Seriál cílící především na děti a mladší teenagery se zaměřuje na každodenní dobrodružství osmileté dívky Angely ve fiktivním městě Tapwater Springs. Angela má několik nejlepších přátel, mezi něž patří dva kluci Gordy Rhinehart a Johnny Abatti a dívka Gina Lash. Angelinou úhlavní rivalkou je namyšlená dívka z bohaté rodiny jménem Nanette Manoir. V seriálu se objevuje také množství epizodních vedlejších postav jako např. výměnná studentka Cici LeCreme. (kukkik)

kukkik odpad!

Silně znepokojivá animace, připomínající snad nejvíce nákresy "identikity" používané při pátrání po zločincích. Když jsem, jako dítě, pořad náhodou zahlédl v televizi, rychle jsem přepnul kanál, když jsem se dnes poprvé podíval na celou epizodu můžu potvrdit, že jsem tehdy udělal správně. Tohle je naprostý bizár, nebránil bych se ani označení "nightmare fuel", jelikož k tomu nemá vůbec daleko. Taková podivná verze horečnatého snu s neskutečně otravnými a bizarními hlasy (ono co taky čekat, když hlavní postavu dabovala téměř 50letá ženská, zatímco její nejlepší přátele dabovaly děti školního věku). Vzpomínám si na jednu epizodu Simpsonových, kde si dělali legraci ze sovětské animované tvorby pro děti.. no, s tímhle měli sami máslo na hlavě. Doporučit můžu snad jedině jako výjimečně znepokojivý bizár. odpad! ()

• Pořad začal jako série krátkých skečů v komediálním seriálu KaBlam! (od r. 1996) na stanici Nickelodeon. Díky popularitě těchto krátkých snímků se společnosti Decode Entertainment a C.O.R.E. Digital Pictures v roce 1999 rozhodly vyprávět příběhy Angely Anacondy ve formě dlouhometrážního seriálu. (kukkik)
  • Animace použitá v pořadu je kombinací počítačové animace a ručně tvořených vystřihovánek z černobílých fotografií herců a hereček. Produkční studio C.O.R.E. Digital Pictures použilo k překrývání obličejů modelů na počítačem vytvořená těla a pozadí dnes již neexistující software Avid Elastic Reality (vývoj ukončen v roce 1999). (kukkik)