Petr a Hana, partneri v živote aj práci, sa po rokoch otvoria zdieľaniu svojich nevypovedaných erotických fantázií. Čo začíná ako nevinná konverzácia, postupne prechádza do experimentovania s nemonogamným pojatím vzťahu. Okúsenie sexuálnej slobody má však pre každého partnera inú príchuť. Režisér Tomasz Wiński sa vydáva vo svojom celovečernom debute do miest, ktoré sú pre veľa párov tabu. Hranice lásky neskúmajú iba rôzne podoby intimity, ale aj možnosti ich plastického zachytenia na plátne, pretože samotní protagonisti sa mimo iného navzájom natáčajú na mobil. (Filmtopia)

dr.horrible

Čermák je podľa mňa chybne obsadený. Inak ústredná dvojica v pohode, Křenková za tú chvíľku super (ako vždy), Formanová na ozdobu, a Hofmann hrá konečne postavu, nie Hofmanna, ani Luďana. Na európske pomery čajíček, na konzervatívne Česko v podstate docela intímny film. Hlavne v scénach medzi nimi dvomi. Zdramatizovanie slabšie. ()

Kothy

Ani by mě nenapadlo, že mě zrovna tento film zaujme. Docela hezky zachycuje vztahový trend moderní doby, a to polyamorii. Může to vůbec fungovat? A jak to vlastně probíhá. Ústřední mladý pár tuto cestu vyzkouší. Samozřejmě to ne oboum vyhovuje a brzy začnou problémy. Dá se z toho vůbec vyjít bez poskvrny, případně vztah zachránit? Určitě je to hezké k zamyšlení. "Budeme po vás chtít testy." ()

Dzeyna

Tohle mě hodně překvapilo. Bylo to úplně jiné, než jsem si představovala. Každopádně je to velmi povedené a místy dost vtipné. Jen mi vadilo to natáčení na mobil, ale chápu, že je to kvůli autenticitě. Nicméně bych tam brala k Hance někoho víc "hot", ať se mají i ženy na co koukat. ()

silentname

Oceňujem, že som mal možnosť vidieť "Hranice Lásky" v kine a vidieť ako vlastne toto dopadlo v rámci očakávaní. Pretože bolo vidieť, že v kine sedeli aj ľudia, ktorí čakali asi niečo úplne iné. Neviem čo im ale popis naznačoval. Alebo si mysleli, že to bude erotika na spôsobom "50 Shades Of Grey" alebo "365 dni". Možné to je. Ja som však veľmi dobre vedel do čoho s týmto projektom vstupujem a myslím si, že som sa reálne aj dočkal kvalitného filmu, ktorý ešte nejaký čas nepustím z hlavy. Oceňujem odvahu Hany Vagnerovej. Aj ako scenáristky aj ako herečky. Pretože pôsobila v tomto filme vysoko autenticky. No čo chválim najviac je asi posolstvo, ktoré som si z neho na konci vzal. Pretože skvele sa tu ukazuje, že môžeme mať zo vzťahu pocit, že všetko je medzi nami v pohode, no v skutočnosti môžeme prechádzať krízou, ktorá otvorením vzťahu môže ešte prerásť vo väčšiu krízu. Niekedy môžu určité rozhodnutia vzťah zachrániť, inokedy pochovať. Záleží v prvom rade na tom, ako to vnímajú obaja partneri. No rovnako zaujímavé je aj vidieť, ako vlastne mnohí ľudia v otvorenom vzťahu aj fungujú v realite. Každému som tieto role veril. Pôsobili veľmi úprimne, veľmi autenticky a skutočne. Je pre mňa až prekvapením, že sa v Česku natočil takýto film a dúfam, že podobných kúskov bude pribúdať. Pre mňa to nebolo až tak šokujúce ako niektorí hovorili alebo sa písalo v článkoch, no rozhodne išlo o film, ktorý zanechal silný dojem. Hodnotenie: A ()

Slarque

Mně je vlastně sympatická snaha Tomasze Wińskiho natočit o vztazích film mimo tradiční schéma typických domácích „romantických“ komedií. Jenže je navázána na moc předvídatelný příběh, ve kterém je velmi brzy jasné, jak musí nevyhnutelně skončit. Dialogy i herci jsou velmi uvěřitelní, ale jinak vlastně film nepřináší nic nového. Možná jen v českém rybníčku (70%). ()

dopitak

Hynek jako mistr squirtu, no to mě poser. Mnoho povyku pro skoro nic. Zejména deklarace paní Vagnerové v rámci velké mediální masáži jsou teď po projekci dost k smíchu. Místo neskutečnýho odvazu dostane divák pár záběrů na prsa (imho moc pěkná, to jo), svlečenou Elizavetu a zdar. Erotické scény ústředního páru jsou ovšem nasnímané pěkně. S koncem si tvůrci evidentně nevěděli rady vůbec - kdyby totiž zachytili příběh tak, jak by pokaždé v reálu musel skončit, tedy rozchodem, zas by byli pranýřováni, že natočili reklamu na věrnost aneb bububu, tohle rozhodně doma nezkoušejte, nedopadne to dobře. Třeba dopadne, já z vlastní zkušenosti nevím, ale tak jak nám vývoj vztahu Hanky a Petra načrtli, už nebyla cesta. Takže tomu vymysleli pořádně hloupý konec. Moc se mi líbilo, jak se režii podařilo naservírovat divákovi Petrovy pocity - člověk si pak připadal přesně tak blbě, jako on. Na postavu krásné barmanky bych vybral hezčí herečku, Antonie je moc zajímavá, ale pěkná není. ()

Andreas

Pocitově trochu Closer natočený na mikrovlnku. Hlavně konverzačka, zcela bez atmosféry, takže třeba takový Shame je úplně jinde. Hodinu si to zvládá držet jistou uvěřitelnost, od scény u stolu s následnou hádkou se film mění v parodii provázenou tou nejmučivější scenáristickou bezradností, ze které se řekněme vymaní až závěrečným rozhovorem hlavní dvojice. Ta poslední třetina zničí dojem autenticity předchozího a celé to pak vyznívá jako lexikon snažící se být zajímavý tím, že vám po kapitole swingers party ještě rozebere v médiích najednou velice populární fenomén polyamorie. Zkrátka je toho moc, na tvůrce i herce u stolu, jejichž snaha tvářit se zasvěceně musí svou nevěrohodností bít do očí i naprosto nezasvěcené. Moudrý Evžen G by řekl - porno pro panny. A Hranice lásky jako vymezení běžnému českému filmu posledních let? Souhlas, opravdu zde nešlo o to, kdo se s kým seznámí během šlápnutí do psího výkalu. Tedy kromě té poslední půlhodiny, tam tvůrci šlapali dost. Jedna otázka po zhlédnutí však vyvstává. Zdálo se mi to, nebo Antonie Formanová ve scéně za barem vypadala úplně jako Vincent Schiavelli? Zvláštní. ()

Chrustyn

V dnešní době už ne tak skandální a odvážné, jak by chtělo být, ale na české poměry svěží a zručně natočené. Vyloženě odvážnou erotiku nečekejte, ale kvalitní film ano. ()

Ivoshek

No takhle, v první řadě je potřeba to vnímat s rezervou, protože úplně takhle se lidi v reálném světě nechovaj. Aspoň doufám. Současně je fajn, že tenhle film různé ty moderní polyamorie a otevřené vztahy celkem jasně vnímá jen jako zástěrku toho, že jde o zneužívání situace jedním z partnerů. Jako celek je to trochu zkratkovité a přehnané, ale jinak se postavy v rámci situací nechovají jako úplné karikatury, což v českých filmech není běžné a já to vítám. ()

claudel

Neotřelé téma zachycené možná až příliš decentním způsobem, záleží však na individuálním vnímání. Jsem rád, že takový film v našich podmínkách vznikl, zvláště když se rodil asi tak těžce a tak dlouho. A možná filmu taky prospělo, že za kameru neusedl Čech, což se osvědčilo i v minulosti u jiných výtečných snímků. Oceňuji rovněž humor, který se ve filmu objeví v pár scénách, není nijak vtíravý, ani trapný, naopak až příliš trefný. ()

Necrotongue

Po úvodní čtyřminutovce jsem měl intenzivní pocit, že je ve filmu dost zvuků na porno, zatímco vizuál v tomto směru výrazně pokulhával, na drama tam ovšem bylo od obojího příliš. Vzdal jsem se tedy všech nadějí a připravil jsem si odpadové hodnocení, jenže tvůrci mě překvapili tím, že mě jejich lehce bizarní podívaná začala časem docela bavit. Ke změně mého názoru výrazným způsobem přispěla kvalitní herecká sestava, protože Martina Hofmanna i Hynka Čermáka vidím vždycky rád, zrzky s posypkou taky můžu a Matyáš Řezníček zahrál ta Petrova hnutí mysli dostatečně uvěřitelně. Takže mi to kazila jen unyle se tvářící Eliška Křenková a výrazně nehrající kapitánka Antonie Formanová. Právě pro dlouhý, zoufalý dialog Antonie s Petrem jsem musel poněkud slevit z trojhvězdí, k němuž jsem se v mezidobí propracoval. Nebyla to tedy žádná velká událost, ale kdyby si režisér situaci lépe pohlídal, šel bych do lehkého nadprůměru. / Poučení: Máš-li křehkou psychiku, nepouštěj se do větších akcí. 2+ ()

Rohy212

České filmy, které říkají víc tím, co nahlas neříkají, byste dnes hravě spočítali na prstech jedné ruky. O to cennější je, že se to Hranicím lásky daří zrovna u tak křehkého a snadno zpackatelného tématu, jako je intimita a otevřenost v partnerství. (KVIFF) ()

jhrasko

Veľmi autentické a (NE)príjemne skutočné popísanie toho, čo asi prežívame a zažívame v istej fáze života a vzťahu všetci. Lebo "sex je náš, dělá dobře mně i tobě..". Škoda odignorovania filmu ako takého a hlavne Hany Vagnerovej na všetkých možných cenách, tak pravdivý výkon som v československom filme (narážam na koprodukčné nominácie na levoch) dávno nevidel. Je ľahké hrať slzy, je ťažké "hrať" civilnosť. Paradoxne a veľmi zaujímavo, mega stars v menších úlohách s veľmi "technickým" herectvom, čímž práve vyniká civilnosť ústredného dua. Snáď trošičku menej ručnej kamery, snáď trošičku otvorenejší koniec, ale inak radosť/rozkoš. Tlieskam. ()

Conner.s

První půlka dobrá, relativně intimní, nebojím se říct vtahující, slibující něco nového, do hloubky jdoucího. Přimhouřím oči za neustálé natáčení na mobil, který pro mě intimitu nezvyšovalo, spíš mě obtěžovalo a dělalo pro mě pár méně sympatický, stejně jako ne úplně dobře zabydlené a funkční prostředí kanceláře firmy, ve které pracují. Ale ve druhé půlce, kdy se nějak rozvíjí nastavená situace, se všechno začne sypat. Nic překvapivého, nic podvratného, nic nečekaného, s tak slabou pointou, že to snad ani nestálo za řeč. Není to špatný, cením ten pokus, ale za mě nevyšel lépe řečeno, vyšuměl do vzduchoprázdna. Hynek Čermák a Lenka Krobotová hrozně karikující svoje nepostavy. Film, který chce jít za hranici lásky, ale nikdy ji nepřekročí. 60% ()

Hwaelos

Patrně nejbizarnější na tomhle projektu je plakát, který evokuje spíš něco ve stylu "Žen, co to chtěj taky". Žádný skandalózní obsah ale nečekejte. Výsledkem jen naopak příjemně civilní drama, které má šance (a domnívám se i ambici) českou kotlinu vzdělávat o nemonogamních vztazích. Což teda Češi věkově pod generací Z potřebují jak prase drbání - soudě podle komentářů k libovolnému lifestylovému článku, kde se jen zmíní slovo "polyamorie" nebo "volný vztah". Pravdou ovšem je, že zároveň film dějově nepřekvapí a skončí přesně tam, kde divák od začátku čeká. Proto jsem taky s těmi čtyřmi hvězdami trochu váhal. Ale držím Wińskému (i konceptu "nové citlivosti") palce - a jak kamera, tak dialogy a vedení herců mě přesvědčují, že jsme u zrodu velkého talentu. ()

salalala

Hodně sympatický pokus o jiný český film, který sice nefunguje stoprocentně, ale nedá se říct, že by vyzněl do prázdna. Od začátku je vidět, že debutant Tomasz Winski má cit pro komponování jednotlivých scén, dokáže zachytit to podstatné a nemá potřebu se divákům podbízet lacinými vizuálními pozlátky a naopak se snaží, aby vše vypadalo co nejrealističtěji. To platí i o erotických scénách, které jsou velmi přirozené a rozhodně nemají diváka nějak vzrušit a zbytečně rozptylovat, což ale nemění nic na tom, že s postupující stopáží jich je tu přece jen moc. I herci jsou výborní a mezi Hanou Vagnerovou a Matyášem Řezníčkem funguje perfektní chemie a zejména Řezníček je ve svém minimalismu až fantastický. O ostatních se pak nedá moc mluvit, protože ti už mají spíše větší camea, z nichž žádné zásadně nezaujme. Škoda je, že celý příběh je až moc předvídatelný a vesměs povrchní, protože nepronikne do hloubky postav, řeší víceméně to samé a není schopen nějaké katarze, která by byla potřeba. Také samotný závěr mohl být jasnější, k divákovi upřímnější (když už se tvůrci ohánějí upřímností) a nezůstat jen u pochyb o tom, zda jde o představu, nebo realitu. Veškeré výtky ale nic nemění na tom, že Hranice lásky jsou sympatickým pokusem o jinou cestu české kinematografie, kterou je ukrutně potřeba najít. 60 % ()

Startuje týden nejúspěšnějších filmů

Startuje týden nejúspěšnějších filmů