Na jeseň 1987 musí skupina priateľov z malého mesta prežiť noc v dome zlovestného páru po tom, čo ich tragická nehoda privedie k ich dverám. (S.Kok.i)

silentname

Lin Shaye a Tobin Bell v hororovom filme? Nebol som si istý ako to dopadne. Koniec koncov, Lin Shaye poslednej dobe berie asi všetko čo dostane pod ruku a rozhodne sa na nás kedykoľvek urobiť svoje ksichty, aby nás vydesila. A hoci nemôžem povedať, že by nevedela byť desivou, tak nevyberala si zrovna najlepšie projekty. "The Call" je podľa mňa trošku iný. Nemôžem to ohodnotiť ako reálne dobrý projekt, no myslím si, že to malo niečo do seba a pár zaujímavých momentov. Problém je, že celá prvá polka filmu je dokopy len obyčajný úvod. Nič viac než úvod. A reálne sa to celé začne až keď Tobin Bell pozve našu štvoricu do svojho domu a začnú sa telefonáty. A trošku to ukazuje aj život našich hrdinov a ich najtemnejšie momentky. A keď to všetko uvidíte, možno vám niečo z toho dá viac zmysel. Ale aj keď je pravda, že žiadne z tých deciek nie je veľmi sympatické, dokázal by som ich vnútorne aspoň nejako chápať. Až na jednu výnimku a tou je Tonya. Keď pochopíte čo za tajomstvo ukrýva ona a odhalia sa karty, ktoré má na ruke, tak je mi z nej úprimne zle. Pretože to je niečo celkom iné ako príbehy Zacka, Bretta alebo Chrisa. Istým spôsobom niekto môže mať zlé detstvo, niekto môže urobiť v jednom momente niekoľko zlých rozhodnutí, no reálne nebyť zlý. V jej prípade ide o niečo celkom iné. Nevyzerá to ale najlepšie a okrem toho film používa techniky, ktoré sme už videli dávno. Atmosféra 80s je celkom dobrá, no máme tu lepšie filmy, ktoré ju využili. Oceňujem snahu filmu a rozhodne to má niečo do seba, no mohlo to byť spracované zaujímavejšie. Je tu ale podľa mňa potenciál na dobrý film. Možno by sa to v budúcnosti mohlo prepísať a využiť na niečo lepšie. Hodnotenie: C+ ()

pornogrind

Do filmu jsem šel především kvůli jménům Tobin Bell(známej především ze série Saw) ale hlavně kvůli mé oblíbenkyni Lin Shaye. Tu snad ani netřeba představovat. To je pro mě zkrátka hororová královna. Ikdyž přiznávám, že poslední roky hraje v nehorázných 💩 a bere snad každou roli za kterou jí dají prachy. Dalo by se tak trochu očekavát, že spojení Tobin Bell + Lin Shaye je z poloviny jistota kvality opak je pravdou. Tihle hororový veteráni sice s touhle nesympatickou partičkou rozehrajou svoje hry při kterých se oni možná baví jestli se ale bude bavit divák o tom až tak přesvědčenej nejsem. Já se ke konci spíš už vyloženě nudil. ()

hous.enka

Začátek byl slibný a jakmile se na scéně objeví duo Lin Shaye a Tobin Bell, měla jsem co dělat, abych nejuchla nahlas. Jenže pak přijde první telefonní hovor a po něm druhý a najednou je jasný, že tady nebudou hrát prim duchové, ale minulost volajících. The Call je tak ve výsledku hororem, při kterém se nebudete bát. Což je možná pro někoho výhoda, mě ten výsledek hodně mrzí. Škoda, škoda, průměrný snímek se dvěma hororovými legendami současnosti. ()

Morholt

Parta nesympatických výrostků terorizuje starou babku a ta se jim za to odvděčí pekelnou procházkou zásvětím. Myšlenka slušná, zpracování levné a promítané vize poněkud nenápadité a rutinní. Ale pár slušných momentů se tu najde, ačkoliv nikdy nepochopím, proč mají bubáci tendenci chodit po čtyřech s rukama za hlavou. Z mladých herců nezaujme nikdo, ale přítomnost žánrových matadorů Lin Shaye a Tobina Bella potěší. Zejména stará paní ty děsivé grimasy s přibývajícím věkem umí lépe a lépe. Standardní průměr. 50% ()

Flopik

Štyria mladíci šikanajú starenku Lin, tá sa zabije no a Tobin jej manžel ich zavolá k nim domov, dá im šancu získať peniaze, jediné čo treba, je zavolať a vydržať na linke minútu. Nápad to nie je zlý, prevedenie je však slabé a po hororovej stránke okrem jednej príšery a na konci troška Lin film neponúkne vôbec nič. Rozbeh je tak isto strašne dlhý, do 50 minúty sa hádam nič nedeje. No a koniec tak isto slabý. Pozeralo sa mi nato však dobre a bolo cítiť potenciál. Keby to točil niekto schopnejší, tak ten pekelný svet mohol byť super. Nedoporučujem ale videl som aj o mnoho horšie filmy. Slabé 2*. ()