Barbaři

Nemecko, (2020–2022), 9 h 28 min (Minutáž: 42–55 min)

Gaetano Aronica, Jeanne Goursaud, Jeremy Miliker, Laurence Rupp, David Schütter, Bernhard Schütz, Eva Verena Müller, Sergej Onopko, Florian Schmidtke (viac)

Osudy tří postav se propojují v bitvě v Teutoburském lese, kde germánští válečníci v roce 9. n. l. zastavili rozpínání Římské říše. (Netflix)

verbal

Téma, které by si zasloužilo špinavý Rydlyho velkofilm nebo aspoň pořádně temnou Maršálovu řezničinu, kapku homoztelenovelizované Bundesrundfunkem. A taxe vymydlení, naleštění Římané a Lorealem nagelovaní Germáni, právě se navrátivší z báden-bádenského kosmetického dobrovství, zmítají mezi Rozervanými srdci a tojtoburkskou Ulicí, až se správňácké Tleskačovo bratrstvo vlčího zubu konečně pořádně rozhořčí nad civilizačním příkořím Regnum Romanum a pustí impériu žilou v digidokreslované anemické mejkapované uprostřed značně prořídlého a exhalacemi zdevastovaného lesíku poblíž továrny IG Farben. Ale jak praví staré germánské přísloví – „ᛒᛖᛋᛋᛖᚱ ᚱᛟᛗᛖᚱ ᛁᛗ ᚺᚨᚾᛞ ᚨᛚᛋ ᚷᛚᚨᛞᛁᚢᛋ ᛁᛗ ᚨᚱᛋᚲᚺ“ (cenzurováno potírači runových vulgarismů), což ve volném překladu znamená něco jako „Lepší Říman v hrsti než gladius v prdeli“, tak k tloustnutí u televize s kočkou v klíně a pomalu schnoucím lakem na nehty vcelku snesitelné, přičemž mongolsky modulované „svdkvlaty rystvpije“ okupantů a pouliční novogermanština okupovaných jsou i sympatickou komediální vložkou. ()

agentmiky

Musím zde s většinou uživatelů nesouhlasit......Totiž na seriálu je vidět jednoznačně vyšší rozpočet v každém jednotlivém záběru, ať už se jedná o kostýmy, výpravu, masky atd. Za sebe jsem očekával daleko větší řezničinu, duel Římanů s Barbary mě v trailerech navnadil na skoro nonstop akci, která skončí až titulkami v závěrečném dílu. To jsem nedostal, ale i ty různé intriky a pletichaření měly ve výsledku něco do sebe. Vyloženě mě potěšila jedna věc, tím mám na mysli dabing. Římani mluvící latinou, Germáni němčinou...to člověk v dnešní tvorbě moc často nevídá, za to palec nahoru. Charakterově se seriál věnuje zejména vývoji Arminiovy postavy, tam si divák ten jeho přerod na konci prostě a jednoduše vychutná plnými doušky. A závěrečný díl je pastva pro oči, zde vygraduje celý příběh v onu nejslavnější bitvu v Teutoburském lese. Dalo by se zde vylepšit pár věcí, ať už zařadit do seriálu větší množství různých adrenalinovějších sekvencí či vyladit menší neduhy ve scénáři. Pokud bude druhá série a autoři se těchto kosmetických chybek vyvarují, tak se dost těším. První série za mě 7/10 ()

BarryLyndon

Ten trailer, jak byl z něj každý druhý nadšený, je sestřih jenom posledního dílu. Jinak je to podle mne stejně špatný jako Britania. Škoda, protože herci fajn a výprava na televizi uspokojivá, akorát je to prostě prapodivně ve vákuu, že to působí jak 2 vesnice a jeden římský stan. měli to sestříhat do jednoho filmu, poslední díl už to nezachraňuje. Normálně nejsem historickž hnidopich, ale na začátku nesedí přepočet krav na zrní, tradičně mi vadí namalované Germánky a nechápu jakou čirou tekutinou na konci zapalují obranu, chlast takhle nehoří a nic jiného tehdy neměli. Smutný je, že to samotný Teutoburský les strašně odbije. 4/10 ()

M.i.k.e

nejsem historik,takže nemůžu hodnotit historickou věrohodnost,nicméně je celkem jasné,že určitě ne všechno sedí.Minimálně by se dalo pochybovat o tom,zda Germáni v té době měli cokoliv co by takhle dobře a intenzivně hořelo,zda by se Římani nechali takhle zmastit na relativně otevřeném prostranství,kde měli dost prostoru pro svoje formace,či zda postižené dítě (které by v té době asi úplně dlouho nepřežilo) dokázalo přivolat déšť v tu správnou chvíli (protože jakože bohové).Z laického pohledu diváka,který od podobného kusu čeká primárně zábavu a ne historický dokument jsem však spokojen.Jasně,že by se tu dalo leccos ubrat,protože i když má seriál jen šest poměrně krátkých dílů,mnohdy se tu zbytečně moc kecá a řeší se vztahové věci na úkor bitvy,která je relativně "odbyta" v druhé polovině posledního dílu.I tak se tu ale najde dost pozitiv (překvapila latina na straně Říma) a celá řada i přes drobné výtky uteče jako voda.Kdyby bylo víc podobných miniséríí,ani bych se nezlobil...70% ()

Doomcourier

Skvělá atmosféra, historicky věrné, Římané mluvící latinou, Germáni němčinou, zajímavá zápletka, co víc si člověk může od historického akčního dramatu přát? No...... Víc akce. Když se v seriálu akce objevila, tak nebyla zas tak špatná, ale mohlo jí být víc. Konec nabízí další sérii, tak snad přijde. ()

• Herci, ktorí v seriáli zobrazujú nemeckých kmeňových obyvateľov, hovoria modernou nemčinou. Seriál je však pozoruhodný tým, že dialóg medzi rímskymi postavami sa odohráva v klasickej latinčine. (Weezy22)
  • Natáčanie seriálu prebiehalo na viacerých miestach v Maďarsku a trvalo od 12. augusta do 30. novembra 2019. (MikaelSVK)
  • Během scény, kdy jde římský důstojník oznámit germánským žoldákům, že budou nasazeni v boji, má na sobě vůdce žoldáků roucho, které mu splývá přes rameno. Během celé scény se ale vlivem střihu několikrát změní, které rameno zůstává odhaleno. (kukkik)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů