Fingon

Animovaný seriál, jehož hrdiny jsou Ewokové, chlupaté obludky z Návratu Jediho a následujících televizních filmů. Přestože mi byli v Návratu velmi sympatičtí a zde připomínají Gumídky, kteří byli natočeni ve stejném roce, tahle adaptace mě příliš nevzala. ()

D.Paulus

Největšími nedostatky tohoto seriálu je především zaměření na dětské publikum a malá provázanost se zbytkem Star Wars universa (zvláště ve srovnání se sesterským seriálem DROIDS, který je na tom v tomto ohledu několikanásobně lépe). Silnou stránkou seriálu je relativní zábavnost, vtipné dialogy (ano, vtipnější než DROIDS) a musím souhlasit s tím, že to celé opravdu HODNĚ připomíná GUMÍDKY. Jako Star Wars fanovi mi však nepřišlo, že bych se díval na STAR WARS. Nebýt některých Ewoků z šesté filmové epizody SW (bohužel ale s naprosto odlišnými osobnostmi, než by kanonicky měli mít) a té úplně poslední epizody, kde se objevuje Impérium, tak by se seriál EWOKS teoreticky ani ve Star Wars odehrávat nemusel. ()

mrclTV

Zatiaľ čo Droids vedel príležitostne ponúknuť aj témy, ktoré by zaujali staršieho diváka, Ewokovia sa neprekvapivo zamiešavajú hlavne na deti. Ak máte viac ako desať rokov, tento seriál Vás baviť nebude, lebo dostanete veľmi jednouchý dej odprevádzaný nejakým základným pozitívnym posolstvom/ponaučením a väčším množstvom gagov. A to všetko je ešte znásobené v ešte jednoduchšej druhej sérii. ()