Anjeli v Amerike

Perestrojka: Jsem v nebi (E06)

(epizóda)
  • Česko Perestrojka: Nebe, jsem v nebi (viac)

Po souboji s Joem je Louis těžce zraněn; Roy si naposledy vystřelí z Ethel; Prior zápasí s Angelem a poté promluví k revizní komisi v nebi; Harper se vydává na Západ. (HBO Max)

castor

Amerika druhé poloviny 80. let plná protichůdných názorů. Dvě hlavní vztahové krize – dva homosexuálové a manželský pár – míří do finále. Tvůrci dál tepou své postavy, někdy jsou vyloženě jízliví a škodolibí a chtějí to svým ovečkám pořádně nandat. Tahle Amerika je zlá a krutá, naplněná velkých (i prázdných) myšlenek. A plná odmítání nemalých potíží, které jsou víc než viditelné. Seriál, který má několik skvostných detailů, ale jako celek nefunguje. Exhibující herecké osazenstvo (kromě Pacina mě asi nejvíc bavili Justin Kirk a Mary-Louise Parker) naopak velmi slušné. ()

fabecc1222

Nóoo, úplně nevim teda, to zobrazení světa Andělů na mě moc nezapůsobilo. Zvlášť když ještě z toho mýtického piedestalu občas sklouzli až k určité sebeparodii. No a ten závěrečný proslov o AIDS? Nevím, jestli jsem z toho pochytil zrovna to správné...V tomhle díle je snaha o vyřknutí mnoha klíčových myšlenek o celém lidstvu, mě ale nezaujala snad ani jedna. ()