Anjeli v Amerike

Perestrojka: Ani hnout! (E04)

(epizóda)
  • USA Perestroika: Stop Moving!

Joe je sváděn Louisem a Priora vzrušuje zmatený Angel. Royův zdravotní stav se zhoršuje a Harperovy halucinace přerušuje realita. Prior vypráví Belize o svém božském poslání a Hannah se snaží Harper pomoci. (HBO Max)

castor

Plasma orgasmata. Kdo se nenaladil na stejnou vlnu hned zpočátku, už tenhle komentář těžko čte, protože rychle vycouval. Různá náboženství, homosexuálové, hysterické ženské, nemocní na AIDS, politici. Mnozí ukřičení, frustrovaní, zoufalí. A divák se dál obtížně prokousává vším tím teologizováním, narážkami, dialogovým smrštím. A hlavně všechny ty halucinační stavy postav mírně drhnou, respektive vyžadují hodně divácké velkorysosti. V tomto díle děj trochu přešlapoval na místě. Joe se vyznává poprvé ze svých citů a cítí, že tak je to správně. Přesto Louis chce ještě jednou vidět Priora. Al Pacino, který jel ve všemožných korupcích, dostává coby zástupce privilegované smetánky lék, který před ním aplikovali jen 30 lidem, přitom ho potřebují statisíce. ()

fabecc1222

Zatím za mě nejlepší díl. Víc prostoru tu dostávají všemožné vizuální výjevy, a není tu tolik těch osobních problémů, a když už, tak jsou zakompované do expresivní scény Plasma orgasmata s výbornou Emmou Thompson. ()