Teologická kolej svatého Anselma, situovaná na jistém nepříliš vlídně vyhlížejícím výběžku východoanglického pobřeží, je místem jako stvořeným k rozjímání a modlitbám. Nic tady neruší výchovu a vzdělávání mladých mužů, hodlajících celý život zasvětit službě svým bližním. Pravda, mimo zdi koleje se najdou tací, kteří tento ústav považují za cosi přežitého a anachronického, za prohnilé středověké monstrum, a jeho obyvatele za staromódní elitáře. Dokonce se čím dál častěji - a bohužel nikoli jen mimo církev - ozývají hlasy, volající po jeho zrušení. Církevní otcové ze svatého Anselma se ovšem až dosud dokázali takovýmto nebezpečím ubránit. Zdá se však, že tragická událost, k níž zde právě došlo, bude tím pověstným posledním kamínkem, který uvolní lavinu, hrozící všechny smést. Zejména pokud by se zjistilo, že nešlo o nešťastnou náhodu, jak byla prozatím smrt jednoho ze zdejších studentů koronerem označena. Mladíkův otec, ctihodný sir Alred Treeves, je o tom téměř přesvědčen. Ale byla to sebevražda? Byl to zločin? Na tyto otázky bude možná schopen odpovědět jediný muž: Adam Dalgliesh, který sem ovšem nepřijíždí pouze jako kriminalista, ale i jako člověk, jehož ke svatému Anselmovi vážou i osobní pouta a vzpomínky... (oficiálny text distribútora)

Faye

Další báječná detektivka od P. D. Jamesové, jenže, já jsem si prostě nedokázala zvyknou na jinou, pro mě naprosto cizí tvář Adama Dalglieshe. ()

sharky

legendární komandér dalgliesh v podání zestárlého profesionála doylea. V prvních minutách jsem martina shawa vůbec nepoznával, ael na konec se ukázalo, že to nebyla vůbec špatná volba nového představitele a hlavně to strašidelné prostředí kláštera plného vyšinutých postav se povedlo na výbornou. ()

Faidra

Role inspektora Dalglieshe se chopil skutečný profesionál. Hm, to nebyl nejlepší začátek, tak znovu. Setkání s kapitánem Hastingsem potěší. Ach jo... Tak ještě jednou. Podařená adaptace podařené předlohy nejen o hříších pod pláštíkem církve vás udrží v napětí do poslední chvíle (tedy udržela by mě, kdybych předtím nečetla knihu, ale to je můj problém a i tak jsem se rozhodně nenudila) a umožní shledání se starými známými. Majíc ráda Martina Shawa, Hugha Frasera, P.D. Jamesovou i Adama Dalglieshe, byla jsem toho večera v jejich společnosti docela spokojená. ()

mardun

Televizní minisérie "Death in Holy Orders" z roku 2003, adaptace detektivního románu P. D. Jamesové, se odehrává v teologickém koleji Svatého Anselma a sleduje postavu detektiva Adama Dalglieshe, kterou ztvárnil Martin Shaw. Dalgliesh je povolán, aby vyšetřil smrt studenta, kterou otec studenta považuje za neuspokojivě vyřešenou. Během vyšetřování dojde k vraždě návštěvního archidiakona, a Dalglieshovi pomáhají DI Miskin a DI Tarrant z Londýna, společně s místními důstojníky. Příběh se zaměřuje na série vražd a tajemství, která jsou odhalena během vyšetřování. Iniciální podezření padá na jednoho z kněží, který vede a vyučuje na kolejích, a to hlavně proto, že archidiakon byl známý svými doporučeními na zavření kolejí. Po sérii vražd a výslechu všech přítomných se odhalí několik tajemství, včetně toho, že jeden ze studentů je nevědomky synem jednoho z laických přednášejících a že díky své matce zdědí majetek, pokud bude kolej zavřena a prodána. Případ je vyřešen díky forenzním důkazům, které obviňují přednášejícího, a ten se přiznává. Kolej je nakonec zavřena a student zdědí výtěžek. Během tohoto románu se Dalgliesh setkává a začíná vztah s Dr. Emmou Lavenham, navštěvující učitelkou z Univerzity v Cambridge. "Death in Holy Orders" je zajímavou detektivní minisérií, která kombinuje tradiční prvky britského detektivního žánru s hlubokým vhledem do struktur Církve Anglie a života v teologickém koleji. Nabízí složitý a napínavý příběh plný zvratů a odhalení, zasazený do malebného prostředí východoanglického pobřeží. ()

Terva

Pohodová detektivka. Sice není hlavní hrdina tak moc výrazný, ale alespoň neodvádí pozornost od vnitřního děje celého příběhu. ()

• Snímek byl natočen na motivy stejnojmenné detektivní povídky P. D. James. (Terva)