Život na malém městě za protektorátu je poklidný, kluci hrají fotbal, myslí na holky… Pomocný účetní továrny Jan (D. Netušil) potkává dívku Violu (L. Krecarová), dceru místního hospodského, kterému se říká Zubař a nemá dobrou pověst. Mladý pár se sbližuje. Na místní továrně se objeví nápis Hitler je vůl. Janův kolega Chadima (R. Jelínek) je zatčen gestapem. Viola Janovi oznamuje, že rodina musí odjet na neznámé místo… (Česká televize)

slunicko2

Unylé a nevýrazné. V tomto unylém  a nevýrazném snímku mě zaujali jen 18letý Dan Netušil s pěknou postavou (zamilovaný Jan) a snad i 21letý Tomáš Harger (Janův kamarád Standa). Jinak nic. ()

topi

Milostný příběh zasazen do protektorátního období. Mladý klučina se po shlédnutí filmu Extase v biografu vydává k rybníku a tam potkává tajemnou dívku, která si říká Viola....Začnou se scházet, Viola je dcerou šenkýře, který si říká Zubař a je zapojen do protifašistického odboje. Doba více přeje udavačům a kolaborantům a tragický konec je zřejmý. Příjemně mě překvapil jemný civilní projev Annny K., tenkrát ještě pod vlastním jménem Luciana Krecarová, z jejíhož projevu šla až mystická síla. Baladická hudba Štěpána Koníčka byla také velmi příjemná. Mám moc rád tvorbu Petra Tučka a můžu opět poděkovat ČT3, díky níž se po dlouhé době tenhle zapadlý kousek vrátil na televizní obrazovky. ()

ArthasKarfa

Milý i když velmi smutný film s tajemnou dívkou Violou (mladičkou Annou K.), záhadným novým hostinským "Zubařem" a stísněnou atmosférou protektorátu. Není mi příliš jasné nízké hodnocení. ()

Big Bear

Výborná pozapomenutá záležitost. Film se odehrává v létě kdesi v protektorátu na venkově. Válka se zdá být docela daleko nebýt ovšem německých nápisů na hospodě a kolaborantského správce firmy v níž pracuje hrdina filmu Honza. Sem tam nocí sice zahučí na noční obloze britské bombardéry a musí se respektovat zatemnění, tady na venkově ale plyne čas svým pomalým způsobem. Honza jej musí  rozprostřít mezi pomocí matce s domem a zahradou, prací v účetní firmě, tréningy a fotbalovými mači v rámci místního okresního přeboru. Když ještě trochu času zbyde navíc, jezdí na kole k nedalekému rybníku. Je tam klid, dá se tam skvěle číst knížky a v parnu smočit tělo. Jednoho dne se u rybníka objeví hezká tajemná mladá dívka Viola a mladému hrdinovi rázem dny klidu definitivně skončily. Poprvé se opravdu zamiluje a svojí lásku prožívá tak naplno, že si toho věímají i jeho spolupracovníci nebo kamarádi. Je v tom zkrátka až po uši. Bohužel válka přijde i sem na letní venkov a války lásce nikdy nepřály...  Opravdu se tu zase divím nízkému hodnocení. Moc mi tu sedli herci od příjemného Rudolfa Jelínka po mladičkou a krásnou Annu K. Daniel Netušil hrál také dobře. Někoho možná může otravovat ta jistá poetičnost filmu, ale mně to naopak sedlo o to více. Krásná letní kamera a hudba Štěpána Koníčka pak tohle protektorátní málo známé drama posouvají ještě někam dále. Dal bych za 4 bedny s granáty z vojenského vlaku, ale abych to tu trochu dorovnal tak ještě jednu přihodím. * * * * * ()