu mínusů, nejvíc mě asi rušila jistá lehkovážnost, kdy scénář vůbec nevěnuje pozornost některým detailům (třeba jak se kadeřnice zbavuje těl). A rozhodně je pravda, že se mohl tvůrčí tým i víc odvázat a nechat protagonistku aspoň v závěru ukázat trochu víc, než reálně předvedla. Na průměr mi to ale stačí úplně v pohodě a věřim, že v budoucnu se může Jill Gevargizian předvést ještě lépe. ()

Necrotongue

Kdybych za sebou neměl dva čerstvé zážitky s asijským hororem, asi bych ten třetí kousek přihodil, ale za stávající situace to prostě nebylo možné. Největším kladem tohoto filmu byla Najarra Townsend, která svou roli zahrála krajně uvěřitelně a dala postavě Claire přesně to, co potřebovala. Dobrou volbou byl i námět příběhu a mohla z toho být parádně napínavá záležitost, kdyby.... ve snímku nechybělo napětí. Já jsem z toho byl totálně zmatený; čekal jsem tísnivou atmosféru, čekal jsem postupné šponování nervů, ale zjistil jsem, že jsem po většinu stopáže jen čekal. Dost pozdě mi došlo, že vlastně nejde o horor a že se vlastně dívám na drsnější drama. To by ještě bylo v pohodě, mně ale vadilo, že jsem se lehce nudil při delších, hluchých pasážích, a hned po první sklizni jsem marně přemýšlel nad tím, kam zmizelo tělo. No, nevím, za mě měl film sice potenciál, jen se ho nepodařilo využít. / Poučení: K holiči vždy minimálně ve dvou. ()