Terra Formars

• Japonsko テラフォーマーズ (viac)
Japonsko, (2014–2016), 10 h 24 min (Minutáž: 24 min)

Predloha:

Jú Sasuga (komiks), Ken'iči Tačibana (komiks)

Kamera:

Keiko Išizuka

Júma Učida, Kaito Išikawa, Tóru Nara, Kódži Išii, Eidži Takeuči, Hidenobu Kiuči, Čiaki Takahaši, Unšó Išizuka, Ajane Sakura, Kazusa Aranami, Hidenori Takahaši (viac)

Hornet.CZ

50% / Zvláštní ale dost průměrné až podprůměrné anime, které se proslavilo hlavně naprosto dementní cenzurou v rámci první série. Seriál má spoustu chyb a problémů, které celkově dost vadily, mez ty hlavní patří přehnané a na sílu vecpané flashbacky, které nám měli uprostřed bitev říct co je daná postava zač, což sice pomáhalo ale zároveň natahovalo děj v pozadí, který by bez těchto oken byl možná na půlce celkové délky první série. Jako problém vidím i vlastně vyprávění, které je značně zmatečné a člověk nemá chvílemi ani ponětí co a kde sleduje, i samotná návaznost dost vázne. Mezi menší problémy bych řadil 3D animaci, která není sice příšerná ale furt je to dost pěst na oko,.... V rámci pozitiv toho nemám co říci, v první sérii se mi líbila celkově hudební stránka, která perfektně seděla k tomu co se zrovna dělo, i back story "hlavní" postavy Akariho patří k tomu lepšímu, i když postava ve většině dílů hrála spíše druhé housle, ovšem za mě paradoxně asi nejlepší back story měl Adolf, který krátce po svém pořádném představení zemřel. Od druhé série se pak zlepšila animace a celkový design Terra Formarů, ale zase byly přidány otravné manga okénka a přibyl fan servis, který fakt přišel dost pozdě. Celkově spíše nedoporučuji, prvních pár dílů dejme tomu ale potom už to začíná být dost stejnorodé a nudné (mimo poslední dva díly u první série), rozhodně mohu říci, že Attack On Titan v tomto odvádí mnohem lepší práci.  Poznámka: viděl jsem celou první sérii a první díl z té druhé. ()